اتریش

نام اتریش در واقع به معنی پادشاهی شرقی است که از دو کلمه آلمانی اوستر به معنای شرق و ریش به معنای قلمرو پادشاهی تشکیل شده است.
موقعیت جغرافیایی
اتریش یکی از کشور های اروپای مرکزی بوده و پایتخت آن شهر وین است که از بزرگترین شهر های این کشور محسوب می شود. کشور اتریش از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از غرب با سوئیس و لیختنشتاین و از جنوب با ایتالیا و اسلوونی هم مرز است. کشور اتریش دارای 9 ایالت بوده (بورگن لاند، کرنتن، اوبراسترایش، نیدراسترایش، سالزبورگ، اشتایرمارک، تیرول، فورآرلبرگ و وین) و مساحتی حدود 84000 کیلومتر مربع دارد و حدود 65 درصد از مساحت کل کشور را رشته کوه های آلپ تشکیل می دهد. اتریش کشوری است سرسبز و با تمدن که با تجمع نکات مثبتی همچون امنیت، امکانات رفاهی و خرید، اوغات فراغت و استاندارد بالای زندگی در این کشور، به عنوان دومین کشور از لحاظ کیفیت زندگی در جهان شناسایی شده است.

 
اتریش یکی از امن ترین کشور های جهان می باشد و به دلیل داشتن آثان هنری و باستانی بسیاری که در خود جای داده است از کشور های معروف در این زمینه به حساب می آید.
جمعیت
طبق آخرین گزارشی که در سال 2011 منتشر شد، جمعیت اتریش 8 میلیون و 500 هزار نفر تخمین زده شد که حدودا 11 درصد از این جمعیت را اتباع خارجی تشکیل می دهند و نرخ رشد سالیانه جمعیت در این کشور حدود 5 درصد است. پر جمعیت ترین شهر اتریش با 1 میلیون و هفتصد هزار نفر، شهر وین می باشد.
زبان
زبان رسمی کشور اتریش آلمانی بوده و حدود 97 درصد مردم اتریش به آلمانی صحبت می کنند، سه درصد باقی مانده نیز به زبان های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می کنند.
مذهب
طبق آمار های سال 2010 تا 2013 میلادی، حدود 60 درصد از مردم اتریش کاتولیک، حدود 4 درصد ایونجلیست، 6 درصد مسیحی و 7 درصد مسلمان بوده و کمتر از نیم درصد به مذاهب دیگر (بودائیسم، هندوئیسم و یهودیت یا بی دین) معتقدند.
آب و هوا
کشور اتریش دارای آب و هوای معتدل و مطلوب چهار فصلی است و تابستان های گرم و زمستان های سردی دارد. بارش باران در اتریش به حد کافی بوده و تقریبا در تمام روزهای سال اتفاق می افتد، اما اواخر تابستان و اوایل پاییز بارش باران به بالاترین حد خود می رسد.

جاذبه های گردشگری و تفریحات
همانطور که گفتیم کشور اتریش دارای آب و هوای مناسب و مطلوبی است که باعث ایجاد مناظر و طبیعت زیبا شده است به همین دلیل می توان گفت اتریش نیز یکی از کشور های توریستی زیبایی است که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. در ادامه 10 جاذبه گردشگری و مکان تفریحی برتر اتریش را برای شما نام میبریم:
1. صومعه Melk Abbey
2. اپرای ملی وین ( Vienna State Opera )
3. مراکز اسکی سیفلد، تیرول ( Seefeld , Tyrol )
4. قلعه Hohensalzburg
5. کاخ سلطنتی Hofburg
6. شهر قرون وسطایی Innsbruck Altstadt
7. پیست اسکی St Anton am Arlberg
8. راه کوهستانی Grossglockner Alpine
9. روستای هال اشتات ( Hallstatt )
10. کاخ Schonbrunn
رستوران و کافه
کشور اتریش دارای سبک غذایی خاص خود بوده که ممکن است هر کسی که تا به حال امتحان نکرده است میلی به خوردن آن ها نداشته باشد اما باید بگوییم که در اشتباه هستید چرا که اتریش غذا های لذیذی دارد که در ادامه به نمونه ای از آن ها اشاره می کنیم و پیشنهاد می کنیم در تور اتریش به رستوران هایی مثل رستوران پلاچوتا یا کافه هایی مثل کافه لانتمن، توماسلی، ساچر گراتس رفته و از آن ها میل کنید:
1. شنیسل گوشت گوساله
2. کوفته سیب زمینی
3. تافه اشپیتز
4. اشپتزله و ناکله ( نوعی پاستا )
5. سوپ به همراه کوفته های نان و پنیر
6. برتیائوزه
7. دونر کباب
8. سوسیس پنیری و کالباس جگر و پنیر
9. پنکیک های پالات شینکن
10. اشترودل سیب
11. شیزینی کایزشمان
12. کیک ها و شیرینی ها
13. بوختن
14. لاتلا

نظرات مردم درباره اتریش

مسعود 2 مرداد 97
2
من دختر عموم اتریش زندگی میکنه با دعوت نامه راحت می تونم برم ؟ چند روز می تونم بمونم؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر