آشنایی با کره جنوبی

📅 انتشار : 1400/04/23 📅 بروزرسانی : 1401/11/03 ⏱ مطالعه : 7 دقیقه بازدید : 18159
پایتخت
جمعیت
نماد
آداب و رسوم
زبان و مذهب
اقتصاد
Kpop

کشور کره جنوبی که جزو آسیای شرقی محسوب می شود، از شمال با کره شمالی، عقرب با دریای زرد و از شرق با چین همسایه است. پایتخت این کشور شهر سئول است که بزرگترین شهر کره جنوبی می باشد. بعد از بررسی هایی که در رابطه با کره جنوبی انجام شد، نشان داد که این کشور از نظر رفاه اجتماعی رتبه ۲۰ را دارد و همچنین توانسته در زمینه های امور مالی شاخص‌های مربوط به خوشحالی رتبه ۴۹ را کسب کند.

معرفی کشور کره جنوبی

معرفی کشور کره جنوبی

کره جنوبی یک کشور با بیش از سالیانه ۱۰ میلیون گردشگر که برای تفریح و مسافرت به کره جنوبی سفر می کنند می باشد. این کشور که یک شبه جزیره است، در شمال قاره ی آسیا قرار دارد و سه جهت با اقیانوس ها طی شده و همین این موضوع سبب می شود تا موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی را به خود اختصاص دهد. سئول پایتخت کره جنوبی، حدود ۱۰۳۰ کیلومتر طول و ۱۷۵ کیلومتر عرض دارد و در مجموع کشور کره جنوبی ۱۰۰,۰۳۳ کیلومتر مربع وسعت داشته و ژاپن از شرق و چین از غرب همسایه است، همچنین با کره شمالی از شمال مرز مشترک دارد.

پایتخت کره جنوبی

همانطور که اشاره شد سئول پایتخت کشور کره جنوبی است. سئول یک شهر بزرگ، مدرن و صنعتی محسوب می شود که از سال ۱۹۴۸ پایتخت کره جنوبی بوده و جمعیت این شهر در حدود ۱۰ میلیون نفر می باشد که نه تنها بزرگترین شهر کره جنوبی، بلکه نام یکی از بزرگترین شهرهای جهان را به خود اختصاص داده است. محدوده پایتخت کره جنوبی (سئول به همراه محدوده وابسته به سئول) دومین محدوده متروپولیتن در دنیا به حساب می‌آید. شهر سئول قدمتی بالغ بر ۲۰۰۰ سال دارد و تقریباً یک چهارم کل جمعیت کره جنوبی در این شهر مشغول به زندگی هستند.

پایتخت کره جنوبی

مساحت و جمعیت کره جنوبی

کل مساحت کشور کره جنوبی ۱۰۰,۲۱۰ کیلومتر مربع است. کرهٔ جنوبی را می‌توان به چهار منطقهٔ کلّی تقسیم کرد: منطقهٔ شرقی که دارای رشته‌کوه‌های مرتفع و ساحل مسطح است، منطقهٔ غربی با ساحل مسطح و وسیع که حوزهٔ آبگیر رودخانه‌ها است و دارای تپه‌های دوار می‌باشد، منطقهٔ جنوب غربی با کوه‌ها و دره‌ها، و منطقهٔ شمال شرقی که حوزهٔ وسیع رودخانهٔ ناک‌دونگ است. پایتخت کره جنوبی به شهر سئول است جمعیتی در حدود ۹,۷۹۴,۰۰۰ نفر را در خود جای داده پرجمعیت‌ترین شهرهای کره جنوبی به ترتیب زیر می باشد.

 • بوسان (۳٬۷۰۰٬۰۰۰ نفر)
 • دائگو (۱٬۳۰۹٬۰۰۰ نفر)
 • اینچئون (۷۹۷٬۰۰۰ نفر)
 • گوانگجو (۶۰۶٬۵۰۰ نفر)

عکس کره جنوبی

نماد کشور کره جنوبی

کشور کره جنوبی به عنوان یکی از کشورهای مدرن آسیایی که دارای اقتصادی فوق العاده قدرتمند است، مانند دیگر کشورهای جهان دارای نماد مخصوص به خود است که در قسمت زیر می توانید آن را مشاهده نمایید.

