آتن

شهر آتن واقع در کشور یونان، یکی از مقاصد گردشگری محبوب و پایتخت این کشور می باشد. سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان برای بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر، تور آتن را در برنامه سفر خود قرار می دهند. در این بخش از وب سایت لحظه آخر با ما همراه باشید تا به بررسی شهر آتن بپردازیم.
شهر آتن یکی از تاریخی ترین شهر های موجود در جهان بوده، مکان های تاریخی موجود در شهر نظر افراد بسیاری را به خود جذب کرده است. این شهر در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است، از جاذبه های گردشگری تور آتن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- آگوارا
- موزه هنر سیکلادیک
- کلیسای حواریون مقدس
- معبد زئوس
- کلیسای سنت دیمیتریوس
- سازه آتن
- میدان سینتاگما
- ارختئومگردشگران تور آتن لازم است بدانند که اختلاف زمان این شهر با تهران 1 ساعت و 30 دقیقه بوده، همچنین زبان رسمی مردم این شهر یونانی می باشد. واحد پول رسمی شهر آتن یورو است، اما بهتر است گردشگران به همراه خود دلار بیاورند و سپس در صرافی های این شهر دلار های خود را به یورو تبدیل کنند.آب و هوای آتن: به طور کلی آب و هوای این شهر گرم و معتدل بوده و میانگین دمای سالانه این شهر در حدود 18 درجه سانتی گراد می باشد. دمای هوای این شهر در فصل بهار نسبتا مناسب است، در فصل تابستان هوا کمی گرم بوده و در برخی مواقع غیر قابل تحمل می باشد. دمای هوا در فصل پاییر پایین آمده و خنک می شود، در زمستان ها به ندرت در این شهر برف می بارد اما هوا کمی سرد تر از سایر فصل های سال است. به طور کلی بهترین فصل سفر به آتن را می توان بهار و پاییز دانست.
هزینه اقامت در این شهر نسبتا مناسب بوده و گردشگران برای هر شب اقامت در هاستل های این شهر باید 10 یورو بپردازند، هزینه اقامت در هتل های 3 ستاره آتن در حدود 25 یورو است. همچنین هزینه خورد و خوراک در آتن برای صرف یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران معمولی در حدود 25 یورو می باشد.
از رستوران ها و مراکز خرید شهر آتن می توان به رستوران دافنه و مرکز خرید مال آتن اشاره کرد.گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر