رم


شهر قدیمی رم پایتخت ایتالیا بوده که وسیع ترین شهر آن هم به حساب می آید. لقب رم، پایتخت ابدی بوده و در دوره ای از تاریخ آن را پایتخت دنیا می دانستند. این شهر دارای معماری بسیار زیبایی است که هر بیننده ای را خیره می کند.
جمعیت شهر رم در حدود 2750000 نفر بوده که پرجمعیت ترین شهر ایتالیا محسوب می شود. مساحت کلی این شهر تقریبا 136 هزار کیلومتر مربع است. رم در نزدیکی دریای مدیترانه واقع شده و به وسیله رودخانه تیبر به دو قسمت تقسیم می شود. آب و هوای این شهر در اغلب اوقات سال مناسب بوده و گردشگران تور رم در هر فصلی می توانند از سفر کردن به این شهر لذت ببرند.

جالب است بدانید که مقر اصلی سازمان جهانی غذا و کشاورزی در این شهر بزرگ قرار دارد. رم را یکی از پایتخت های مد جهان می دانند که هر ساله میزبان فستیوال های مختلفی می باشد. متروی شهر رم در سال 1955 افتتاح شده که بخش های مختلف شهر را پوشش می دهد و دارای 3 خط و 73 ایستگاه است. اغلب مردم این شهر در مشاغل دولتی یا مشاغل مرتبط با توریسم فعال هستند و صنعت توریسم اهمیت به سزایی در رم دارد. شهر رم دارای مراکز خرید بسیار خوبی است که اکثر آن ها در خیابان های کندوتی و دل کورسو وجود دارند و گردشگران تور ایتالیا می توانند خریدهای خوبی را انجام دهند.
شهر رم جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی را در خود جای داده که برخی از مهم ترین آن ها عبارت اند از: کولوسئوم، رومن فروم، کلیسای سنت پیتر، فواره تروی و معبد پانتئون که گردشگران تور رم می توانند از تماشای آن ها لذت ببرند. در این شهر باستانی حدود 900 کلیسا و باسیلیکا وجود دارد و تعداد قابل توجهی از آثار ثبت شده در یونسکو هم به شهر رم اختصاص دارند. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز رم
گالری تصاویر ویدئو ها
مشاهده نظرات ثبت شده
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری