فاصله تهران تا چابهار

📅 بروزرسانی : ۱۰ مهر ۱۴۰۱ بازدید : 261
کیلومتر
مدت زمان سفر
مسیر
جاذبه های مسیر

بندر اقیانوسی چابهار واقع در استان مریخی سیستان و بلوچستان، یکی از بنادر منطقه آزاد مهم کشور و البته  پرگردشگر است. خاک قرمز و مریخی، دریاچه صورتی و مرجان‌های قرمز همه و همه باعث هر چه بیشتر زیبایی این بندر دیدنی شده‌اند. سفر به چابهار می‌تواند یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای عمرتان باشد. برای رفتن به چابهار می‌بایست فاصله تهران تا چابهار را بررسی کنید.

فاصله تهران تا چابهار

فاصله تهران تا چابهار چند کیلومتر است؟

مسافت تهران تا چابهار چیزی نزدیک به 1815 کیلومتر است. برای سفر به چابهار از تهران باید از شهرهای دیدنی و جذاب قم، کرمان، اصفهان، یزد و بم عبور کنید. البته که همه این شهرها به نوبه خود یکی از دیگری جذاب‌تر و زیباتر هستند. در طی مسیر می‌توانید با توقف در هر شهری علاوه‌بر استراحت به دیدن از شهرها و لذت بردن از مسیر بپردازید. طی این راه طولانی بدون شک برایتان جذاب و دیدنی خواهد بود. سفر شما در واقع از شمال کشور شروع می‌شود؛ با گذر از مرکزی‌ترین شهر و استان‌ها به جنوب شرق ایران، بندر چابهار می‌رسید. بندری که در کناره‌های دریای عمان و اقیانوس هند واقع شده و پر از جاذبه‌های طبیعی گردشگری است.

فاصله تهران تا چابهار چند ساعت است؟

فاصله زمانی تهران تا چابهار حدود 19 ساعت و 30 دقیقه است. البته این زمان بسته به انتخاب نوع سفر تغییر می‌کند. اگر شما در طول سفر در هر شهری برای خرید و گشت و گذار توقف داشته باشید، زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد صرف خواهید کرد.

چگونه از تهران به چابهار برویم؟

برای سفر از تهران به بندر چابهار، راه‌های مختلفی از جمله؛ استفاده از مسیر ریلی، هوایی، زمینی (اتوبوس و خودروی شخصی) وجود دارد. انتخاب هرکدام از روش‌ها مزیت‌های خاص خود را دارند. هر روش به راحت‌تر شدن و لذت بیشتر بردن از سفر به شما کمک می‌کند.

چابهار

فاصله تهران تا چابهار با قطار

از تهران به چابهار مسیر ریلی مستقیمی درحال حاضر نداریم. برای سفر ریلی دو راه وجود دارد:

  • ابتدا با ناوگان حمل و نقل ریلی به بندرعباس بروید، سپس با اتوبوس به چابهار بندر زیبایی‌های طبیعی بروید.
  • با قطار به سمت شهرهای کرمان یا زاهدان حرکت کرده سپس با اتوبوس به چابهار خواهید رفت.

در هر صورت مجبور به تهیه دو بلیط یکی قطار و یکی اتوبوس هستید. البته چند وقتی است که مسیر ریلی سیستان هم احداث شده است. با این طرح احداث شده سفر شما با قطار به چابهار خیلی راحت‌تر پیش می‌رود. زمانی که سوار قطار سیستان شدید، تنها کافیست چند ایستگاه قبل از رسیدن به بندر اقیانوسی پیاده شوید و از آنجا با ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی به چابهار برسید. فاصله زمانی تهران تا چابهار با قطار حدود 19 ساعت است.

سفر به چهار بهار ایران

فاصله تهران تا چابهار با اتوبوس

یکی از ارزان‌ترین روش‌های ممکن برای سفر به چابهار، استفاده از اتوبوس است. از آنجایی که شما جز هزینه بلیط مجبور به پرداخت هزینه بنزین و استهلاک ماشین نیستید، پس این نوع مسافرت برای شما خیلی بهتر و مقرون به صرفه‌تر است. استفاده از اتوبوس برای سفر به چابهار کمی طولانی‌تر از مسافرت با قطار و هواپیما و شاید خودرو شخصی باشد؛ اما به دیدن و لذت بردن از زیبایی‌های مسیر پیش رو خیلی می‌ارزد. همه روزه اتوبوس‌ها از ترمینال جنوب، تهران را به مقصد چابهار ترک می‌کنند. فاصله تهران تا چابهار با اتوبوس چیزی حدود 23 ساعت است.

رفتن به چابهار

فاصله تهران تا چابهار با هواپیما

سفر با هواپیما خیلی راحت و سریع‌تر است. تنها با صرف زمانی 1 ساعته در یک پرواز مستقیم و زمانی 3 ساعته با پروازی غیرمستقیم، به فرودگاه کنارک چابهار خواهید رسید. البته توجه داشته باشید که سفر با هواپیما گران‌تر از باقی روش‌ها است. اگر به سفر هوایی علاقه دارید؛ ولی به علت گرانی بلیط نمی‌توانید یک سفر عالی را تجربه کنید، بهتر است با یک برنامه‌ریزی دقیق و منظم برای سفر خود از پروازهای چارتری استفاده کنید. این گونه هم یک سفر ارزان خواهید داشت، هم یک تجربه عالی سفر هوایی کسب خواهید کرد.

فاصله تهران تا چابهار با خودرو شخصی

سفر با خودرو شخصی گاه هزینه‌برترین نوع مسافرت با توجه به مسافت خواهد بود. از آنجایی که مسافت زمانی تهران تا چابهار حدود 20 ساعت است، بدون شک سفری سخت و پرهزینه خواهد بود. علاوه‌بر هزینه زیاد، گرمای هوا هم طاقت‌فرسا است. برای شروع سفر از تهران به سمت چابهار، باید وارد اتوبان خلیج فارس شوید، بعد ابتدا وارد شهر قم، سپس کاشان، نایین، یزد، رفسنجان، کرمان و بم می‌شوید. بعد از رسیدن به استان سیستان باید با توجه به تابلوهای راهنما به سمت بندر اقیانوسی حرکت کنید. برای اینکه سفری خسته کننده نداشته باشید، بهتر است در طول مسیر توقف کنید و از زیبایی‌های راه لذت ببرید.

جاهای دیدنی چابهار - چابهار مملو از جاذبه های گردشگری است و تنوع و گستردگی مناطق دیدنی چابهار باعث شده تا این منطقه جذابیت بسیار زیادی از نظر توریستی و گردشگری داشته باشد

جاذبه های مسیر تهران تا چابهار

مسیر تهران به چابهار با توجه به شهرهایی که محل عبور و بین راه هستند، جاذبه‌های زیادی دارد. در ابتدای سفر بعد از خارج شدن از تهران، مجتمع رفاهی مهر و ماه با تمامی تجهیزات و امکانات خدماتی آماده پذیرایی از مسافران محترم است. در ادامه نیز:

بازدید مردم از چابهار

اولین مسیر، قم

شهری زیارتی با سوغاتی خوشمزه به نام سوهان، می‌توانید قبل از ادامه مسیر زیارتی کوتاه در حرم حضرت معصومه (س) داشته باشید و بعد از خرید سوهان، شهر قم را به مقصد کاشان ترک کنید.

اردستان، معدن ارده ناب

بعد از ترک قم و گذر از کاشان بعد از زمانی حدود 5 ساعت وارد اردستان خواهید شد. همان طورکه از اسم شهر پیداست، اینجا معدن ارده ناب و اصل است. می‌توانید ارده را به عنوان سوغات شهر اردستان خریداری کرده و به عنوان عصرانه یا صبحانه مصرف کنید.

میبد، شهری با غذاهای اصیل ایران

بعد از شهر نایین به میبد شهر زیلو خواهید رسید. در کل 7 ساعت از قم تا میبد رانندگی می‌کنید. برای نهار رستوران شاه عباسی که در کاروانسرا شاه عباس قرار دارد، یک پیشنهاد بی‌ظیر است. این رستوران یک بافت تاریخی و سنتی دارد. همچنین انواع غذاهای اصیل ایرانی و محلی میبد را در منوی خود جای داده است. از آنجایی که میبد شهری با قدمت تاریخی است، جاذبه‌های تاریخی و گردشگری زیادی برای مسافران دارد. علاوه‌بر کاروانسرای شاه عباس، یخچال تاریخی میبد هم می‌تواند مکانی جذاب برای علاقمه‌ندان قلمداد شود.

میبد

شهر ماهان، شهری مملو از هتل های قدیمی

بعد از خروج از میبد و گذر از یزد و کرمان رفسنجان، وارد شهر زیبای ماهان خواهید شد. این شهر پر از هتل‌های سنتی است. برای گذراندن شب هتل سنتی ایوان می‌تواند یک پیشنهاد عالی باشد. این هتل با قیمتی مناسب، غذاهای خوشمزه و البته پرسنلی خوش برخورد، پذیرای مسافران گرامی است. برای دیدن از دیگر جاذبه‌های شهر ماهان، باغ شازده و آرامگاه شاه نعمت الله هستند.

منطقه آزاد چابهار -همه چیز در رابطه با چابهار

بم، شهر تاریخی ارگ ها

بعد از خروج از شهر ماهان مسیر خود را بدون وقفه به سمت بم ادامه دهید؛ زیرا مسیر کوتاه و گرم است. بعد از رسیدن به بم توقفی کنید و به ارگ تاریخی و قدمت دار بم سری بزنید. بعد از گذر از بم وارد استان سیستان و بلوچستان، شهر رنگ‌ها می‌شوید. از این جای مسیر به بعد مردان و زنان با لباس‌های محلی زیبا و رنگ‌های شاد زینت بخش خیابان‌های شهر شده و چشم هر بیننده‌ای را معطوف خود می‌کنند. بعد از گذر از سیستان و ایرانشهر، با حدود 60 کیلومتر رانندگی وارد تنها بندر اقیانوسی ایران چابهار زیبا خواهید شد.

سخن پایانی

چابهار بهترین بندر ایران است. این بندر پر ازجاذبه‌های  گردشگری متفاوت و جذاب است. خلیج گواتر و دریاچه صورتی، تا کوه‌های مریخی همگی از دیدنی‌هایی است که شما را مجبور به ماندن چند روزه در این بندر می‌کند. آب و هوای عالی این بندر در فصل زمستان و بهار، برای یک مسافرت یک هفته‌ای عالی است. سفر به این بندر با آب‌های اقیانوسی را جزو برنامه سفری خود قرار دهید.

گزارش مشکل

سوالات متداول فاصله تهران تا چابهار

مدت زمانی که مسافرین تهران در مسیر چابهار هستند، 19 ساعت و 30 دقیقه است.

مسافرین درحین سفر از تهران به چابهار، از قم، اردستان، میبد، شهر ماهان و بم عبور می‌کنند.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Blog/usefull-informations/41928-%D9%81%D8%A7%D8%B5%D9%84%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7-%DA%86%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به فاصله تهران تا چابهار