اختلاف ساعت ایران و گرجستان

📅 بروزرسانی : ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 2 دقیقه بازدید : 6583

ساعت به وقت گرجستان

تاریخ امروز گرجستان

2 اکتبر 2022

ساعت به وقت ایران

تاریخ امروز ایران

10 مهر 01

کشور گرجستان که در نزدیکی ایران قرار دارد و به همین علت اختلاف ساعت ایران و گرجستان زیادی بین این دو کشور وجود ندارد. همانطور که می‌دانید کشور گرجستان در گذشته به ایران تعلق داشته و در طی وقایعی که حدود 200 سال پیش رخ داده از ایران جدا شده است.

اختلاف ساعت گرجستان و ایران چقدر است؟

اختلاف ساعتی که بین کشورها وجود دارد به دلیل تفاوت در موقعیت جغرافیایی هر کشور متفاوت است. هر کشوری دارای عرض و طول متفاوتی است، به همین دلیل این اختلاف زمان اجتناب ناپذیر است. البته اختلاف ساعت هیچ تاثیری بر کیفیت زندگی مردم ندارد. یکی از کشورهای زیبا و تاریخی که سالانه گردشگران بسیاری به خود جذب می‌کند، کشور اروپایی و سرسبز گرجستان است.

 

اختلاف ساعت گرجستان و ایران

 

اختلاف ساعت گرجستان و ایران حدود نیم ساعت است. به طور مثال اگر ساعت شما الان دوازده را نشان دهد، فرد دیگری در کشور گرجستان همین لحظه به ساعت خود نگاه کند، ساعت، عدد یازده و سی دقیقه را نشان می‌دهد. 

اختلاف ساعت تفلیس با تهران

پایتخت کشور گرجستان، تفلیس است و به لحاظ جغرافیایی در جنوب شرق قاره اروپا قرار دارد. این شهر جزو پرطرفدارترین و زیباترین شهرهای این کشور است که دارای جاذبه‌های طبیعی و دیدنی بسیاری است. اختلاف ساعت تهران با تفلیس حدود نیم ساعت می‌باشد. در واقع ساکنین تهران به لحاظ زمانی نیم ساعت جلوتر از ساکنین تفلیس هستند.

 

اختلاف ساعت ایران و تفلیس

 

ساعت جهانی UTC - در این صفح می‌توانید علاوه بر مشاهده ساعت جهانی UTC، زمان دقیق طلوع و غروب خورشید، را نیز مشاهده کنید.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Blog/Countries-hours/41463-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به اختلاف ساعت ایران و گرجستان