اختلاف ساعت ایران و بلغارستان

زمان مطالعه: 0 دقیقه
بروزرسانی: 1403/01/29
بازدید: 1984
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

ساعت به وقت بلغارستان

درحال محاسبه اختلاف ساعت

تاریخ امروز بلغارستان

17 آوریل 2024

ساعت به وقت ایران

درحال محاسبه اختلاف ساعت

تاریخ امروز ایران

29 فروردین 03

زمان و اختلاف ساعت از جمله موارد مهمی است که اگر قصد سفر تفریحی یا کاری به هر کشوری دارید، باید آن را مدنظر قرار دهید. اختلاف زمانی کشور بلغارستان و ایران 1.5 ساعت است. به این صورت که بلغارستان از جنبه زمانی 1.5 ساعت عقب‌تر از کشور ایران است. برای مثال اگر در ایران ساعت 15 باشد، ساعت در بلغارستان عدد 13:30 را نشان می‌دهد. این اختلاف ساعت با ایران در تمامی شهرها و مناطق کشور بلغارستان به همین صورت بوده و برابر است.

اختلاف ساعت ایران و بلغارستان

سفر به کشور سرسبز اروپایی با جاذبه‌های دیدنی و سواحل جذاب!

اختلاف ساعت وارنا بلغارستان با ایران

در کجای کشور بلغارستان که باشید، اختلاف ساعت آن با ایران 1.5 ساعت است. بدین صورت که بلغارستان از نظر زمانی 1.5 ساعت از ایران عقب‌تر است. اگر در ایران اقامت داشته و قصد دارید یک جلسه کاری یا کنفرانس تلفنی با فردی ساکن بلغارستان را برنامه‌ریزی کنید، ساعت 8 صبح تا 16:30 در بلغارستان معادل با ساعت 9:30 صبح تا 18:00 در ایران بهترین زمان برای هر دو طرف محسوب می‌شود.

در صورتی که در بلغارستان سکونت داشته و قصد دارید با فردی در ایران تماس بگیرید، ساعات 5:30 صبح تا 21:30 دقیقه به وقت بلغارستان زمان مناسبی است. زیرا از نظر زمانی معادل با ساعت 7 صبح تا 23 به وقت ایران خواهد بود. همچنین در صورتی که نیاز است به محل کار فردی در ایران دسترسی پیدا کنید، زمان مناسب برای این کار بین ساعات 7:30 صبح تا 15:30 بعد از ظهر به وقت بلغارستان است که معادل با ساعات 9 صبح تا 17 بعد از ظهر در ایران می‌شود.

همه چیز درباره کشور بلغارستان - آشنایی  کامل با کشور زیبای بلغارستان

وارنا بلغارستان

بررسی ساعت وارنا بلغارستان و اختلاف با صوفیه

با توجه به اینکه کشور بلغارستان به طور کلی در یک منطقه زمانی قرار می‌گیرد، بین شهرهای آن اختلاف زمانی خاصی وجود ندارد. بنابراین اختلاف زمانی شهر صوفیه با ایران نیز مانند اختلاف زمانی وارنا با ایران همان 1.5 ساعت است. یعنی ساعت 18 در ایران معادل ساعت 16:30 در صوفیه یا وارناست.

واحد پول بلغارستان - برای سفر به کشور بلغارستان با واحد پول این کشور آشنا شو

ساعت جهانی (UTC) و ساعت گرینویچ

ساعت هماهنگ جهانی استانداردی برای نمایش ساعت دقیق است که از طرف کشورهای مختلف شناخته شده و به رسمیت شناخته می‌شود. ساعت هماهنگ جهانی بر اساس ساعت اتمی جهانی یا International Atomic Time کار می‌کند که توسط اتحادیه بین المللی مخابرات تعیین شده است. این ساعت را دقیق‌ترین ابزار ساخت انسان جهت سنجش و نمایش زمان عنوان می‌کنند. هر منطقه زمانی در کره زمین با توجه به اختلافی که با ساعت هماهنگ جهانی دارد، چه مثبت و چه منفی، مشخص می‌شود. به علاوه در سرعت نگار خودروها در تریلی‌هایی اتحادیه اروپا تردد داشته باشند، از ساعت هماهنگ جهانی استفاده می‌شود.

اختلاف بین ساعت UTC یا ساعت هماهنگ جهانی با ساعت گرینویچ (GTM) بسیار ناچیز و در حد 0.9 ثانیه است. به علت ناچیز بودن میزان اختلاف این دو ساعت، ساعت هماهنگ جهانی و ساعت گرینویچ را در کاربردهای عمومی برابر دانسته و از این اختلاف چشم پوشی می‌شود. همچنین بهتر است بدانید که هیچ کدام از این ساعت‌ها، چه ساعت گرینویچ و چه ساعت هماهنگ جهانی، از ساعت فصلی یا Daylight Saving Time پیروی نمی‌کنند.

ساعت جهانی UTC - در این صفح می‌توانید علاوه بر مشاهده ساعت جهانی UTC، زمان دقیق طلوع و غروب خورشید، را نیز مشاهده کنید.

ساعت جهانی UTC

سخن پایانی

در هنگام برنامه‌ریزی کنفرانس‌های تلفنی و سفرهای کاری و تفریحی، یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت مسئله زمان و اختلاف زمانی بین مناطق مختلف است. ایران و بلغارستان 1.5 ساعت اختلاف زمانی دارند. به این صورت که زمان در بلغارستان 1.5 ساعت از ایران عقب‌تر است. از آنجایی که تمام شهرهای کشور بلغارستان در یک منطقه زمانی قرار می‌گیرند، این اختلاف زمانی در تمامی شهرهای این کشور یکسان است.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
بیشتر بخوانید
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
بیشتر بخوانید
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
امتیاز 3.7 از 5 | از 100 کاربر