بانکوک پایتخت تایلند

📅 انتشار : 1401/07/11 📅 بروزرسانی : 1402/03/21 ⏱ مطالعه : 9 دقیقه بازدید : 20772
بانکوک کجاست؟
معرفی
مساحت و جمعیت
فرهنگ
زبان و مذهب
آب و هوا
جاهای دیدنی
تفریحات
بانکوک یکی از شهر های عجیب و غریب و منحصر به فرد تایلند محسوب می شود که علاوه بر جاذبه های دیدنی دارای تفریحات متفاوتی است. اگر قصد سفر به بانکوک تایلند را دارید حتما حداقل برای 3 الی 5 روز برنامه ریزی کنید چرا که جاذبه های این شهر به گونه ای است که نمی توان از آن ها گذشت، در ادامه بیشتر در مورد شهر بانکوک صحبت خواهیم کرد پس توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما لحظه آخر همراه باشید.

بانکوک

بانکوک کجاست؟

بانکوک واقع در کشور تایلند چیزی فراتر از یک موقعیت جغرافیایی است. در این شهر شما سبک متفاوتی از زندگی را مشاهده خواهید کرد. این شهر لقب پایتخت چهارمین شهر تاریخی کشور تایلند را به خود اختصاص داده است. این شهر علاوه بر اهمیت تاریخی خود بسیار از لحاظ گردشگری، اقتصادی حائز اهمیت است. به طور کلی گردشگران در این شهر تلفیقی از دو بافت معماری تاریخی و مدرن را مشاهده می کند که می تواند جذاب باشد. با توجه به موقعیت قرارگیری تایلند در قسمت جنوب شرقی قاره آسیا و جای دادن شهر بانکوک در خود به طور حتم این شهر نیز دارای ساختار و سبک زندگی شرقی است.

سفر به کشور تایلند با جاذبه‌های گردشگری فوق العاده دیدنی!
بانکوک

معرفی شهر بانکوک

تاریخچه شهر بانکوک از اوایل قرن پانزدهم آغاز می شود، درست زمانی که بانکوک یک روستا در کرانه غربی رودخانه چائو فرایا و تحت حکومت آیوتایا بود. این شهر به علت موقعیت استراتژیک خود از نظر پادشاهان وقت بسیار حائز اهمیت بود. هم زمان با توجه پادشاهان به این دهکده کوچک امکاناتی نظیر چاپخانه، خدمات حمل و نقلی، مراکز درمانی و غیره به آن اضافه می شد. با شروع جنگ جهانی دوم همزمان با اتحاد ژاپن و تایلند این منطقه تبدیل به مرکز نخبگان نظامی و سیاسی تبدیل شد، این دهکده در گذر زمان روزهای متفاوتی را به خود دیده است تا جایی که امروزه به علت موقعیت جغرافیایی خود و جاذبه های گردشگری تبدیل به یکی از شهر های مهم تایلند تبدیل شده است. این شهر امروزه از نظر اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و به علت افزایش نفوذ در سیاست جهانی تبدیل به عنوان یکی از مراکز مد و سرگرمی محسوب می شود.

شهر بانکوک

مساحت و جمعیت بانکوک

بر اساس تحقیقات شهر بانکوک تایلند دارای مساحتی 1.568.7 کیلومتر مربعی است که در دلتای رودخانه چائو فرایا در مرکز تایلند قرار گرفته است. این شهر تا سال 2020 حدودا ده و نیم میلیون بالغ بر 15 درصد جمعیت کشور تایلند را در خود جای داده است.

آشنایی با کشور تایلند - همه چیز درباره کشور تایلند

فرهنگ و آداب و رسوم مردم بانکوک

فرهنگ و آداب و رسوم در بانکوک تایلند با آیین بودایی و فرهنگ شرقی ادغام شده است؛ اما با این وجود عموم افراد در انتخاب دین خود آزاد هستند و دین امری جدا از بحث سیاست و اقتصاد است. در این شهر می توانید انواع فرهنگ های متفاوت را مشاهده کنید که در کنار هم زندگی می کنند. با وجود تفاوت فرهنگی متفاوت در بانکوک احترام به خانواده بسیار حائز اهمیت است و خانواده نه تنها در بانکوک بلکه در کشور تایلند همواره حرف اول را می زند عموم اعضای یک خانواده با عموزاده ها و خاله زاده های خود و غیره همچون خواهر و برادر خود برخورد می کنند.

مردم بانکوک تایلند به شدت به روح اعتقاد دارند و در فرهنگ مردم شهر بانکوک هر شخص بر اساس به اندازه سطح سواد، شخصیت، میزان ثروت و غیره تخمین زده می شود.در بانکوک تنوع غذایی بسیار بالا است و عموم افراد می توانند وابسته به سلیقه خود غذا انتخاب کنند، این غذا می تواند با قاشق و چنگال فلزی، چوبی و یا دست و چوب خورده شود اما لیسیدن دست و انگشت در هنگام غذا خوردن عملی بی ادبانه است. برنج عضو ثابت غذاهای منحصر به فردی شهر بانکوک است.

بانکوک

یکی از آداب و رسوم مردم بانکوک تایلند احترام گذاشتن به یک دیگر در کوچه و خیابان است. حرکتی به نام وای» دقیقا نشان از احترام و تشکر در میان مردم دارد و این فرهنگ ریشه در تاریخ کشور تایلند دارد. آن ها همواره از پیشوند pee در قبل از خطاب کردن هر شخص استفاده می کنند. سر بخش مهمی و مقدس در فرهنگ و آداب و رسوم بانکوک است از این رو در فرهنگ این کشور آمده که نباید سر شخصی را لمس کنید و چپ دستی در شهر بانکوک و سایر شهرهای تایلند امری کثیف و نحس قلمداد می شود و نباید از آن برای خوردن غذا، دست دادن و هدیه دادن استفاده کرد. هم چنین از پاها نیز نباید برای اشاره به چیزی استفاده که این موضوع ریشه در آیین بودا دارد.

بهترین هتل های تایلند - اگر رفتی تایلند میتونی یکی از این هتل ها رو رزرو کنی

بانکوک

موسیقی شرقی، اشعار و تابلو های رنگارنگ عضوی از شهر بانکوک است، در هنگام سفر به این شهر می توانید آثار مختلف و دیدنی را مشاهده کنید. عموم شهر های تایلندی در سطح بین المللی از شهرت زیادی برخوردار هستند. دو موسیقی سنتی محبوب تایلندی لوک تونگ و مور لام هستند. سبک لباس و پوشش در بانکوک کاملا انتخابی است اما پوشش تنگ و استفاده از شلوارک در میهمانی ها و جلسات رسمی امری بی ادبانه است. مناسب ترین پوشش در این شهر لباس های دکمه دار است.  

بانکوک

زبان و مذهب مردم بانکوک

تایلندی زبان رسمی مردم بانکوک است که در اغلب مدارس این کشور تدریس می شود اما در کشور تایلند می توان گویش های مختلفی مانند Isan، Phu، Phuan، Thai Thai، Galung را مشاهده کرد. آیین بودایی تراوادا آیین اصلی و رسمی در بانکوک است و از به عنوان یک عنصر قوی در دین و فرهنگ تایلند یاد می شود؛ اما در این منطقه می توان ادیان نظیر هندوئیسم، آنیمیسم، اسلام و مسیحیت را مشاهده کرد.

آب و هوای بانکوک

شهر بانکوک نیز مانند سایر شهر های تایلند دارای آب و هوای ساوانای گرمسیری است که این آب و هوا تحت تاثیر سیستم موسمی جنوب آسیایی است. این منطقه سه فصل تابستان، بهار و پاییز را تجربه می کند. عموم روز ها در این شهر گرم است و هم زمان با شروع ماه مه در این منطقه بارندگی آغاز می شود. سپتامبر مرطوب ترین ماه در این شهر است. ماه فوریه در این شهر چندان سرد نیست و میانگین دما در این شهر در طول یک سال بین 9 درجه سانتی گراد تا 40 درجه متغیر است.

آب و هوای بانکوک

جاهای دیدنی بانکوک

بانکوک یکی از پر هیجان ترین و محبوب ترین شهرهای کشور تایلند می باشد. در این شهر جاذبه های تاریخی و مدرن، در کنار هم مجموعه جذابی را برای توریست ها فراهم کرده است. 

Admire the Beauty of the Grand Palace

اگر فقط می خواهید فقط یکی از جاذبه مهم گردشگری تاریخی در بانکوک بازدید کنید، Admire the Beauty of the Grand Palace را به شما پیشنهاد می کنیم. بنای تاریخی این منطقه از جنس سنگ یشم است و در سال 1782 ساخته شده و برای چند نسل محل اسکان پادشاه های تایلند بوده است. در هنگام بازدید از این بنای تاریخی بهتر است لباسی پوشیده و مناسب بپوشید.

بانکوک

وات فو

وات فو که توسط پادشاه راما اول ساخته شده و قدیمی ترین معبد در بانکوک تایلند است. این بنای تاریخی که در گذشته به عنوان محل درمانی استفاده می شد، هم اکنون محلی برای ماساژ تایلندی است. این معبد یکی از گران بهاترین نقاط شهر بانکوک است در بخش های مختلفی از این معبد مجسمه هایی می بینید که به دلیل احترام به آن ها می توانید حکاکی و منبت کاری را در قیمت های مختلف بدن مجسمه ها مشاهده کنید.

Giant Swing

چرخش غول پیکر یا Giant Swing یکی از چشم نوازترین مناظر بانکوک تایلند است که در دهه 1700 به عنوان بخشی از مراسم سنتی برهمن (هندو) ساخته شد. این مرکز قبلاً محلی برای مراسمی مذهبی بود که هر ساله در ماه دسامبر پس از برداشت برنج برگزار می شد.در این مراسم تیم های سه نفره به نوبت تعادل خود را روی یک تخته باریک و خطرناک حفظ می کردند و 25 متر یا بیشتر از سطح زمین حرکت می کردندو کیسه های نقره را به سمت پادشاه می بردند.این عمل توسط پادشاه راما به علت وقوع حوادث خطرناک درسال 1932برای همیشه ممنوع شد.

بانکوک

بازار چاتوچاک

این بازار به عنوان یکی از بازار های بزرگ جهان شناخته می شود که محل مناسبی برای خرید جواهرات، لوازم خانگی، مجسمه هالی مذهبی و غیره است. در این بازار بیش از 15000 غرفه قرار دارد که می توان در هر کدام ساعت ها غرق شد و در مورد فرهنگ بانکوک موضوعات ارزشمندی کسب کرد. از دیگر جاذبه های دیدنی بانوک تایلند می توان به خانه جیم تامپسون، سینماهای شهر، طبیعت بانکوک، موزه های مختلف شهر، مراکز خرید مختلف و غیره اشاره کرد.

زبان مردم تایلند - مردم تایلند میدونی به چه زبانی صحبت میکنن؟

تفریحات بانکوک

بانکوک شهری پر از هیاهو و شور زندگیست، خیابان های شلوغ و پر نشاط، مغازه های متنوع، غذاهای خیابانی خوشمزه و ارزان ، همه و همه را در بانکوک می توانید تجربه کنید و روزهای بیادماندنی برای خودتان بسازید.

بانکوک

زندگی شبانه در شهر بانکوک

تفریح وابسته به دیدگاه و علایق هر گردشگر در شهر بانکوک دسته بندی می شود، بازارگردی، سرو غذا های تایلند در شهر بانکوک، استفاده از مناظر، بازدید از مناطق تاریخی و غیره هر یک می تواند نوعی تفریح برای هر گردشگر شناخته شود از این رو تفریحات در بانکوک را نمی توان به قطب مشخصی محدود کرد اما بر خلاف آنچه که در دیدگاه مردم در مورد این منطقه شهرت گرفته، بانکوک شهری با زندگی شبانه نیست. بلکه عموم تفریحات های این شهر در ساعت 2 صبح خاتمه می یابد و شخصی اجازه کار یا ورود به مراکز گردشگری را ندارد. آخرین مراکز دیدنی در این شهر که از آن ها با عنوان تفریحات شبانه یاد می شود سینما ها هستند که راس ساعت 2 صبح تعطیل خواهند شد. هم چنین کافه بار ها و عموم کافی شاپ ها نیز در این شهر تا ساعت 12 شب اجازه خدمات دهی هستند.

نقشه بانکوک

نقشه بانکوک

جاهای دیدنی تایلند - آشنایی با 22 جاذبه گردشگری تایلند که ایرانیان عاشق آنند.

تصاویر بانکوک

تصاویر بانکوک

بانکوک در شب

حمل و نفل در بانکوک

سخن آخر

بانکوک شهر است که تمام تایلند را از نظر تاریخی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در خود جای داده است. این شهر را می توان پر از سر و صدا، شلوغی، رنگارنگ های زنده و هیجان انگیز وصف کرد. ترکیبی از معابد، مکان های باستانی و خدمات و مراکز خرید مدرن شهر تنها بخشی از نقاط جذاب این شهر است. اگر قصد سفر به این نقطه را دارید هم اکنون از طریق سایت لحظه آخر اقدام کنید.

گزارش مشکل

سوالات متداول بانکوک پایتخت تایلند

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4 از 5 | از 102 کاربران به بانکوک پایتخت تایلند