واحد پول مجارستان

📅 انتشار : 1400/03/23 📅 بروزرسانی : 1400/03/23 بازدید : 6850

کشور مجارستان با نام دیگر هانگری یکی از بهترین مقاصد برای مسافران ایرانی است. پایتخت این کشور بوداپست است. این کشور جمله کشور های ارزان در اروپا محسوب می شود که هر ساله تعداد زیادی گردشگر یا دانشجوی بین المللی را به خود جلب می کند؛ اما قبل از مسافرت و یا مهاجرت به کشور مجارستان باید بدانیم واحد پول مجارستان چیست؟ در ادامه به آشنایی با واحد پول مجارستان می پردازیم، پس برای آگاهی از ارزش واحد پول مجارستان به ریال یا دلار تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

واحد پول مجارستان

 

معرفی فورینت، واحد پول کشور مجارستان

واحد پول رایج در مجارستان فورینت است. هر واحد پول دارای یک کد ایزو و نشان شناسایی پول است که این نشانه ها برای پول مجارستان به ترتیب HUF و FT است. این واحد پولی از سال 1946 به جای واحد پول پنگو در مجارستان رایج شد. کنترل ارزش پول فورینت در مجارستان بر عهده بانک مرکزی این کشور است.

 این کشور قرار بود در سال 2020 به منطقه یورو بپیوندد، اما تا به امروز هم چنان واحد پول این کشور فورینت است اما اغلب رستوران ها از گردشگران دلار یا یورو قبول می کنند. اکنون که متوجه شدیم واحد پول مجارستان چیست؟ در ادامه انواع فورینت مجارستان مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اسکناس های فورینت بسته به ارزش آن ها به رنگ های مختلف از جمله سبز، آبی، قرمز و بنفش دیده می-شوند. امروزه استفاده از سکه های فورینت، تقریباً منسوخ شده و در معاملات بزرگ از آن ها استفاده نمی شود و از آن ها معمولاً به عنوان پول های خرد در خرده خریدها استفاده می شود. (به عنوان مثال باقیمانده پول در خرید یا باقیمانده پول در تاکسی یا اتوبوس). سکه ها نیز بسته به میزان ارزش آنها در رنگ های مختلف ضرب می شوند. اسکناس های فورینت در چاپخانه ها و سکه¬ها در ضرابخانه های بوداپست، تولید می شود.

 

آشنایی با کشور مجارستان - از آداب و فرهنگ تا جاهای دیدنی شهر مجارها

 

فورینت واحد کل پول مجارستان و فیلر واحد جز پول رایج در مجارستان است. هر صد فیلر یک فورینت را تشکیل می دهد. اسکناس هایی که در مجارستان مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد به صورت پانصد فورینتی، هزار فورینتی، دوهزار فورینتی، پنج هزار فورینتی، ده هزار فورینتی و بیست هزار فورینتی می باشد. عموم سکه های رایج به منظور خرده خرید به صورت 5، 10، 20، 50 و 100 فورینتی است. در ادامه به بررسی واحد پول مجارستان به ریال و واحد پول مجارستان به دلار می پردازیم.

ارزش واحد پول مجارستان چه قدر است؟

فورینت از ارزهایی است که ارزش خیلی بالایی نداشته و در دسته واحد های پول ارزان قرار دارد، ارزش واحد پول مجارستان به دلار سبب شده تا این کشور در رده کشورهای ارزان قاره سبز به منظور گردشگری قرار گیرد، همان طور که می دانید ارزش ارز در دنیا همواره متغیر است گرچه با توجه به نوسانات ارزی و لحظه ای واحد پول مجارستان به دلار چندان زیاد نیست اما از ثبات خوبی برخوردار است که علت این موضوع می تواند دلیلی بر روش های نوین بانکداری و کنترل مناسب بانک مرکزی مجارستان بر ارزش واحد پول مجارستان به دلار یا ریال باشد.

