آشنایی با کشور بلژیک

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
بلژیک یکی از کشورهای قاره اروپا بوده که عضو اتحادیه اروپا هم می باشد و پایتخت آن شهر بروکسل نام دارد که مقر اصلی اتحادیه اروپا در آن واقع گشته است. وسعت کلی این کشور که در سال 1830 استقلال پیدا کرده، در حدود 30500 کیلومتر مربع می باشد و بر اساس سرشماری های صورت گرفته، جمعیت آن تقریبا 11 میلیون نفر است. مردمان این کشور به زبان های هلندی، فرانسوی و آلمانی صحبت می کنند. واحد پول کشور بلژیک یورو می باشد. اغلب مردم بلژیک پیرو دین مسیحیت هستند ولی دین اسلام هم پیروانی در این کشور دارد. علاوه بر بروکسل، 3 شهر مهم دیگر به نام های شارلروآ، آنتورپ و گنت در بلژیک وجود دارد که گردشگران تور بلژیک می توانند از آن ها بازدید کنند. بازدید از این کشور نیازمند دریافت ویزای بلژیک می باشد که توریست ها پیش از سفر باید آن را دریافت کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، مهم ترین محصول بلژیک شکلات می باشد که به کشورهای زیادی صادرات انجام می دهد.
آب و هوای این کشور به طور کلی معتدل و مرطوب است و گردشگران تور اروپا در هر فصلی می توانند سفر لذت بخشی را در آن تجربه کنند. بلژیک از سمت غرب با دریای شمال، از جنوب با لوکزامبورگ و فرانسه، از شمال با هلند و از شرق با آلمان همسایه است. خوب است گردشگران تور بلژیک بدانند که این کشور 2.5 ساعت از ایران عقب تر می باشد. کشور بلژیک از قرن نوزدهم پیشرفت های شگرفی پیدا کرده و در سطح جهانی توانسته خود را مطرح کند.
کشور بلژیک جاذبه های گردشگری جذابی دارد که گردشگران هنگام سفر به آن می توانند به بازدید از آن ها بپردازند، برخی از مهم ترین مکان های گردشگری این کشور عبارت اند از: کلیسای جامع سن مایکل و سن گودال، کلیسای جامع سنت میشل، کلیسای قلب مقدس، موزه هنری بلژیک، پارک سینکونتنر و پارک بروکسل
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آشنایی با کشور بلژیک