واحد پول بلغارستان

📅 انتشار : 1401/06/05 📅 بروزرسانی : 1401/12/23 ⏱ مطالعه : 4 دقیقه بازدید : 8337
لو
زیر واحد
لو به دلار
اسکناس‌‌ها
سکه‌ها
لو به تومان

 بلغارستان یکی از متنوع‌ترین مکان‌هایی است که در شبه‌جزیره بالکان قرار‌ گرفته است. پایتخت این کشور صوفیه نام داشته که در قسمت جنوب شرقی اروپا قرار دارد. اگر قصد سفر به کشور بلغارستان را دارید، یکی از مهم‌ترین اصل‌هایی که باید بدانید واحد پول آن کشور است. در این صورت می‌توانید با مراجعه به یک صرافی مقدار پول مورد نیاز خود را به راحتی عوض کنید. در این مقاله لحظه آخر به طور کامل به بررسی واحد پول بلغارستان می‌پردازیم تا قبل از سفر به این کشور اروپایی با دید بهترین وارد این کشور شوید.

واحد پول کشور بلغارستان

واحد پول کشور بلغارستان چیست؟

لو بلغارستان (Bolgarin lev) با کد ایزوی BGN یکای پول رایج در بلغارستان محسوب می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت lev Bolgarin واحد پول ملی بلغارستان بوده و این اسم را از قرون وسطایی که زیر تزار ایوان ششمین در گردش Stotinka برابر با ۱۰۰ lev بوده دریافت کرده است. در حال حاضر یورو نیز در این کشور به عنوان پول قابل معامله در همه ‌جا پذیرفته می‌شود. مسئولیت کنترل یکای پول بلغارستان به دست بانک‌ مرکزی بلغارستان است.

سفر به کشور سرسبز اروپایی با جاذبه‌های دیدنی و سواحل جذاب!

زیر واحد پول بلغارستان

یک یکای پول کسری است که در کشور بلغارستان به‌ کار گرفته می‌شود. استوتینکی یک واحد کوچک‌‌تر از لو (Bolgarin lev) بوده که هر ۱۰۰ استوتینکی برابر با ۱ لو است. این واحد با علامت اختصاری πB در کشور بلغارستان شناخته می‌شود.

 ارزش پول بلغارستان به دلار

شما می‌توانید برای تبدیل ارز خود از فرودگاه، هتل و دفاتر صرافی موجود در بلغارستان استفاده کنید. در تغییرات اقتصادی این کشور در سال ۱۹۹۹ و حذف سه صفر از واحد پولی کلیه اسکناس‌ها و سکه‌ها باطل شده و پول جدید جایگزین شده است.
یک دلار آمریکا: ۱.۶۶ Bolgarin lev

ارزش پول بلغارستان به دلار

واحد پول کشورها - برای سفرهای خارجی نیاز به دانستن واحد پول کشورهای مختلف واجبه!

اسکناس‌‌های بلغارستان

از دهه ۱۹۵۰ به‌ بعد سکه‌ها به مرور جمع و اسکناس‌ها از طریق بانک مرکزی چاپ شد و رواج پیدا کرد. اسکناس‌های رایج در بلغارستان 1، 2، 5، 10، 20، 50، 100 تایی هستند. البته بعد از این اسکناس‌ها ۵۰۰ لو هم چاپ شد سپس در سال ۱۹۶۰ یک سری دیگر از اسکناس‌های بلغارستان به چاپ رسید که این‌ بار لو و استانتیکی سه دهه در بلغارستان مورد استفاده قرار گرفت.

سکه های بلغارستان

سکه‌های بلغارستان

جنس سکه‌های پول بلغارستان اصولا از نیکل، مس، روی و برنز بوده و سکه‌های رایج در کشور بلغارستان ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰ تایی هستند. این سکه‌ها با نام‌ استوتینکی شناخته می‌شود. همچنین این سکه‌ها به صورت ۱ و ۲ لوا موجود است. 

جاهای دیدنی بلغارستان - آشنایی با زیباترین جاذبه‌های گردشگری بلغارستان!

واحد پول بلغارستان به تومان 

در حال حاضر سکه‌های ۱،۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ استوتینکی و اسکناس‌های  ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ لوا وجود دارد. اسکناس و سکه‌های ۲۰۰ و ۱۰۰ لوا شبیه پول قدیم ایران بوده و باعث حقه دست‌فروشان شده است.
تومان ایران: ۲۱.۶۶۲ Bolgarin lev

واحد پول بلغارستان به تومان 

 کلام آخر 
خارج و وارد کردن پول بلغاری به این کشور ممنوع بوده است، اما از لحاظ تبدیل ارز خارجی محدودیت وجود ندارد. دانستن واحد ارز بلغارستان به شما در داشتن سفر و خرید راحت کمک خواهد کرد. تعداد زیادی صرافی در بلغارستان قرار دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها اقدام به تعویض پول خود کنید. حتما قبل از خرید ارز از صرافی برای تبدیل لوا به تومان، دلار و یورو را حساب کنید. هنگامی که از صرافی‌ها و خودپرداز‌ها بیرون می‌آیید حتما مراقبت اطراف خود باشید. هر بار که ارز را تبدیل می‌کنید باید مبلغی را بپردازید. 

همه چیز در مورد بلغارستان - جاهای دیدنی، سواحل، شهرها و هر آنچه که می‌خواهید در مورد بلغارستان بدانید را در این مقاله بخوانید!

گزارش مشکل

سوالات متداول واحد پول بلغارستان

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.7 از 5 | از 100 کاربران به واحد پول بلغارستان