آلمان

آلمان یکی از کشورهای است که در قاره اروپا واقع شده، پایتخت آلمان شهر برلین است. جمعیت آلمان حدود 83 میلیون تَن می باشد و با این جمعیت، آلمان به پرجمعیت‌ ترین کشور در اروپا تبدیل گشته است. دین اصلی مردم آلمان مسیحیت کاتولیک است، ولی پروتستان‌ها، یهودی‌ها و مسلمانان نیز در این کشور زندگی می‌ کنند. آلمان از شمال با دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز مشترک دارد.
کشور آلمان مساحتی حدود 358 هزار کیلومترمربعی دارد که با این حجم از فضا، پس از فرانسه بزرگ‌ ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از دید مساحت است. همچنین آلمان دارای جاذبه‌ های طبیعی بسیاری همچون جاذبه‌ های ساحلی در مناطق شمالی و غربی و مناظر کوهستانی عمدتاً مربوط به رشته ‌کوه‌ های آلپ در بخش شرقی است.

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای 16 ایالت می باشد. این ایالت ‌ها می ‌توانند در برخی مسایل مستقل عمل کنند. آلمان هم‌ اکنون یکی از صنعتی ‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمند ترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزه پولیِیورو محسوب می‌ شود. از شهر های بزرگ آلمان می توان به برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌ باشند.
شاید برای گردشگران تور آلمان جالب باشد که بدانند، موقعیت جغرافیایی کشور آلمان ترکیبی از دشت و جنگل و کوه و ساحل و تعدادی جزیره و مجموعه ‌ای از باتلاق‌ ها و دریاچه ‌ها است. در شمال این کشور سرزمین‌ های پست قرار دارند که سواحل آن سدبندی شده‌ است. دشت ‌های پست شمالی به دشت‌های مرکز آلمان وصل می‌ شوند. 
برخی از آثار مهم فرهنگی و تاریخی این کشور عبارت است از : 
1) بنای تاریخی نبرد ملت ها در لامپزیگ آلمان
2) تالار قدیمی شهر بامبرگ آلمان
3) کوه های هارز آلمان
4) کلیسای جامع آخن آلمان
5) جزیره سیلت آلمان
6) شهر زیبای ادینبورگ آلمان
7) پارک ملی ساکسون
8) قلعه شورین آلمان
9) صخره های روگن آلمان
10) ساختمان رایشتاگ برلین آلمان
11) قلعه هوهنزولرن آلمان
12) کوه تسوگ اشپیتسه آلمان
13) بازار کریسمس نورنبرگ آلمان
14) شهر زیبای روتنبورگ آلمان
با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور آلمان پیشنهاد می شود در هنگام سفر به این کشور از این جاذبه های زیبا دیدن کنند.

گزارش مشکل
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما