واحد پول تایلند

📅 انتشار : 1401/07/06 📅 بروزرسانی : 1402/06/08 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 51957

تایلند کشوری است که طی چند سال اخیر بین گردشگران بسیار محبوب و پرطرفدار شده است و اغلب ایرانی ها نیز این کشور را برای سفر و گذراندن اوغات فراغت و تعطیلات خود انتخاب می کنند که با توجه به این موضوع، دانستن واحد پول تایلند و نحوه تبدیل ارزهای مختلف (دلار، تومان یا ریال) به پول این کشور بسیار مهم و اساسی است. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم که همه چیز را درباره واحد پول تايلند در این مقاله جمع آوری کنیم و در اختیار شما قرار دهیم، بدین منظور در ادامه همراه ما باشید.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند (پوکت) چیست؟

واحد رسمی و رایج پول تایلند بات (BAHT) و ساتاناگ (Satang) زیر واحد یا همان واحد پول خرد این کشور است که هر بات نیز معادل 100 ساتانگ می باشد. در این کشور پول به دو شکل اسکناس های کاغذی و سکه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد که اطلاعات هریک به شرح زیر است

سفر به تایلند - آخرین شرایط سفر به تایلند برای ایرانی ها در سال ۲۰۲۳

اسکناس های بات

در کشور تایلند اسکناس هایی که مورد استفاده مردم قرار می گیرد، اسکناس های 1000، 500، 100، 50، 20 و 10 باتی می باشد. البته لازم به ذکر است که در این کشور به ندرت اسکناس های 1، 5 و 10 ساتانگی نیز استفاده می شود. اسکناس های کاغذی این کشور تا چند سال اخیر با عکسی از نهمین پادشاه این کشور یعنی بومیپول آدولیاده (Bhumibol Adulyadej) چاپ و منتشر می شد، اما پس از مرگ وی و به تخت نشستن پسر او یعنی واجیرالونگکورن (Maha Vajiralongkorn) اسکناس های جدیدی با عکس پادشاه وقت این کشور منتشر شد که امروزه هر دو نوع اسکناس ها در تایلند معتبر و مورد استفاده مردم در خرید و فروش های روزمره می باشد.

 • اسکناس 1000 بات
 • اسکناس 500 بات
 • اسکناس 100 بات
 • اسکناس 50 بات
 • اسکناس 20 بات
 • اسکناس 10 بات

واحد پول تایلند

هزینه سفر به تایلند - قبل از سفر به تایلند با هزینه‌هاش آشنا شو

سکه های بات

سکه های فلزی پول تایلند نیز شامل 6 نوع سکه های 2، 5 و 10 باتی و همچنین سکه های 25 و 50 ساتانگی می باشد که یک روی آن ها تصویر پادشاهان وقت و فقید کشور و روی دیگر آن نماد پول تایلند حک شده است.

 • سکه 2 بات
 • سکه 5 بات
 • سکه 10 بات
 • سکه 25 ساتانگ
 • سکه 50 ساتانگ

واحد پول تایلند

 *  نماد پول کشور تایلند : ฿

تا این قسمت از مقاله با اطلاعات کلی درباره واحد پول تایلند آشنا شدیم، اما مهم ترین چیز برای ما ایرانی ها این است که بدانیم،

 1. در سفر به تایلند بهتر است بات ببریم یا دلار؟
 2. چگونه و از کجا پول تایلند را تهیه کنیم؟
 3. ارزش پول تایلند چقدر است؟
 4. برای سفر به تایلند چقدر پول لازم است؟
 5. آیا در تایلند می توان هزینه ها را با دلار پرداخت کرد؟

پس همچنان همراه ما باشید!

واحد پول تایلند

بات یا دلار؟

بی شک از لحظه ای که مردم تصمیم به سفر می گیرند، به این فکر هستند که چه پولی در سفر همراه خود داشته باشند اما چیزی برای همه ما مسلم بوده و هست این است که باید پول خود را به دلار یا واحد پول آن کشور تبدیل کنیم، اما این موضوع خود قابل بحث است که کدامیک به صرفه تر خواهد بود؟ برای سفر به تایلند نیز باید بدانید که بهتر است به جای بات، پول خود را در ایران و در صرافی های معتبر به دلار تبدیل کنید، چرا که خرید بات تایلند در ایران به راحتی قابل انجام نمی باشد و معمولا اینگونه ارزهای نامتداول فقط از طریق شعب بانک ملی کشور خرید و فروش می شوند.

بنابراین بهترین کار این است که پول خود را در ایران به دلار (100 دلاری) تبدیل کنید و بعد از آن که به تایلند رسیدید آن ها را به بات تبدیل کنید. تبدیل ارز دلار به بات در تایلند به راحتی و در تمامی بانک ها و صرافی های این کشور قابل انجام می باشد. فقط نکته بسیار مهم در تبدیل دلار به بات تایلند این است که در صرافی های این کشور بابت تبدیل دلار به اسکناس 100 باتی پول بیشتری نسبت به تبدیل آن ها به اسکناس 500 باتی دریافت می کنند.

واحد پول تایلند

همچنین لازم به ذکر است که تبدیل ارز در تایلند، در فرودگاه ها و هتل های بین المللی این کشور نیز قابل انجام است اما هزینه تبدیل ارز در آن ها بسیار بیشتر از صرافی ها می باشد، بنابراین پیشنهاد می شود حتی المقدور برای تبدیل پول خود از صرافی های فعال در سطح شهر استفاده نمایید.
در ادامه لیستی از صرافی های تایلند واقع در شهر بانکوک را که بهترین نرخ های مبادله در آن ها صورت می گیرد، به اطلاع شما عزیزان می رسانیم:

 • SUPER RICH THAILAND
 • Jag Exchange
 • SUPER RICH 1965
 • SIA Exchange
 • VASU EXCHANGE
 • SIA MONEY EXCHANGE
 • X-ONE CURRENCY EXCHANGE CENTER
 • MT Exchange

اکثر صرافی های این کشور به صورت 24 ساعته و شبانه روزی هر روز هفته مشغول به فعالیت و ارائه خدمات تبدیل ارز به مسافران و گردشگران تور تایلند می باشند.

واحد پول تایلند


هر بات چند تومان است؟

در حال حاضر (خردادماه 1402) هر بات معادل 34,80 ریال ایران می باشد.

هر بات چند دلار است؟

هر بات تایلند معادل 0,029 دلار آمریکا می باشد. این نرخ نیز مربوط به تاریخ مذکور می باشد اما از آنجایی که ارزش دلار در کشور تایلند ثابت بوده و تغییر آنچنانی نمی کند، همچنان می توان به این آمار اعتماد کرد.

ارزش پول تایلند چقدر است

در بالا ارزش پول تایلند را نسبت به پول ریال ایران و دلار آمریکا ذکر کردیم، اما جالب است بدانید که ارزش پول این کشور بین مردم بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید! در تایلند به ازای هرگونه بی احترامی کلامی، فیزیکی یا نوشتاری به پول این کشور، فرد خاطی مجازات خواهد شد. دلیل آن هم این است که روی همگی اسکناس های کاغذی و سکه های فلزی تایلند عکس پادشاهان این کشور حک شده و تایلندی ها به خاطر این موضوع برای پول های خود ارزش زیادی قائل هستند. بنابراین اگر به تایلند سفر کردید حواستان باشد به پول این کشور بی احترامی نکنید!

واحد پول تایلند

برای سفر به تایلند چقدر پول لازم است؟

هزینه سفر به تایلند مانند سفر به هر نقطه از جهان کاملا به نوع سفر شما بستگی دارد، آیا با تور سفر می کنید یا خیر؟ آیا قصد دارید در هتل های لوکس و گران قیمت اقامت کنید؟ سفر شما چند روزه است؟ بازدید از کدام جاذبه های گردشگری تایلند در برنامه سفر شما قرار داد؟ و از این دست سوال ها که همگی مشخص می کند که باید چقدر پول با خود به تایلند ببرید، اما اگر بخواهیم میانگین هزینه سفر به تایلند را در نظر بگیریم می توان گفت که برای اقامت یک فرد عادی در تایلند روزانه حدود 30 الی 40 دلار پول لازم است.

اختلاف ساعت ایران و تایلند - اختلاف ساعت ایران و تایلند چقدر است؟

واحد پول تایلند

آیا در تایلند می توان هزینه ها را با دلار پرداخت کرد؟

این سوالی است که معمولا مسافران برای سفر به هر کشوری خواهند پرسید که آیا می توان دلار را به واحد پول آن کشور تبدیل نکنیم و هزینه های مصرفی و روزانه خود را با دلار پرداخت کنیم؟ در پاسخ به مسافران تور تایلند باید بگوییم که امکان انجام این کار وجود نداشته و تنها پول قابل قبول در تایلند، همان پول رسمی و رایج این کشور یعنی بات می باشد و شما باید برای تمامی هزینه های مربوط به غذا، محل اقامت و یا کرایه ماشین بات به همراه داشته باشید.

گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره واحد پول تایلند
اصغری 1402/09/07
0 نفر پسندیدند
تایلند واحد پولش چه قدر ارزش داره؟ ارزون هست بریم
محسن 1402/09/07
0 نفر پسندیدند
هتلای پوکت صرافی دارن همونجا پولمون رو به واحد پول تایلند چنج کنیم
امتیاز 4.5 از 5 | از 104 کاربران به واحد پول تایلند