نماد کره جنوبی

فرهنگ و آداب و رسوم مردم کره جنوبي

فرهنگ کره جنوبی قدمتی ۵۰۰۰ ساله دارد. آداب و رسوم جایگاه بسیار مهمی در این کشور دارد، پس چه بهتر که با فرهنگ و سنت‌های محلی کره جنوبی بیشتر آشنا شوید. مردم خوش برخورد این کشور فرهنگ جالبی دارند که اگر شاهد برخی از رفتارهای آنها باشید، برای شما بی احترامی تلقی شود اما در واقع این رفتارها بخشی از فرهنگ مردم کره جنوبی می باشد. برای مثال اگر کسی در برابر رای آنها باز نگه دارد از او تشکر نمی کنند و اگر به کسی تنه بزنند از او عذرخواهی نخواهند کرد.

این رفتارها و آداب و رسوم مردم کره جنوبی بی دلیل نیست. به دلیل کم بودن تعداد دره ها و دشت هایی که در میان کوه های سنگی قرار گرفته، فضای ساخت و ساز در کشور کره جنوبی کم بوده و در نتیجه یک جمعیت زیاد در یک فضای کوچک مشغول به زندگی هستند که این موضوع سبک شده تا برای سوار شدن به اتوبوس یا آسانسور و دیگر مکان‌های عمومی، به هم زیاد برخورد کنند. پس اگر در مکان های عمومی به کسی برخورد کردید به خودتان زحمت عذرخواهی ندهید چون نیازی به این کار نیست.

اختلاف ساعت ایران و آلمان - ساعت دقیق ایران و آلمان به همراه اختلاف آن‌ها

فرهنگ ازدواج در کره جنوبی

در کره جنوبی، یک پسر برای ازدواج باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و یک دختر نیز بالای ۱۶ سال سن داشته باشد تا در این صورت با کسب رضایت والدین و سرپرست خود بتوانند ازدواج کنند. همچنین افرادی که بالای ۲۰ سال سن داشته باشند هم می توانند آزادانه ازدواج کنند. کره جنوبی در گذشته دارای رسوماتی بود که اجازه نمی داد زن و مردی که دارای یک نام خانوادگی و یا از یک جد بودند، با هم ازدواج کنند و این امر ممنوع بود. و به همین علت قانونی در کره جنوبی گذاشته شد که ازدواج‌های درون قبیله ای را با قانون ماده ۸۰۹ تنظیم کرد. این قانون می‌گوید، مرد و زنی که از یک قبیله هستند به هم محرم نیستند و این دلیلی بر امکان‌پذیر بودن ازدواج آنهاست.

ازدواج در کره جنوبی

زبان و مذهب مردم کره جنوبي

در کره جنوبی (۵۶٫۱٪) بی‌دین، (۱۹٫۷٪) پروتستان، (۱۵٫۵٪) بودایی، (۷٫۹٪) کاتولیک هستند. جمعیت کره جنوبی حدود ۵۱ میلیون نفر است و در سال ۲۰۱۶، بیش از دو میلیون خارجی در این کشور به‌ طور قانونی زندگی می‌کردند. در سال ۲۰۱۸ با احتساب حدود ۲۱۰ هزار مهاجر ثبت نام نشده، خارجیان تنها حدود ۴ درصد از کل جمعیت این کشور را تشکیل می‌دادند. جالب است بدانید که ۴۶,۵ درصد از کل جمعیت این کشور بی دین هستند. اما بقیه مردم کره جنوبی به دیگر ادیان اعتقاد دارند و پیرو آنها هستند. زبان رسمی و رایج این کشور، زبان کره‌ای است.

آداب و رسوم مردم کره جنوبی در ازدواج

اقتصاد کره جنوبی

کره جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در چهار دههٔ اخیر را به خود اختصاص داده است. کره جنوبی از سال ۱۹۶۳ فقط به مدت ۴۰ سال، ۱۴ برابر افزایش اقتصادی نسبت به قدرت خرید داشته است. برای دستیابی به همین نتیجه مشابه، بریتانیا بیش از دو سده (بین اواخر سده هجدهم و زمان حاضر)، و آمریکا در حدود نیم سده (از سده ۱۸۶۰ تا کنون) تلاش کردند. کره جنوبی با این پیشرفت قابل توجهی که در کمتر از نیم قرن به دست آورده و به کشوری پیشرفته و ثروتمند تبدیل شده را معجزه رودخانه هان نامیده است و در مجامع بین المللی، صفت ببر آسیا را برای این کشور به ارمغان آورده است.

