اختلاف ساعت ایران و آذربایجان

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1403/01/30
بازدید: 670

ساعت به وقت

درحال محاسبه اختلاف ساعت

تاریخ امروز

13 ژوئیه 2024

ساعت به وقت ایران

درحال محاسبه اختلاف ساعت

تاریخ امروز ایران

23 تیر 03

کشور آذربایجان یکی از همسایگان شمالی کشور ایران محسوب می­شود. این کشور از لحاظ زمانی اختلافی زیادی با کشور ما ندارد. بر اساس ساعت رسمی دو کشور زمان اختلاف ساعت ایران و آذربایجان 30 دقیقه است. پس اگر قصد سفر به آذربایجان را دارید؛ بهتر است تا انتهای این مقاله همراه بلاگ لحظه آخر باشید.

اختلاف ساعت ایران و آذربایجان

ساعت رسمی ایران

بر اساس محاسبات انجام شده و مشاهد ساعت جهانی؛ ساعت رسمی ایران مثبت 3:30 است. این زمان به طور دقیق از مبدا گرینویچ تعیین شده و هر کشور نیز عدد مشخص و معینی دارد.

به کدام شهر آذربایجان سفر می‌کنید؟

ساعت رسمی آذربایجان

بر طبق همان محاسبات و استاندارد جهانی ساعت رسمی آذربایجان مثبت 4 است. این عدد هم به طور دقیق در چارچوب ساعت گرینویچ تعیین شده است.

ساعت رسمی آذربایجان

اختلاف ساعت ایران و آذربایجان

همانطور که تا به حال متوجه شده­اید؛ کشور ایران با کشور آذربایجان 30 دقیقه اختلاف زمانی دارد. به طور دقیق­تر ساعت آذربایجان نیم ساعت از ایران جلوتر است. به عنوان مثال اگر در ایران ساعت 9 صبح باشد؛ این ساعت در آذربایجان 9:30 دقیقه خواهد بود.

واحد پول آذربایجان - آشنایی با منات؛ واحد پول رایج در کشور آذربایجان

آیا اختلاف ساعت ایران و آذربایجان در شهرهای مختلف فرق دارد؟

کشور آذربایجان از لحاظ بعد مساحتی از کشور ایران بسیار کوچک­تر است. اختلاف زمان این کشور با ایران در شهرهای مختلف، همان 30 دقیقه بود و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد.

آیا اختلاف ساعت ایران و آذربایجان در شهرهای مختلف فرق دارد؟

سخن پایانی

اختلاف ساعت ایران با آذربایجان 30 دقیقه بوده و دلیل این موضوع هم نزدیکی این دو کشور به یکدیگر است. به یاد داشته باشید که قبل از سفر به این کشور یا تهیه تور آذربایجان زمان رسید به هتل خود را هماهنگ کنید. طبق قوانین هتل­ها زمان تحویل اتاق به مسافر ساعت 14 الی 14:30 دقیقه بود؛ پس حواستان باشد تا زمان مناسبی برای پرواز خود به کشور آذربایجان انتخاب کنید.

نظرات کاربران

  • بهار حیدری بهار حیدری 1403/02/05
    0 نفر پسندیدند
    فک میکردم اختلاف ساعتمون با آذربایجان بیشتر باشه ولی مثل عراق و عربستانه
  • صالح کریم پور اردبیلی صالح کریم پور اردبیلی 1403/02/04
    1 نفر پسندیدند
    سلام. آیا تور زمینی به کشور آذربایجان دایر است. و هزینه تور چقدر خواهد بود؟ ممنونم. اگر بسته هست چه زمانی برقرار خواهد شد؟ تور هوایی از کجاها صورت می گیرد با چه هزینه ای؟ ممنون میشم اگه به سوالاتم پاسخ دهید.

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 3.8 از 5 | از 104 کاربر