واحد پول دبی

زمان مطالعه : 3 دقیقه

همان طور که در مقالات قبل نیز اشاره کردیم هر کشور دارای واحد پول مشخصی است که از آن برای خرید و داد و ستد استفاده می کنند. برای افرادی که به کشورهای مختلف سفر می کنند این موضوع بسیار مهم و حیاتی است که با واحد پول کشورها آشنا باشند، مخصوصا برای مقاصد گردشگری پرطرفداری مثل دبی که سالانه میزبان میلیون ها گردشگر ایرانی می باشد اینکه مسافر درباره واحد پول رایج آن منطقه و همچنین نحوه تبدیل ارز آن اطلاعات داشته باشد، بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. به همین خاطر قصد داریم در این بخش از سایت لحظه آخر درباره واحد پول دبی و ارزش آن در بازار جهانی صحبت کنیم. بدین منظور همراه ما باشید.

 

واحد پول دبی

 

درهم امارات

دبی یکی از شهر های کشور امارات و یکی پیشرفته ترین و مدرن ترین شهرهای خاورمیانه است. واحد رسمی و رایج پول امارات درهم است، پس طبیعتا در این شهر نیز همین واحد پولی برای خرید و داد و ستد استفاده می شود. پس می توان گفت که واحد پولی دبی نیز درهم امارات است که با نماد د. إ و علامت اختصاری AED شناخته می شود. البته لازم به ذکر است که در منابع غیررسمی از علامت اختصاری DH و DHs نیز برای درهم امارات استفاده می شود. هر درهم دبی برابر با 100 فلس (واحد پول خرد درهم امارات) می باشد. در بازار دبی و امارات، مثل همه کشورهای دنیا پول به دو شکل اسکناس و سکه توسط مردم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

با ارزش ترین پول دنیا - واحد پول هر کشور بخش بسیار مهمی از اقتصاد آن را شامل می شود.

 

پول دبی

 

اسکناس های درهم دبی

در دبی نیز مانند بقیه شهرهای امارات سکناس های 5، 10، 20، 50، 100، 500 و 1000 درهمی وجود دارد که در ادامه تصاویری از آن ها را برای علاقمندان به اشتراک می گذاریم.

 • اسکناس 5 درهی

 

5 درهم امارات

 

 • اسکناس 10 درهمی

 

10 درهم امارات

 

 • اسکناس 20 درهمی

 

20 درهم امارات

 

 • اسکناس 50 درهمی

 

50 درهم امارات

 

 • اسکناس 100 درهمی

 

100 درهم امارات

 

 • اسکناس 500 درهمی

 

500 درهم امارات

 

 • اسکناس 1000 درهمی

 

1000 درهم امارات

 

سکه های درهم دبی

سکه های پول دبی در مقیاس های 5، 10، 20 و 50 فلسی و 1 درهی موجود است. در طراحی سکه ها و اسکناس های دبی ظرافت خاصی به کار گرفته شده که به راحتی می توان فهمید پول یک کشور عربی است. سکه ها همه نقره ای رنگ هستند و بیشتر سکه های 1 درهمی، 20 و 50 فلسی رایج هستند و سکه های 5 و 10 فلسی به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.

 

جاهای دیدنی دبی - معرفی بهترین مکان های تفریحی و جاذبه های گردشگری دبی

 

درهم به دلار

 

هر درهم امارات چند دلار است؟

اگر قصد سفر با تور دبی داشته باشید، باید بدانید که ارزش ارز دبی در بازار جهانی چقدر است؟ اما قطعا شما هم می توانید که ارزش پول هر کشور در جهان نسبت به دلار سنجیده می شود و ممکن است به صورت لحظه ای تغییر کند. ول در حال حاضر (14 خرداد ماه 99) ارزش پول دبی یعنی هر درهم امارات معادل 3.74 دلار آمریکا می باشد.

هر درهم امارات چند تومان است؟

همان طور که می دانید ریال ایران امروزه به یکی بی ارزش ترین پول های جهان تبدیل شده است و هر درهم دبی برابر با 11463.54 ریال ایران می باشد. (این مبلغ نیز مربوط به تاریخ 14 خرداد 99 می باشد)، برای اطلاع از قیمت درهم امارات به تومان در هر زمان که خواستید می توانید با یک جستجوی ساده در گوگل با عبارت Dubai Dirham to Rial Iran به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

ارز دبی

 

برای سفر به دبی دلار ببریم یا درهم؟

تبدیل ارز درهم دبی به تومان و دلار هر دو در ایران به راحتی ممکن بوده و شما می توانید در تمامی صرافی های شهر، بانک مرکزی و صرافی بانک های دیگر پول خود را به درهم دبی تبدیل کنید. اما از آن جایی که دلار بیشتر در دسترس است، پیشنهاد می کنیم در ایران پول خود را به دلار تبدیل کنید و بعد از رسیدن به دبی با مراجعه به صرافی های معتبر به درهم تبدیل نمایید. گفتنی است که هتل های این شهر نیز دارای خدمات تبدیل ارز بوده و این موضوع کار را برای شما راحت تر هم کرده است. همچنین لازم به ذکر است که حتی الامکان از صرافی فرودگاه برای تبدیل ارز استفاده نکنید چون معمولا نرخ تبدیل ارز در فرودگاه ها کمی بیشتر از صرافی ها می باشد، بنابراین تا حدی که خود را به هتل برسانید درهم دبی تهیه کنید و پس از آن بقیه پولتان را ( ترجیجا در صرافی های مراکز خرید و بازارهای دبی ) به درهم تبدیل کنید.

جالب است بدانید که خیلی از مراکز خرید و رستوران های دبی پول دلار را نیز برای پرداخت هزینه از شما قبول می کنند، ولی این کار خیلی به صرفه نیست چرا که اگر با درهم پرداخت کنید برای شما ارزان تر خواهد بود و پول اضافه تری به فروشنده نخواهید داد.

 

صرافی های دبی

 

صرافی در دبی

برای اینکه کار را برای تبدیل ارز در سفر با تور امارات برای شما کمی راحت تر کرده باشیم، در این بخش به معرفی تعدادی از صرافی های معروف شهر دبی می پردازیم.

 • صرافی الرستمانی (Al Rostamani Exchange)
 • صرافی شرف (Sharaf Exchange)
 • صرافی الفردان Al Fardan Exchange))
 • صرافی الانصاری Al Ansari Exchange))
 • صرافی بین المللی امارات متحده عربی (UAE Exchange)

عکس پول دبی

در ادامه میتوانید عکس هایی از واحد پول دبی مشاهده نمایید.

 

عکس پول دبی

 

درهم امارات

 

درهم دبی

 

سکه های پول امارات

 

سکه پول امارات

 

بزرگترین برج جهان - با کلیک بر روی لینک با بلندترین برج در دنیا آشنا شوید و به تماشای زیبایی های آن بنشینید.

 

درج نظر