نقشه بلغارستان

📅 بروزرسانی : ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 402

یکی از بهترین کارها برای شناخت کشورها و جغرافیا آن‌ها، آشنایی با نقشه آن کشور است. نقشه کشور‌ها می‌تواند اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار دهد. ازجمله این اطلاعات می‌توان به شرایط جغرافیایی کشورهای همسایه، شرایط آب و هوایی و... اشاره کرد. اگر قصد دارید در مورد کشور بلغارستان اطلاعات جامعی را کسب کنید، بهتر است با نقشه بلغارستان آشنایی داشته باشید.

نقشه بلغارستان

نقشه بلغارستان به زبان فارسی

کشور بلغارستان در قسمت شرقی شبه جزیره بالکان واقع شده است. بلغارستان از جمله کشورهای جنوب شرقی اروپا محسوب می‌شود. نزدیکی این کشور به ترکیه سبب ارزان بودن سفر به این کشورها نسبت به سایر کشورهای اروپایی شده است. دارا بودن جاذبه‌های گردشگری طبیعی متنوع مانند کوه‌های بالکان، دریای سیاه، رود دانوب، دریاچه‌های بزرگ اطراف وارنا و بورگاس، 500 چشمه آب گرم و پارک ملی ریلا سبب شده است که گردشگران بسیاری برای سفر به بلغارستان مشتاق باشند. اگر به نقشه‌خوانی مسلط باشید، می‌توانید بسیاری از جاذبه‌های طبیعی را روی نقشه بلغارستان مشاهده کنید.

تور بلغارستان - بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا با طبیعتی بکر و جاذبه‌های تفریحی به یاد ماندنی!

نقشه بلغارستان

نقشه بلغارستان و همسایگان

یکی از مهم‌ترین مواردی که در نقشه کشورها اهمیت دارد، آشنایی با کشورهای همسایه است. بلغارستان از جهت شمال با کشور رومانی، از غرب با صربستان و مقدونیه شمالی از جهت جنوب با یونان و ترکیه و از جهت شرق با دریا سیاه همسایه است. این کشور روابط بسیار خوبی با کشورهای همسایه دارد. همچنین به دلیل همسایگی با دریا سیاه، بسیاری از روابط تجاری آن در حوزه حمل و نقل دریایی انجام می‌گیرد.

نقشه بلغارستان

نقشه جدید کشور بلغارستان در اروپا 

اروپا یکی از شناخته شده‌ترین قاره‌ها است که مساحتی معادل با 10360000 کیلومتر مربع دارد. مساحت قاره اروپا با احتساب جزایر، 512000000 کیلومتر مربع بوده که 6.8% از مساحت کره زمین را به خود اختصاص داده است. این قاره پس از قاره استرالیا، دومین قاره کوچک جهان شناخته می‌شود. قاره اروپا شامل جزایر بریتانیا، اسکاندیناوی، اروپای جنوبی، اروپا مرکزی، اروپا شرقی، اروپا جنوب شرقی، اروپا غربی است. بلغارستان کشوری است که مساحتی معادل با 1109936 دارد. بلغارستان یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جنوب شرقی اروپا محسوب می‌شود. 

نقشه بلغارستان

نقشه قدیمی کشور بلغارستان

همان طور که اشاره کردیم، بلغارستان به عنوان یکی از کشورهای قدیمی قاره اروپا شناخته می‌شود. در این کشور بقایا نئاندرتال، که نشان از حضور انسان‌ها 150000 سال پیش در این سرزمین دارد، دیده شده است. اجداد بلغارها که تراکیان نام داشتند، قبل از قرن 12 پیش از میلاد به شبه جزیره بالکان سفر کردند. در آن زمان امپراطوری هخامنشی قسمت‌هایی از بلغارستان را فتح کرده بود. امپراتوری هخامنشی تا سال 479 قبل از میلاد توانست قسمت‌هایی از بلغارستان را حفظ کند. در اوایل قرن پنجم قبل از میلاد مسیح، گروهی که اودریسیویی نام داشتند، حکومت بر منطقه ترکیا را برعهده گرفته بودند. ترکیا شامل سرزمین‌های بلغارستان، یونان شمالی، ترکیه اروپایی و بخش‌هایی از رومانی میشد. در این سرزمین، ترس اول پادشاهی اودرسیس را تاسیس کرد. این پادشاهی یکی از قدرتمندترین حکومت‌ها در آن زمان بود که در نهایت توسط امپراتوری روم شکست خورد. پس از سقوط امپراتوری روم در سال 476، بیزانسی‌ها بر منطقه حکمرانی می‌کردند. البته حکومت بیزانس به دلیل جنگ‌های متعدد با امپراطوری ایران نتوانست به خوبی از سرزمین‌های بالکان حفاظت کند. در نتیجه اسلاوها وارد این سرزمین شدند. در سال 681 معاهده صلحی با امپراتوری بیزانس امضا شد. بنابراین  امپراتوری بلغارستان مجدد قدرت گرفت. تا قرن 9  بلغارستان توسط حاکمان باتدبیر قوی شد و پایه های آن شکل گرفت. در سال 864 تغییری در مذهب این کشور شکل گرفت. در آن سال بت پرستی برچیده شد و مسیحیت ارتودکس رواج پیدا کرد. در سال 864 پیشرفت مذهب، زبان و خط موجب تقویت قدرت مرکزی بلغارها شد. این دوره به علت پیشرفت‌های روزافزون، به عصر طلایی بلغارستان معروف شد. پس از مرگ سیمئون، بلغارستان به دلیل جنگ با مجارها و پچینگ‌ها ضعیف شده و از طرف دیگر بلغارستان توسط ارتش بیزانس محاصره شد. در نهایت با پیروزی بلغارستان بر صربستان این کشور مجدد توانست احیا شود. پس از گذشت سال‌ها و از سال 2000 میلادی به بعد، شرایط بلغارستان بسیار بهبود یافت.

تور وارنا - سفری رویایی به شهری اروپایی با جاذبه‌های گردشگری شگفت انگیز!

بلغارستان

نقشه پایتخت کشور بلغارستان؛ شهر صوفیه 

صوفیه به عنوان پایتخت کشور بلغارستان و از جمله قدیمی‌ترین شهرهای قاره اروپا شناخته می‌شود. این شهر جمعیتی معادل با 1287000 دارد. مساحت این شهر 492 کیلومتر مربع است. بیش از 90 درصد جمعیت بلغارستان در این شهر زندگی می‌کنند. پایتخت بلغارستان در دامنه کوه ویتوشا و در نزدیکی بالکان واقع شده است. این شهر در میان دریا سیاه و دریا آدریاتیک قرار دارد. اگر به بلغارستان سفر کردید، حتما از جاذبه های گردشگری صوفیه دیدن کنید. از جمله جاذبه های تاریخی این شهر می‌توان به کلیسا جامع الکساندر نوسکی صوفیه، کلیسا جامع سنت ندلیا، کلیسا بویانل، آنفی تاتر سردیکا و مسجد بنیا باشی اشاره کرد. اگر به جاذبه‌های فرهنگی علاقه دارید، بازدید از کتابخانه ملی بلغارستان، تاتر ملی ایوان وازوف و موزه ملی پلی تکنیک را فراموش نکنید. علاوه ‌بر جاذبه‌های اشاره شده، بازدید از کوه ویتوشا، آبشار بویانا دریاچه پانچارو و باغ بوریسووا می‌تواند اوقات بسیار خوبی را برای شما فراهم کند.

بلغارستان

نقشه توریستی ترین شهر بلغارستان؛ شهر وارنا 

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان است که یکی از بهترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود. این شهر، یک شهر ساحلی بوده که با صوفیه 470 کیلومتر فاصله دارد. وارنا در امتداد دریا سیاه قرار گرفته است. نزدیکی این شهر به ترکیه سبب شده که بسیاری از گردشگران ایرانی به بازدید از این شهر، علاقه نشان دهند.

نقشه بلغارستان

بلغارستان در نقشه جهان

اگر به کشور بلغارستان در نقشه جهان نگاهی بیندازیم، متوجه خواهیم شد که این کشور وسعت زیادی دارد. برخلاف کشور ترکیه که بسیاری از افراد با مرزهای زمینی به آنجا سفر می‌کنند، امکان سفر به بلغارستان از طریق حمل و نقل زمینی وجود ندارد. بهترین راه برای سفر به این کشور، هواپیما است. این کشور توسط آب‌های دریا سیاه احاطه شده است. دریا سیاه در امتداد 400 کیلومتری بلغارستان کشیده شده و به عنوان مهم‌ترین دریا بلغارستان شناخته می‌شود.

نقشه بلغارستان

سخن پایانی 

اگر قصد سفر به بلغارستان را دارید، آشنایی با نقشه بلغارستان می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما کند. این کشور سرشار از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است که می‌تواند اوقات لذت‌بخشی را برایتان فراهم نماید. اگر می‌خواهید به این کشور سفر کنید، سفر به بلغارستان در فصل تابستان گزینه بسیار مناسبی برای شما است.
 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Blog/maps/41913-%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D8%A8%D9%84%D8%BA%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به نقشه بلغارستان