تبریز

شهر تبریز واقع در استان آذربایجان شرقی یکی از محبوب ترین شهر های ایران برای گردشگران می باشد. این شهر مساحتی در حدود 1200 کیلومتر مربع دارد و بعد از تهران و مشهد سومین شهر بزرگ در کشور ایران می باشد. در شمال این شهر کوه عینالی، در جنوب آن کوه سهند و در غرب تبریز دریاچه ارومه قرار دارد. این شهر اولین پایتخت کشور ایران در زمان حکومت صفویان و همچنین در زمان حکومت قاجار تبریز ولیعهد نشین بوده است. بطور کلی تبریز در زمان حکم رانی اشکانیان و ساسانیان مورد توجه قرار گرفت و پیشرفت کرد. قدمت این شهر بر اساس اطلاعات بدست آمده در حدود 4500 سال تخمین زده شده است.
در حدود 40 درصد از سطح شهر تبریز را کوه های تشکیل داده اند. از مناطق کوهستانی معروف این شهر می توان به آتش فشان سبلان اشاره کرد. آب و هوای تبریز یکی از مسائل مهم برای گردشگران تور تبریز می باشد. به طور کلی می توان گفت آب و هوای این شهر سرد و خشک بوده ولی نواحی مختلف آن دارای آب و هوای متفاوتی می باشد. اختلاف سطح تبریز از سطح دریا در حدود 1350 تا 1550 متر می باشد. آب و هوای تبریز در تابستان ها گرم و خشک و در زمستان ها هوا بسیار سرد می باشد. میانگین میزان بارندگی این شهر در کل سال حدود 285 میلی متر است. بهترین زمان سفر به تبریز شهریور ماه می باشد.
این شهر دارای جاذبه های بسیاری برای گردشگران تور تبریز بوده که برخی از آنها به شرح زیر است:
- ایل گلی تبریز
- ارگ
- باغ گلستان
- مقبره الشعرا
شهر تبریز دارای رستوران ها و کافه های بسیاری بوده که به شرح زیر هستند:
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز تبریز
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
احدی 10 مرداد 97
2
من تبریز و خیلی دوست دارم خدایی زیباست نا گفته نمونه چون شهرم هست علاقه خاصی بهش دارم هر سالم تبریز میرم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.