اختلاف ساعت ایران و برزیل

📅 بروزرسانی : ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ بازدید : 2574
اختلاف ساعت ایران و برزیل چقدر است؟
ساعت گرینویچ و منطقه زمانی

ساعت به وقت برزیل

تاریخ امروز برزیل

25 سپتامبر 2022

ساعت به وقت ایران

تاریخ امروز ایران

2 مهر 01

یکی از مهمترین نکاتی که قبل از سفر به کشورهای خارجی به آن نیاز دارید اطلاع از اختلاف ساعت ایران و کشورهای دیگر است. اگر قرار مهمی در کشور برزیل دارید و یا می‌خواهید به این کشور سفر کنید، اختلاف ساعت ایران و برزیل برای شما مفید خواهد بود. 

 

اختلاف ساعت ایران و برزیل

 

اختلاف ساعت ایران و برزیل چقدر است؟

برزیل کشوری در آمریکای جنوبی است که منطقه وسیعی از آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس را در بر گرفته است. این کشور شرقی‌ترین کشور آمریکاست از این رو انتظار می‌رود اختلاف ساعت ایران و برزیل از اختلاف ساعت کشورهای دیگر آمریکایی کمتر باشد. برزیل دارای 4 منطقه زمانی است که هر کدام اختلاف ساعت متفاوتی با ایران دارند. اختلاف ساعت ایران با پایتخت برزیل یعنی شهر برازیلیا 5 ساعت و نیم است که معیار اصلی اختلاف ساعت ایران و برزیل است و در ساعت بالای صفحه نمایش داده شده است. 

اختلاف ساعت ایران با دیگر شهرهای برزیل

برزیل دارای 4 منطقه زمانی است که هر کدام ساعت ویژه خود را دارند. از این رو انتظار میرود اختلاف ساعت ایران با کشور های مختلف برزیل با هم متفاوت باشند. شهرهای این کشور نیز با توجه به قرار گرفتن در یک منطقه زمانی باهم اختلاف دارند و مانند ایران که در تمامی شهرها ساعت یکسان است، ساعت برزیل یکسان نیست.

 

اختلاف ساعت ایران و برزیل

 

ساعت گرینویچ و منطقه زمانی

ساعت جهانی گرینویچ که به اختصار "GMT" نامیده می شود، ساعت جاری در دهکده گرینویچ، در نزدیکی شهر لندن است. کره زمین دارای 24 تقسیم بندی عمودی است که هر یک از این قاچ‌ها یک منطقه زمانی را تشکیل می‌دهند. برخی از کشورهای پهناور دارای چند منطقه زمانی می‌شوند و به همین دلیل اختلاف شهرهای برخی کشورها بدارای سعتی یکسانی با یکدیگر نیستند.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Blog/Countries-hours/41685-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 112 کاربران به اختلاف ساعت ایران و برزیل