دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای اروپایی می باشد که پایتخت آن "کپنهاگ" نام دارد. این کشور یکی از اعضای تاسیس کننده ناتو و سازمان ملل می باشد.کشور دانمارک در جنوبی ترین بخش جزایر اسکاندیناوی قرار دارد و با کشور آلمان دارای مرز مشترک است. لازم به ذکر است که کشور دانمارک از طریق پلی به نام "پل اورسوند" به سوئد اتصال پیدا می کند. مساحت کلی این کشور در حدود 43 هزار کیلومتر مربع است و از سمت شمال به تنگه اسکاژراک، از جنوب به کشور آلمان، از غرب به دریای شمال و از شرق به دریای بالتیک می رسد. ارتفاع این کشور از سطح دریا حدود 170 متر است.

دانمارک که کشوری پادشاهی می باشد، پس از ژاپن کهن ترین خاندان پادشاهی را دارا می باشد. شاید برای گردشگران تور دانمارک جالب باشد که بدانند این کشور 2 سرود ملی دارد که یکی از آن ها سرود سلطنتی است و دیگری سرود شهروندان می باشد. دانمارک دارای خط ساحلی طویلی به طول حدود 7500 کیلومتر می باشد که گردشگران تور دانمارک می توانند از تماشای آن لذت ببرند. این کشور به دلیل همجوار بودن با ساحل، زمین های کشاورزی زیادی دارد.
طبق سرشماری های صورت گرفته، جمعیت دانمارک حدود 5/5 میلیون نفر است. حدود 80 درصد مردم دانمارک پیرو دین مسیحی لوتری می باشند. واحد پولی که در دانمارک رایج می باشد "کرون" است. علاوه بر زبان دانمارکی که زبان رسمی این کشور می شود، اهالی بومی به زبان های آلمانی، فاروئی و گرینلندی نیز صحبت می کنند. در کشور دانمارک اختلاف درآمد مردم جامعه بسیار کم است و همین امر سبب شده تا آن ها راضی ترین مردم جهان باشند. در این کشور سطح فساد مالی بسیار پایین است و همواره نظمی مثال زدنی در سطح جامعه برقرار است. دانمارک یکی از شادترین کشورهایی است که مردمی شادمان و خوشحال دارد و گردشگران تور اروپا با دیدن مردم این کشور به وجد می آیند.  

گالری تصاویر

نظرات مردم درباره دانمارک

مهیا 21 مرداد 97
0
دانمارک برای اقامت فوق العاده خوبه من عاشق اینم که دانمارک برم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر