اختلاف ساعت ایران و تایلند

📅 انتشار : 1401/10/05 📅 بروزرسانی : 1402/07/19 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 12865
اختلاف ساعت
موقعیت جغرافیایی

ساعت به وقت تایلند

درحال محاسبه اختلاف ساعت

تاریخ امروز تایلند

29 نوامبر 2023

ساعت به وقت ایران

درحال محاسبه اختلاف ساعت

تاریخ امروز ایران

7 آذر 02

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که هنگام سفر به کشوری دیگر زمان از دستتان خارج شود و به موقع به قرارهای کاری و دوستانه خود نرسید؟ آیا می‌دانید چرا دانستن اختلاف ساعت میان ایران و تایلند اهمیت دارد؟ بدون شک یکی از مهم‌ترین موارد به خصوص برای کسانی که مدام در حال سفر از کشوری به کشور دیگر هستند یا یکی از عزیزانشان در کشوری دیگر اقامت دارد، دانستن اختلاف زمانی میان دو کشور است. به عنوان مثال برای فردی که قصد سفر از ایران به تایلند را دارد، دانستن اختلاف ساعت ایران و تایلند به او کمک می‌کند تا بتواند مطابق با ساعت کشور جدید و مقررات ساعت ورود هتل‌ها، در هتل دلخواه پذیرش شده و قرارهای خود را نیز مطابق با آن تنظیم نماید.

اختلاف ساعت ایران و تایلند

ایران و تایلند چقدر اختلاف ساعت دارند؟

از آنجایی که ساعت رسمی کشور تایلند حدود ۲:۳۰ از ساعت ایران جلوتر است، بنابراین اگر در ایران حضور دارید و قصد دارید با شخصی دیگر در کشور تایلند تماس حاصل کنید؛ ابتدا می‌بایست اختلاف ساعت میان ایران و تایلند را در نظر داشته باشید. چرا که اگر در کشور ایران ساعت ۲۲ باشد در تایلند ساعت ۲۴:۳۰ بامداد است و قطعا ساعت مناسبی برای تماس نخواهد بود.

سفر به تایلند - آخرین شرایط سفر به تایلند برای ایرانی ها در سال ۲۰۲۳

تاثیر موقعیت جغرافیایی تایلند در اختلاف ساعت با ایران

اگر می‌خواهید بدانید که اختلاف ساعت ایران و تایلند به چه دلیل است، باید به شما بگویم که موقعیت جغرافیایی تاثیر مستقیمی روی اختلاف ساعت دارد. از آنجایی که فاصله ایران تا بانکوک تایلند حدود ۳396 مایل معادل با ۵۴66 کیلومتر است، بنابراین اختلاف زمانی کشور ایران با کشور تایلند حدود دو ساعت و سی دقیقه خواهد بود.

آشنایی با کشور تایلند - همه چیز درباره کشور تایلند

فاصله هوایی ایران با تایلند

اگر قصد سفر از کشور ایران به تایلند یا بالعکس را دارید، لازم است بدانید که فاصله هوایی ایران با تایلند حدود ۵ الی ۶ ساعت بوده و شما با سپری کردن این زمان می‌‌توانید خود را از کشوری به کشور دیگر برسانید. البته در نظر داشته باشید اختلاف ساعت ایران و تایلند باعث می‌شود تا زمانی که شما برای رسیدن به این کشور در نظر دارید، متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر شما ساعت 12 ظهر ایران را به مقصد تایلند ترک کرده باشید، با احتساب 6 ساعت زمان می‌بایست ساعت 18 به تایلند برسید. این در حالیست که ساعت 18 به وقت ایران است؛ اما در تایلند ساعت 20:30 دقیقه خواهد بود. بنابراین اگر قصد شما از سفر به تایلند رفتن به یک قرار کاری در زمان مشخص است یا زمان‌بندی برای‌تان اهمیت بسیاری بالایی دارد؛ پیش از تعیین ساعت پرواز و تهیه بلیط، به این اختلاف ساعت توجه ویژه‌ای داشته باشید.

گزارش مشکل

سوالات متداول اختلاف ساعت ایران و تایلند

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.9 از 5 | از 100 کاربران به اختلاف ساعت ایران و تایلند