 

پول مجارستان

 

ارزش فورينت مجارستان در برابر دلار

همان‌طور که پیش تر گفته شد واحد پول مجارستان از ارزش چندان بالایی در مقایسه با ارز جهانی دلار برخوردار نیست. بر اساس آخرین تحقیقات ارزش واحد پول مجارستان به دلار در این لحظه به ازای هر 1 دلار 315.390000 فورینت می باشد، به عبارتی دیگر ارزش واحد پول مجارستان به دلار 0.0035 فورینت است؛ بنابراین واحد پول مجارستان به دلار، اندک است و این مسئله باعث شده تا این کشور مقصد ارزان و خوبی برای افرادی باشد که درآمدی به واحد دلار دارند.
شرایط تبدیل دلار به فورینت در مجارستان بسیار آسان است چرا که صرافی، بانک های مجارستانی و بانک های اروپایی زیادی در سراسر مجارستان وجود دارد که به مسافران این امکان را می دهد تا پول خود را به سرعت به فورینت تبدیل کنند. از طرفی اگر امکان تبدیل دلار به فورینت وجود نداشته باشد، امکان خرج کردن پول به همان صورت دلار برای جهانگردان و مسافران فراهم است؛ اما ما پیشنهاد می کنیم که قبل از سفر به مجارستان تبدیل ارز انجام دهید تا در هنگام سفر تنها از مقاصد گردشگری لذت ببرید. نکته حائز اهمیت در سفر به مجارستان این است که گردشگر پولی که با خود می برد اگر به واحد دلار است، از پول خرد استفاده کند چرا که تبدیل ارز برای پول های بزرگ در صرافی های مجارستان کمی مشکل است.

ارزش فورينت مجارستان در برابر ریال

گرچه تبدیل ارز فرآیندی بسیار آسان است اما مسئله چالش برانگیز در تبدیل واحد پول مجارستان به ریال تغییرات نوسانی و لحظه ای قیمت ارز می باشد. در ایران هم فورینت از جمله ارزهای ارزان محسوب می شود، هم اکنون و در این تاریخ ارزش هر واحد پول مجارستان به ریال 148 ریال است. همچنین هر واحد از فورینت بالغ 100 برابر از هر فورینت مجارستان کم ارزش تر است، از آن جایی که مجارستان به عنوان یکی از مقاصد گردشگری محسوب می شود، در این کشور امکان تبدیل واحد پول مجارستان به ریال یا بلعکس در بانک ها و صرافی های مجارستان وجود دارد.
بر اساس آخرین تحقیقات هر ریال ایران معادل ۰.۰۰۷ فورینت، می باشد. با توجه به این که درایران از واحد تومان استفاده می شود، ارزش این پول در برابر فورینت مجارستان، کمتر هم می شود. هر گردشگر ایرانی قبل از اقامت یا مسافرت در مجارستان باید هزینه های لازم را برآورد کند سپس همان مقدار پول را به فورینت تبدیل کند تا ضرر کمتری داشته باشد.

 

پول کشور مجارستان

 

هزینه های تقریبی سفر به مجارستان

خوشبختانه امروزه پدیده گردشگری در مجارستان رو به افزایش است که همین امر سبب شده تا تعداد زیادی گردشگر خارجی به منظور بازدید از این کشور به دنبال برآورد هزینه تقریبی باشند، گرچه از مجارستان به عنوان مقصدی ارزان یاد می شود اما هزینه تقریبی سفر به این کشور بر اساس عوامل مختلفی نظیر واحد پول مجارستان، محل منتخب مسافر، انتخاب محل اسکان و ... متغیر است، هزینه های تقریبی سفر به مجارستان بر اساس معیار های هر شخص ممکن است بین 200 تا 1000 دلار آمریکایی متغیر باشد. گرچه در مجارستان از گردشگران دلار یا یورو پذیرفته می شود اما این به نفع مسافر است که از فورینت در رستوران ها، پاساژ ها و ... استفاده کند.

