آشنایی با کشور فیلیپین

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 3176
فیلیپین کشوری آسیایی با سواحلی بسیار زیبا و دیدنی، جایی همانند بهشت است که در غرب اقیانوس آرام قرار دارد.این کشور سال ها مستعمره اسپانیا و آمریکا بود؛ ولی در نهایت استقلال پیدا کرد و مردم فیلیپین دوازدهم ژوئن را روز ملی خود نام گذاری کردند.لقب فیلیپین در دنیا مروارید دریای شرق می باشد و این عبارت در سرود ملی آنها نیز مورد استفاده قرار گرفته است. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با کشور فیلیپین گردآوری کرده ایم.

فیلیپین کجاست؟

فیلیپین از سمت شمال شرقی با ژاپن، از سمت شمال غرب با چین و تایوان، از جنوب غربی با مالزی، تایلند، سنگاپور و از سمت جنوب با اندونزی همسایه است. همینطور شرق این کشور را دریای فیلیپین و غرب را دریای جنوبی چین احاطه کرده و به طور کلی در محاصره آب های اقیانوس آرام می باشد. از وسیع ترین دریاچه های کشور فیلیپین می توان به دو دریاچه لانائو و سورباگو در مرکز آن و در غرب دریاچه تال اشاره کرد. 66 درصد کل مساحت کشور فیلیپین را دو جزیره لوزون و میندانائو فرا گرفته است.  اقتصاد فیلیپین به شدت وابسته کشور ها و ارز های خارجی می باشد که کارگران برای خانواده خود می فرستند. اقتصاد این کشور زمانی مطلوب بود که جزو یکی از اقتصاد های در حال رشد دنیا به شمار می رفت؛ ولیکن این کشور با بدهی های بسیار زیاد مالی مواجه می باشد که به همین دلیل میلیون ها نفر از مردم فیلیپین در فقر کامل زندگی می کنند.
 
کشور فیلیپین
 

کشور فیلیپین از چند جزیره تشکیل شده؟

فیلیپین از 7107 جزیره تشکیل شده که فقط 100 جزیره آن مسکونی می باشد. در این میان تنها 11 جزیره به صورت عمده جمعیت ساکنی دارد و همچنین فقط 2770 جزیره از نام خاصی برخوردار است. 

پایتخت کشور فیلیپین

پایتخت این کشور، شهر مانیل می باشد و در طول زمان پیشرفت بسیار زیادی داشته ولیکن کماکان یکی از ارزانترین شهر های دنیا به شمار می رود. این شهر با ده میلیون جمعیت از لحاظ موقعیت مکانی در دهانه رود بزرگ پاسیگ قرار دارد که در غرب آن ناحیه لوزون و همچنین در شرق آن خلیج مانیل قرار دارد.  رودخانه پاسیگ از مانیل عبور می کند و اغلب تمام شهر به آن دسترسی دارند.

مساحت و جمعیت فیلیپین

کشور فیلیپین به صورت کلی با مساحت 342,356 کیلومتر مربع در مقام شصت و چهارمین کشور دنیا و جمعیت 109,581,000 نفر در رتبه سیزدهم در جهان قرار دارد.

زبان و مذهب مردم فیلیپین

اکثر مردم این کشور به زبان انگلیس و فیلیپینی سخن می گویند و در رابطه با مذهب این کشور، اغلب مردم مسیحی و پیرو دین اسلام می باشند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم فیلیپین

اکنون می خواهیم شما را با چند صفت معروف از کشور فیلیپین آشنا کنیم و آنها را برای شما نام ببریم.
●    ادب و احترام در فرهنگ مردم فیلیپین بسیار حائز اهمیت است.
●    مردمان فیلیپین، مردمانی مذهبی می‌باشند.
●    فیلیپینی ها سخت کوش و بردبار هستند.
●    مردمان کشور فیلیپین به خانواده اهمیت زیادی می دهند.
●    مردمان فیلیپین عاشق برگزاری جشن های رنگارنگ و مهمانی های بزرگ هستند.
●    افراد فیلیپین آواز خواندن را بسیار دوست دارند.
●    فیلیپینی ها به هنر و معماری بسیار علاقمند هستند.
سنت های متداول در فیلیپین اهمیت زیادی دارد. آنها اغلب یک روز خاص را برای برپایی جشن های ویژه مثل فستیوال ها، جشن تولد و دورهمی‌هایی برای درست کردن غذای خوب برای خود، اختصاص می‌دهند.
 

جاهای دیدندی فیلیپین

 

مهم ترین شهرهای فیلیپین

کشور فیلیپین چند شهر مهم از نظر گردشگری و اقتصادی دارد که هم اکنون شما را با آنها آشنا می کنیم.
1.    شهر مانیل پایتخت این کشور بالاترین نرخ رشد جمعیت را دارا است. این شهر مرکز اقتصادی و اداری و اجتماعی فیلیپین می باشد؛ همچنین مانیل به دلیل قابلیت های مختلفش یکی از پرتراکم ترین شهرهای این کشور به شمار می‌رود.
2.    شهر داوائو  نظر هر فردی را به سمت خود جلب کرده و در واقع این شهر مرکز گردشگری تجاری و تحصیلی فیلیپین است.
3.    شهر سبو یکی از محبوب ترین و جذاب ترین شهرها در کشور فیلیپین می باشد. در واقع این شهر یک بندر است، دومین کلانشهر بعد از مانیل در این کشور و همچنین لقب شهر سبو ملکه جنوب است.
4.     شهر کوئزون بزرگ‌ترین و پرجمعیت ترین شهر فیلیپین می‌باشد که اقلیم نیمه گرمسیری و استوایی دارد.

جاهای دیدنی فیلیپین

فیلیپین بهشتی استوایی با ۷ هزار جزیره می باشد که برای شما مهم ترین مکان های دیدنی این کشور را نام می بریم.

●    شالیزارهای پلکانی باتاد در بانائو
●    آتشفشان مایون در جزیره لوزون
●    جزیره بوهول
●    دهکده دونسول در سورسوگون
●    جزیره بوراکای
●    پورتو پرینسسا در جزیره پالاوان
●    کلیسای سنت آگوستین درمانیل

نقشه فیلیپین

تصاویری از نقشه فیلیپین برای شما آماده شده است که می توانید مشاهده نمایید.

 

نقشه فیلیپین

 

قوانین فیلیپین

سیستم حقوقی کشور فیلیپین ترکیبی از اصول حقوقی روم، کشورهای انگلستان و آمریکا و قوانین اسلامی می‌باشد. قوانین مدنی کشور فیلیپین در زمینه‌های جانشینی، دارایی، روابط خانوادگی، قرارداد و حقوق جزا، بر اساس اساسنامه و اصول مجموعه قوانین مشترک، همچون مواردی مانند قانون شرکت ها، مالیات، روابط کار، بیمه مشهود است.منابع اصلی قوانین این کشور از قانون اساسی و عالی کشور، خدمات قضایی، مقررات دادگاه، آیین نامه ها و دستورالعمل های اداری، معاهدات، قراردادها، قوانین حقوقی و صدور ریاست جمهوری تشکیل می‌شوند.از جمله قوانین جالبی که در این کشور وجود دارد، می توان به ممنوعیت طلاق اشاره نمود. همچنین شرکت های فعال در کشور فیلیپین فقط می‌توانند با سقف حداکثری ۴۰% متعلق به خارجی ها باشند و مردم موظف هستند، تا حدود ۵ تا ۳۵ درصد از درآمد خود را به عنوان مالیات به دولت پرداخت نمایند.

اختلاف ساعت ایران و فیلیپین  

کشورهای مختلف می توانند با توجه به امکاناتی که ساعت گرینویچ در اختیار آن‌ها می‌گذارد، از طریق شمارش خطوط مابین از مبدا جغرافیای مقصد و به وسیله‌ی نقشه جغرافیایی اختلاف زمانی خود را با کشور مورد نظر خود به عنوان مقصد بیابند. اختلاف ساعت ایران با کشور فیلیپین ۳:۳۰ ساعت (جلوتر) می باشد.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Destination/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%81%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%BE%DB%8C%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آشنایی با کشور فیلیپین