لحظه آخر
آخرین ها
روز پدر در تقویم 1400 چه روزی است(هدیه+متن تبریک)

روز مرد که به آن روز پدر نیز گفته می‌شود، در تاریخ  13 ماه رجب و مصادف با تولد نخستین امام شیعیان، حضرت علی(ع) می‌باشد. در بسیاری از کشورها سومین یکشنبه از ماه ژوئن را برای روز پدر در نظر گرفته‌اند. این روز در ادامه روز مادر و گرامیداشت مقام مادران است.

تاریخ دقیق روز مادر در تقویم 1400 + کادو چی بخریم

تاریخ دقیق روز مادر در ایران در تقویم1400 برابر با 3 بهمن می باشد.

صفر تا صد روز ولنتاین ❤️ تاریخ ولنتاین 1400

روز ولنتاین در واقع روز عشق ❤️ و دوست داشتن است. برای اکثر افراد اینکه بدانند ولنتاین چندمه؟ مسئله با اهمیتی است؛ زیرا که در این روز با خرید کادو از عشق زندگی خود برای همراهی او تشکر کنند.

سپندارمذگان چیست؟

در روز سپندارمذگان مردان ایران باستان برای قدردانی از همسران خود هدایایی تهیه دیده و به آن ها تقدیم می‌کردند.

معرفی روز شکرگزاری Thanksgiving Day

Thanksgiving Day در اکثر کشورهای جهان با شکوه خاصی برگزار می شود. این روز آنقدر مهم است که مردم بسیاری از نقاط مختلف دنیا با آداب و رسوم خاصی به برگزاری جشن می پردازند

روز دانشجو + 5 راهکار مهم به دانشجویان جویای کار

روز دانشجو در تقویم شمسی 1400 روز سه شنبه 16 مهر است. چیزی که باعث شده روز دانشجو در تقویم ما ماندگار شود وقایع روز 16 آذر است.

جشن آذرگان

در روز نهم ماه آذر نام روز و ماه یکی می شود به همین دلیل این روز باشکوه آذر جشن نامیده شده است.

روز جهانی کودک + تاریخ دقیق در تقویم 1400

روز جهانی کودک فقط برای جشن گرفتن نیست! بعد از کشتار کودکان در جنگ جهانی دوم سازمان جهانی یونیسف 20 نوامبر را برای دفاع از حقوق کودکان روز جهانی کودک اعلام کرد.

19 نوامبر؛ روز جهانی مرد

روز جهانی مردها فرصت خوبی است برای قدردانی از مردان فداکاری که هر روز در محل کار خود، بعنوان یک همسر و یا پدر، برای خانواده و دوستان و جامعه خود در حال تلاش هستند و سعی می کنند تا نقش مثبت و موثری برای جامعه و همچنین خانواده خود داشته باشند.

تاریخ روز کتاب و کتابخوانی در سال 1400

روز 24 آبان روز کتاب و کتاب خوانی در ایران می باشد؛ اما تا یک هفته بعد از آن هفته کتاب خوانی نامیده شده است. روز جهانی کتاب خوانی 24 آپریل می باشد.

جشن خرمن

جشن خرمن یکی از جشن های باستانی و زیبای ایرانی است که شاید نام آن برایتان آشنا باشد. برای خیلی ها سوال پیش می آید که اصلا خرمن به چه معناست یا این جشن چرا برگزار می شود و پیشینه و تاریخچه آن چیست. در واقع جشن خرمن به پاس شکر گذاری از نعمت هایی است که خدا در دامن کشاورزان قرار می دهد و در پایان فصل برداشت برگزار می شود. به طور معمول این مراسم در اخر ماه شهریور ماه و در روز های پنجشنبه و یا جمعه برگزار می شود.

مراسم باران خواهی

مراسم باران خواهی معمولا همراه با خواندن شعرهایی با مضمون نیایش خداوند و اقامه نماز باران برای براورده شدن حاجات انجام می گیرد. همچنین عروسک ها نیز نقش پررنگ و نمادینی در این مراسم دارند. اغلب مردم سعی می کنند به بهانه مراسم باران خواهی دور هم جمع بشوند و با پختن نان یا آش و توزیع آن میان نیازمندان، روحیه همدلی و همکاری را در خود تقویت کنند. می توان گفت چیزی که تقریبا در تمامی این مراسم ها مشترک است، کار گروهی مردم و شعر خوانی های همگانی برای نزول باران می باشد.

امتیاز 0 از 5 | از بین 0 کاربران به مناسبت ها