واحد پول بلغارستان

📅 بروزرسانی : ۵ شهریور ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 4 دقیقه بازدید : 126
واحد پول کشور بلغارستان چیست؟
زیر واحد پول بلغارستان
ارزش پول بلغارستان به دلار
اسکناس‌‌های بلغارستان
سکه‌های بلغارستان
واحد پول بلغارستان به تومان

 بلغارستان یکی از متنوع‌ترین مکان‌هایی است که در شبه‌جزیره بالکان قرار‌ گرفته است. پایتخت این کشور صوفیه نام داشته که در قسمت جنوب شرقی اروپا قرار دارد. اگر قصد سفر به کشور بلغارستان را دارید، یکی از مهم‌ترین اصل‌هایی که باید بدانید واحد پول آن کشور است. در این صورت می‌توانید با مراجعه به یک صرافی مقدار پول مورد نیاز خود را به راحتی عوض کنید.

 

واحد پول کشور بلغارستان


واحد پول کشور بلغارستان چیست؟

لو بلغارستان (Bolgarin lev) با کد ایزوی BGN یکای پول رایج در بلغارستان محسوب می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت lev Bolgarin واحد پول ملی بلغارستان بوده و این اسم را از قرون وسطایی که زیر تزار ایوان ششمین در گردش Stotinka برابر با ۱۰۰ lev بوده دریافت کرده است. در حال حاضر یورو نیز در این کشور به عنوان پول قابل معامله در همه ‌جا پذیرفته می‌شود. مسئولیت کنترل یکای پول بلغارستان به دست بانک‌ مرکزی بلغارستان است..


زیر واحد پول بلغارستان

یک یکای پول کسری است که در کشور بلغارستان به‌ کار گرفته می‌شود. استوتینکی یک واحد کوچک‌‌تر از لو (Bolgarin lev) بوده که هر ۱۰۰ استوتینکی برابر با ۱ لو است. این واحد با علامت اختصاری πB در کشور بلغارستان شناخته می‌شود.

تور بلغارستان - بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا با طبیعتی بکر و جاذبه‌های تفریحی به یاد ماندنی!

 
ارزش پول بلغارستان به دلار

شما می‌توانید برای تبدیل ارز خود از فرودگاه، هتل و دفاتر صرافی موجود در بلغارستان استفاده کنید. در تغییرات اقتصادی این کشور در سال ۱۹۹۹ و حذف سه صفر از واحد پولی کلیه اسکناس‌ها و سکه‌ها باطل شده و پول جدید جایگزین شده است.
یک دلار آمریکا: ۱.۶۶ Bolgarin lev


اسکناس‌‌های بلغارستان

از دهه ۱۹۵۰ به‌ بعد سکه‌ها به مرور جمع و اسکناس‌ها از طریق بانک مرکزی چاپ شد و رواج پیدا کرد. اسکناس‌های رایج در بلغارستان 1_2 _5 _ 10_ 20_ 50_ 100 تایی هستند. البته بعد از این اسکناس‌ها ۵۰۰ لو هم چاپ شد سپس در سال ۱۹۶۰ یک سری دیگر از اسکناس‌های بلغارستان به چاپ رسید که این‌ بار لو و استانتیکی سه دهه در بلغارستان مورد استفاده قرار گرفت.

 

سکه های بلغارستان


سکه‌های بلغارستان

جنس سکه‌های پول بلغارستان اوصولا از نیکل، مس، روی و برنز بوده و سکه‌های رایج در کشور بلغارستان ۱_ ۲_ ۵_ ۱۰_ ۲۰_ ۵۰ تایی هستند. این سکه‌ها با نام‌ استوتینکی شناخته می‌شود. همچنین این سکه‌ها به صورت ۱ و ۲ لوا موجود است. 

 

واحد پول بلغارستان به تومان 

در حال حاضر سکه‌های ۱_ ۲_ ۵_ ۱۰_ ۲۰_ ۵۰_ ۱۰۰ استوتینکی و اسکناس‌های  ۱_ ۲_ ۵_ ۱۰_ ۲۰_ ۵۰_ ۱۰۰ لوا وجود دارد. اسکناس و سکه‌های ۲۰۰ و ۱۰۰ لوا شبیه پول قدیم ایران بوده و باعث حقه دست‌فروشان شده است.
تومان ایران: ۲۱.۶۶۲ Bolgarin lev

تور وارنا - سفری رویایی به شهری اروپایی با جاذبه‌های گردشگری شگفت انگیز!


 کلام آخر 
خارج و وارد کردن پول بلغاری به این کشور ممنوع بوده است، اما از لحاظ تبدیل ارز خارجی محدودیت وجود ندارد. دانستن واحد ارز بلغارستان به شما در داشتن سفر و خرید راحت کمک خواهد کرد. تعداد زیادی صرافی در بلغارستان قرار دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها اقدام به تعویض پول خود کنید. حتما قبل از خرید ارز از صرافی برای تبدیل لوا به تومان، دلار و یورو را حساب کنید. هنگامی که از صرافی‌ها و خودپرداز‌ها بیرون می‌آیید حتما مراقبت اطراف خود باشید. هر بار که ارز را تبدیل می‌کنید باید مبلغی را بپردازید. 


 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Blog/Currencies/41823-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%A8%D9%84%D8%BA%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به واحد پول بلغارستان