باغ وحش تورنتو

زمان مطالعه: 4 دقیقه
بروزرسانی: 1403/02/13
بازدید: 339
نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

در باغ وحش تورنتو به قاره‌های مختلف سفر کنید و زیبا‌یی‌های طبیعت را از نزدیک مشاهده نمایید. در این مکان، بیش از ۴۵۰ گونه جانوری و گیاهی در بخش‌‌های متفاوتی نگهداری می‌شود که هر کدام از آن‌ها شدت هیجانات را در کودکان و حتی بزرگسالان افزایش می‌دهند. جانوران بومی موجود در این باغ وحش، در محیطی امن قرار گرفته‌اند و هیچگونه آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌شود. ایده نگهداری حیوانات در محیطی شبیه به زیستگاه طبیعی آن‌ها در این باغ وحش، نشان می‌دهد که سازندگان آن در وهله اول به رعایت حقوق حیوانات اندیشیده‌اند.

باغ وحش تورنتو

 

مناطق جغرافیایی باغ وحش تورنتو؛ معرفی قسمت‌های مختلف این باغ وحش

در باغ وحش حیرت‌انگیز تورنتو، ۷ بخش مختلف وجود دارد که در هر یک از آن‌ها جانورانی به‌عنوان نماینده یک قاره وجود دارند. از آبزیان تا پرندگان همه و همه در محیط‌های وسیع به‌گونه‌ای قرار گرفته‌اند که حتی با وجود جمعیت بالا، هیچ‌گونه آزاری متوجه بازدیدکنندگان نمی‌شود. در باغ وحش تورنتو کانادا علاوه بر تماشای رفتارهای جالب حیوانات، می‌توانید از بازی‌های آبی، نمایش‌‌های تئاتر و اسب‌سواری لذت ببرید. ۷ بخش هیجان‌انگیز این پارک عبارتند از:

محبوب ترین تورهای خارجی

بخش کانادا؛ نمادی از زیست بوم کانادا

در این بخش، حیواناتی که در شهرهای مختلف کانادا وجود دارند زندگی می‌کنند. بخش کانادا در دره روژ تورنتو قرار گرفته است و ده‌ها گونه جانوری و گیاهی بومی در آن قرار گرفته است. تماشای بازی راکون‌‌ها، نعره خرس‌های گریزلی، جثه حیرت‌انگیز گاومیش‌های کوهان‌دار آمریکایی، شاخ‌های بلند گوزن‌های شمالی، رفتارهای بامزه سیاهگوش و هیبت عقاب طاس تنها بخشی از تفریحات این قسمت است؛ اما حیوانی که به‌عنوان نماد کشور کانادا شناخته می‌شود، گوزن شمالی است که همه آن را با نام موس می‌شناسند. جالب است بدانید که در کشور کانادا عکس این گوزن، به‌عنوان تبلیغات گردشگری استفاده می‌شود.

هزینه سفر به کانادا - سفر به کانادا چه قدر پول میخواهد؟

بخش آمریکا؛ زیبایی های قاره آمریکا

بسیاری از مردم، بخش آمریکای باغ وحش تورنتو را با میمون‌های متنوع آن می‌شناسند. میمون‌ها به دلیل رفتارهای پیچیده‌تری مانند حل مسئله می‌توانند با تماشاگران ارتباط بهتری برقرار کنند‌. علاوه بر این، حیوانات متنوعی از بخش شمالی و جنوبی قاره آمریکا وجود دارند که دیدن آن‌ها برای شما تداعی‌گر اکوسیستم‌های قاره آمریکا خواهد بود. پستاندارانی مانند شیرهای طلایی تاماران، تنبل‌های لیندسی، سمورهای رودخانه‌‌ای، میمون‌های عنکبوتی، جگوار و کیپیبارا (برگچه خوار) در این بخش نگهداری می‌شوند. همچنین در این مکان آبزیان، پرندگان و خزندگان از جمله کروکودیل آمریکایی، سگ‌های آبی، هشت پای اقیانوس آرام، طوطی ماکائو و فلامینگو آمریکایی زندگی می‌کنند.

بخش آمریکا؛ زیبایی های قاره آمریکا

بخش ایندومالایا؛ نمادی از زیست بوم جنوب آسیا

این مکان که به قلمرو هند و مالزی اشاره دارد، دارای حیواناتی مربوط به طبیعت گرمسیری آن منطقه است. ایندومالایا دارای ۲ سالن و ۴ فضای باز است که مطمعناً شما را به‌وجد می‌آورد. اگر هوس دیدن حیوانات باغ وحش تورنتو که شامل گاوهای وحشی هند، بوزینه دم کوتاه، اورانگوتان سوماترا، خوک خرطوم دراز مالایی را دارید، از بخش روباز ایندومالایا دیدن کنید. در بخش آبزی ایندومالایا انواع اردک، خارپشت و ماهی‌های بومی این منطقه را می‌توان دید. نقطه متمایز ایندومالایا ببرهای کمیابی هستند که به‌دلیل در خطر انقراض بودن آن‌‌ها، در این منطقه حفاظت شده نگهداری می‌شوند.

سفارت کانادا - 0 تا 100 مراحل اخذ وقت سفارت فوری کانادا

بخش استرالیا؛ زیستگاه شیطان های تاسمانی

حیات وحش استرالیا را با کانگوروها و شیطان‌های تاسمانی آن می‌شناسیم. این منطقه که در آن حیوانات استرالیا و جزیره‌های اطراف آن وجود دارند، می‌توان ردپای حشرات چسبنده را دید که با حیوانات دیگر رابطه هم‌زیستی دارند. کانگوروهای متوسط القامه گردن قرمز، کانگورو خاکستری، وامبت بینی مقدار شمالی و طوطی‌های کاکل سفید دم قرمز از جمله حیوانات بومی استرالیایی هستند که در این مکان از باغ وحش تورنتو نگهداری می‌شوند.

بخش استرالیا؛ زیستگاه شیطان های تاسمانی

بخش آفریقا؛ نمادی از هم‌زیستی گونه های جانوری

بخش آفریقا که به‌عنوان منطقه نوبنیاد این باغ وحش شناخته می‌شود، در سال ۱۹۹۸ افتتاح شد. به‌نظر می‌رسد به‌دلیل وجود پتانسیل‌های این باغ وحش، هم‌زیستی بین گونه‌های آفریقایی امکان‌پذیر باشد. در این منطقه شیر سفید آفریقایی، گورخر، بابون، بز کوهی سیاه، زرافه‌های ماسایی، اسب آبی رودخانه‌ای و کفتارهای خالدار نگهداری می‌شوند. نقطه قوت بخش آفریقا، شبیه‌سازی اکوسیستمی مشابه با شرایط زیست این جانوران است که شما را شگفت‌زده می‌کند.

همه چیز درباره ی کشور کانادا - معرفی 0 تا 100 کشور کانادا

منطقه کشف؛ تجربه ای مفرح برای کودکان

این بخش را می‌توان محل مورد علاقه کودکان نامید، چراکه در آن بازی‌هایی وجود دارد که کودکان به کشف اسرار رفتارهای حیوانات می‌رسند. در منطقه کشف، کودکان با حیوانات بی‌خطر بازی می‌کنند، حیوانات را لمس می‌کنند و  لذت معاشرت با آن‌ها را تجربه می‌کنند. لازم است بدانید که یکی از قوانین ورود کودکان به منطقه کشف، به‌همراه داشتن والدین است.

قوانین باغ وحش تورنتو که نباید نادیده بگیرید!

اولویت اصلی باغ وحش تورنتو براساس رعایت حقوق حیوانات است و برهمین اساس، قوانینی در آن وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 • استعمال دخانیات، فقط در مناطق خاصی مجاز است.
 • هرگونه آزار روحی یا جسمی حیوانات ممنوع و پیگرد قانونی دارد.
 • شنا کردن یا استفاده از آب رودخانه‌های این مکان، مجاز نیست. 
 • آسیب به طبیعت و محل زندگی حیوانات نیز جریمه مالی دارد.
 • عکاسی تجاری و تبلیغاتی بدون مجوز در این مکان ممنوع است.
 • غذا دادن به حیوانات یا لمس کردن آن‌ها، ممنوع است.
 • وسایلی مانند توپ، اسکوتر، بالن، رادیو و دوچرخه ممکن است باعث ترس حیوانات شوند و به‌همراه داشتن آن‌ها ممنوع است.

قوانین باغ وحش تورنتو که نباید نادیده بگیرید!

آدرس، اطلاعات و ساعت بازدید از باغ وحش تورنتو

اطلاعاتی  که برای بازدید از باغ وحش تورنتو در کانادا به آن نیاز دارید عبارتند از:

 • آدرس: کانادا، 2000 Meadowvale Rd, Toronto, ON M1B 5K7
 • ساعت بازدید: در تابستان: ۹:۳۰ تا ۱۸، فصل‌های دیگر ۹:۳۰ تا ۱۶:۳۰
 • روزهای تعطیل: میلاد مسیح (کریسمس)

اختلاف ساعت ایران و کانادا - این مقاله به اختلاف ساعت بین ایران و کانادا اختصاص دارد.

نحوه دسترسی به باغ وحش تورنتو با حمل و نقل عمومی و ماشین شخصی

دسترسی به باغ وحش تورنتو از طرق زیر قابل انجام است:

 • ایستگاه مترو: ایستگاه مترو تورنتو، فاصله زیادی تا باغ وحش دارد؛ به همین دلیل روش مناسبی برای دسترسی به آن محسوب نمی‌شود.
 • ایستگاه اتوبوس: اتوبوس 86A Scarborough East  در روزهای دوشنبه تا جمعه آماده سرویس رسانی به مردم است. در روزهای دیگر می‌توانید از اتوبوس 85 Sheppard Est برای رسیدن به باغ وحش تورنتو کانادا استفاده کنید.
 • ماشین شخصی: برای این کار لازم است به سمت بزرگراه meadowvale بروید و به سمت شرق کانادا حرکت کنید. باغ وحش تورنتو کانادا در بخش شمالی این جاده قرار گرفته است. این باغ وحش دارای پارکینگی بزرگ است که هزینه پارک خودرو در آن هرساله متغیر است.

نحوه دسترسی به باغ وحش تورنتو با حمل و نقل عمومی و ماشین شخصی

نزدیک‌ترین جاذبه‌های اطراف باغ وحش تورنتو

اکثر مکان‌های دیدنی تورنتو که شامل پارک‌ها و مراکز خرید این شهر هستند، فاصله کمی تا باغ وحش‌های تورنتو دارند. شما می‌توانید با استعلام قیمت بلیط باغ وحش تورنتو و تهیه آن از بسیاری از جاذبه‌های این مکان و اطراف آن بهره‌مند شوید. از جمله جاذبه‌های نزدیک به باغ وحش تورنتو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمین بازی 
 • پارک یادبود
 • مرکز خرید اسمارت سنتر
 • منطقه پیاده‌روی 
 • باشگاه گلف

بهترین فصل سفر به کانادا - بهترین زمان سفر به کانادا چه فصلی است؟

رستوران‌هایی که اطراف باغ وحش تورنتو قرار دارند

خوشبختانه رستوران‌های متنوعی در نزدیکی باغ وحش وجود دارند که محبوب‌ترین آن‌ها شامل:

 • رستوران Mr. Greek
 • رستوران Africa restaurant
 • رستوران Pizza Pizza
 • رستوران Scarlet Ibis Family Restaurant

بهترین راه بازدید از باغ وحش تورنتو

باغ وحش کانادا جز مناطق منحصربه‌فرد در کل دنیاست که بازدید از آن جنبه آموزشی و تفریحی زیادی دارد. در این مکان برنامه‌هایی برای احیا محیط زیست و جانوران انجام می‌شود که مورد ستایش است. علاوه‌بر این بهره‌برداری و نگهداری از حیوانات، وجود گیفت شاپ‌های متعدد و نمایشگاه باعث می‌شود که بتوان اوقات خوشی را در این مکان تجربه کرد. اگر مایل به بازدید از این پارک حیرت‌انگیز هستید، می‌توانید با انتخاب تورهای لحظه آخری به خواسته خود دست یابید. تورهای تورنتو، شما را به بخش‌های مختلف باغ وحش تورنتو دعوت می‌کنند و به‌دلیل اطلاع از زمان بازدید، شرایط آب و هوایی و امکانات سفر مطمعناً تجربه خاطره‌انگیزی را برای شما به ارمغان می‌آورند‌.

سوالات متداول

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.1 از 5 | از 102 کاربر