هزینه سفر کم هزینه به مجارستان

برای سفر کم هزینه به مجارستان نخستین عامل اثرگذار زمان پرواز و انتخاب شرکت هواپیمایی است، عموماً برای سفر کم هزینه باید به دنبال هواپیمایی باشید که با هزینه کمتر 54 دلار شما را به مجارستان برساند. همچنین محل اسکان به شدت بر روی هزینه ها سفر اثر می گذارد، Maverick City Lodge یکی از هتل های تمیز و مدرن مجارستان که بسیار برای سفر های انفرادی مناسب است و به ازای هر شب اسکان تنها 18 دلار از گردشگران دریافت می کند. هم چنین در هتل های مجارستان برای مسافرانی اقتصادی اجاره تخت نیز در نظر گرفته شده است که باز هم موجب یک سفر کم هزینه به مجارستان می شود. به طور کلی در خصوص هزینه سفر کم هزینه به مجارستان نیز بر اساس معیار های افراد مختلف نمی توان نظری قطعی داد، اما می توان گفت هزینه یک سفر کم هزینه برای هر شخص بین 200 تا 300 دلار آمریکایی متغیر است.

 

همه چیز درباره کشور مالزی - از دین و مذهب تا آب و هوا کشور مالزی 

 

هزینه سفر متوسط به مجارستان

برای لذت بردن از مجارستان با هزینه بینابین گردشگر باید برنامه ریزی کند و برآورد کند که دقیقاً چقدر می خواهد خرج کند؟ از چه جاذبه هایی دیدن کند؟ در کجا ساکن شود؟ چه مدت می خواهد در مجارستان بماند؟ بر اساس تمام این سوالات می تواند هزینه متوسط سفر به مجارستان را بر اساس معیار های خود در نظر بگیرید، اما به طور کلی اگر در هنگام سفر به مجارستان تمامی فاکتورها را متوسط در نظر بگیریم، هزینه یک سفر متوسط به مجارستان برای هر شخص 500 تا 600 دلار آمریکایی است که این هزینه می تواند صرف حمل و نقل، ورودی جاذبه های دیدنی، غذا، اسکان، پرواز و ... شود.

 

واحد پول کشورها - اگر زیاد سفر می کنید و یا به پول کشورهای مختلف علاقه مند هستید بر روی لینک کلیک کنید.

 

هزینه سفر لوکس به مجارستان

زمانی که نام واژه لوکس بیان می شود، هدف گران قیمت ترین ها نیست، بلکه هدف استفاده از باکیفیت ترین امکانات در سفر است، هزینه سفر لوکس به کشور مجارستان نیز مطابق با معیارهای شخص، میزان خرید، استفاده از جاذبه ها، محل اسکان و ... می تواند متغیر باشد، به عنوان مثال هزینه یک شب اسکان در هتل های بوداپست نسبت به سایر شهر های این کشور بیشتر است. به عنوان مثال هزینه یک شب اسکان در یکی از ویلاهای لوکس بوداپست 45 دلار آمریکایی است، یا هزینه اقامت در یکی از هتل های عالی واقع در بوداپست 40 دلار آمریکایی است. بازه زمانی شما می تواند میزان هزینه های شما را تحت تاثیر قرار دهد، از این رو هزینه یک سفر لوکس به مجارستان در بازه 5 روز 700 تا 1000 دلار آمریکایی متغیر باشد، همه چیز به خودتان بستگی دارد.

جمع بندی

همان طور که اشاره شد مجارستان کشور ارزانی است، اما قبل از سفر باید هزینه های لازم را برآورد کنید و متناسب با هزینه خود اقدام به کنید، اکنون که می دانیم واحد پول مجارستان چیست؟ و اطلاعاتی در خصوص آن بدست آوردیم پس می توانیم بهتر برنامه ریزی کنیم. تبدیل ارز مهم ترین نکته قبل از سفر به مقاصد خارجی است، چرا که پول نخستین موضوعی است که سفر را لذت بخش تر می کند و امکانات حین سفر را برای گردشگر مهیا می کند، مسروریم که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، مخاطب عزیز لحظه آخری با توجه به متن فوق از نظر شما برای سفر به مجارستان بهتر است دلار همراه خود ببریم یا ریال یا در ایران پول خود را به فورینت تبدیل کنیم؟ خوشحال می شویم نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و دلیل خود را برای ما و دیگر مخاطبان لحظه آخری بیان کنید، هم چنین اگر قصد سفر به مجارستان را دارید، حتماً در مورد شرایط سفر به این کشور با ما سخن بگویید، هر نظر شما می تواند دانسته های ما را افزایش دهد.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به واحد پول مجارستان