اختلاف ساعت ایران و عمان

📅 بروزرسانی : ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 1 دقیقه بازدید : 2427

ساعت به وقت Oman

تاریخ امروز Oman

27 سپتامبر 2022

ساعت به وقت ایران

تاریخ امروز ایران

5 مهر 01

یکی از مسائلی که در سفر به کشورهای خارجی باید به آن توجه کنیم اختلاف ساعت کشورهاست. دانستن اختلاف ساعت ایران و عمان برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند و یا قرار مهمی با مردم این کشور دارند مهم  ارزشمند خواهد بود.

 

اختلاف ساعت ایران و عمان

 

ساعت لحظه ای عمان

اختلاف ساعت ایران و عمان تنها نیم ساعت است به طوری که اگر در ایران ساعت 10 باشد در عمان اعت 9:30 است.. مسقط در منطقه زمانی GMT +4  قرار دارد. قبل از سفر به عمان بهتر است از اختلاف ساعت ایران و عمان باخبر باشید تا زمان را در این کشور از دست ندهید. 

علت اختلاف ساعت کشورها

جغرافی‌دانان کره‌زمین را به 24 قسمت تقسیم کرده‌اند که هر قاچ 15 درجه طول جغرافیایی می‌باشد. به نسبت هر قاچ اختلاف ساعت میان کشورها بیشتر می‌شود. برای مثال ایران و افغانستان در یک قاچ هستند از این رو اختلاف زمانی این دو کشور صفر است. زمانی از ایران به سمت کشورهای سمت شرق می‌رویم باید ساعت را جلو بکشیم و زمانی که به سمت کشورهای غربی میرویم باید زمان را عقب ببریم.

 

اختلاف ساعت ایران و عمان

 

ساعت جهانی

پیش از قرن 20 هر کشوری ساعت خود را بر اساس نصف‌النهار تعیین می‌کرد و  همین موضوع باعث ایجاد آشفتگی و بی‌نظمی زمان شد، به همین دلیل نصف النهار گرینویچ لندن به عنوان نصف النهار مبدا انتخاب گردید که هر کشوری زمان خود را بر این اساس در‌نظر گرفته است. اختلاف ساعت هر کشوری به نسبت لندن سنجیده می‌شود. ساعت جهانی به اختصار (UTC) خوانده می‌شود.

علت اختلاف زمانی میان مناطق مختلف دنیا چیست؟

کره زمین به طول دائم در چرخش است. زمین هر 365 روز یکبار به دور خورشید می‌چرخد که به آن حرکت انتقالی گفته می‌شود. اما کره زمین طی چرخش دیگری به نام چرخش وضعی هر روز به دور خود می‌چرخد. چرخش زمین به دور خود باعث ایجاد شب و روز می‌شود. با هر با چرخش به دور خود یک بخش از زمین در مقابل خورشید قرار می‌گیرد و سمت دیگر تاریک است. این حرکت وضعی زمین باعث ایجاد احتلاف زمانی در مناطق مختلف کره زمین می‌شود.

 

همه چیز درباره کشور عمان - اطلاعات کلی برای سفر به عمان

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Blog/Countries-hours/41710-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به اختلاف ساعت ایران و عمان