اقتصاد کره جنوبی

کیپاپ کره ای؛ شهرت جهانی

در حدود 15 سال اخیر، گروه های خوانندگی کره جنوبی، به واسطه نوع آهنگ ها و رقص های درون ویدیوهای خود به شهرت جهانی رسیده اند. از جمله این گروه می توانیم به گروه های زیر اشاره کنیم:

 • EXO
 • BTS
 • BlackPink
 • T-ara
 • GirlsGeneration
 • SuperNova
 • و ...

کیپاپ کره ای؛ شهرت جهانی

بهترین زمان سفر به کره جنوبی

آب و هوای کشور کره جنوبی ثبات خاصی ندارد و متغیر است به همین دلیل سفر به این کشور در ماه های متفاوت می توانند چالش برانگیز باشد. از این رو گردشگران و مسافرانی که به این کشور سفر می کند باید قبل از سفر خود از وضعیت آب و هوای کره جنوبی مطلع شود. کره جنوبی کشوری که چهار فصل دارد و هر فصل آن یک ویژگی جذاب برای گردشگران می تواند داشته باشد.

بهترین زمان سفر به کره جنوبی

قوانین عجیب کره جنوبی

قبل سفر به هر کشور ناآشنا، می بایست با فرهنگ آن‌ اشنا شد، مخصوصاً اگر به کشور های آسیایی می‌روید که جامعه آن سنت های خاصی را دنبال میکند و ساختار سلسله مراتبی دارد. یکی از کشورهایی که با ویژگی ها و تابوهای عجیب می باشد کره جنوبی است. در ادامه مطلب به این قوانین عجیب به کره جنوبی اشاره می کنیم.

کره جنوبی

 • با چاپستیک‌ها بازی نکنید!

در فرهنگ کشور کره جنوبی، غذا خوردن با چوب های چاپستیک اداب و رسوم زیادی دارد که به طور مثال اگر این چوبک ها را داخل غذا فرو کنیم به میزبان یا آشپز اهانت کرده‌ایم و یا اگر چوبک ها را در حالت عمودی یا فرو کردن در برنج به حالت عمودی کنیم به مرگ هم مربوط می شود.

 • خالکوبی خود را پنهان کنید

در این کشور مانند کشور های دیگر گرانش خاصی نسبت به خالکوبی دارند و خالکوبی، کاری غیر قانونی است که فقط پزشکان حق این را دارند تا روی بدن نقاشی کنند. اگر در این کشور شما خالکوبی داشته باشید سخت به شما کار میدهند و با رفتار ناخوشایندی با شما برخورد میکنند.

غذاهای سنتی کره جنوبی - غذاهای جذاب کره جنوبی که در سفرت به کره میتونی امتحان کنی

 • در کافه انعام نگذارید

اگر شما در این کشور در رستوران و یا کافه کار میکنید انعام نگیرید بلکه گرفتن انعام توهین به حساب می آید. در این کشور به خدمتکار ها و یا پیشخدمت ها حقوق مکفی می دهند و انعام گرفتن شما را آزرده می کند ولی اگر شما در اروپا و یا آمریکا بروید این قضایا برعکس می باشد و از شما با انعام استقبال می‌کنند.

در کافه انعام نگذارید

 • غذایتان را کامل بخورید

کره ای ها نگرش خاصی نسبت به غدا خوردن دارند و هنوز که هنوزه جنگ بین کره شمالی و کره جنوبی زنده است. در این کشور،غذاها حجیم و بسیار تند و پر ادویه می باشد و وقتی در جایی به عنوان میهمان میروید، حق آن را ندارید که خوراکی هایشان را رد و یا غذا های خود را نصفه بخورید و به اتمام نرسانید. در رستوران ها و کافه ها نیز به خاطر مانده غذایتان شما را سرزنش میکنند.

جاذبه های گردشگری کره جنوبی

 • به کسی خیره نشوید

اگر در کشور کره جنوبی به کسی خیره شوید، این کار را تجاوز به حریم شخصی خود تلقی می کنند. این را هم باید بدانید که نمی توانید بدون اجازه از کسی عکس بگیرید و ممکن است بابت این کار مسئول پرداخت جریمه باشید و یا مدتی را در ایستگاه پلیس سپری کنید تا ثابت کنید که عکس را با نیت بدی نگرفته‌اید.

نقشه کره جنوبی

در این قسمت نقشه کره جنوبی را برای شما قرار داده ایم تا از نظر جغرافیایی بیشتر با این کشور آشنا شوید.

نقشه کره جنوبی

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.9 از 5 | از 113 کاربران به آشنایی با کره جنوبی