اختلاف ساعت ایران و ارمنستان

📅 انتشار : 1401/02/05 📅 بروزرسانی : 1402/07/19 بازدید : 15562
ساعت ارمنستان
ساعت ایروان

ساعت به وقت ارمنستان

درحال محاسبه اختلاف ساعت

تاریخ امروز ارمنستان

6 دسامبر 2023

ساعت به وقت ایران

درحال محاسبه اختلاف ساعت

تاریخ امروز ایران

15 آذر 02

دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید در هر لحظه از ساعت ارمنستان مطلع باشید. برای اینکه بتوانید تنها با نگاه کردن به ساعت کشورمان از زمان ارمنستان باخبر باشید نیاز است اختلاف ساعت این دو کشور را بدانید. اگر در کشور ارمنستان کسی را دارید که می‌خواهید هر لحظه از او خبر بگیرید و می‌خواهید زمان دقیق فعالیت‌های او نظیر رفت و آمد به دانشگاه، محل کار را بدانید. در همه‌ی این زمان ها نیاز است از اختلاف ساعت این دو کشور با خبر باشید.

ساعت ارمنستان

کشور ارمنستان از نظر جغرافیایی با ایران فاصله‌ی زیادی ندارد. پس طبیعی است که اختلاف ساعت این دو کشور زیاد نباشد. با توجه به همسایه بودن ایران و ارمنستان باید به شما بگوییم که اختلاف ساعت آن‌ها تنها نیم ساعت است. البته با احتساب اینکه ساعت ایران در نیمه اول سال جلو کشیده می‌شود، در نیمه اول سال ساعت ارمنستان نیم ساعت عقب‌تر است. در نیمه دوم سال نیز ساعت ارمنستان نیم ساعت از ساعت ایران جلوتر است.

ساعت ارمنستان

ساعت ایروان

ایروان بزرگترین شهر و پایتخت ارمنستان است. ساعت رسمی این کشور بر اساس زمان در ایروان محاسبه می‌شود. شما می‌توانید به راحتی برای کار یا تفریح به ارمنستان سفر کنید یا فرزندان‌تان را برای تحصیل به این کشور بفرستید. نگران اختلاف ساعت هم نباشید ساعت در ایروان تنها +30دقیقه از زمان تهران است.

به طور کلی اختلاف ساعت در بین مکان‌هایی که از نظر جغرافیای به هم نزدیک هستند نمی‌تواند زیاد باشد. ساعت رسمی هر کشور با توجه به زمان در پایتخت آن محاسبه می‌شود. اختلاف ساعت تهران و ایروان تنها نیم ساعت است که همین امر برقراری ارتباط بین این دو کشور همسایه را آسان می‌کند.

گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره اختلاف ساعت ایران و ارمنستان
محمد مهماندوست 1401/11/10
18 نفر پسندیدند
نمایش تصاویر ساعت خیلی عالی است
امتیاز 4.1 از 5 | از 100 کاربران به اختلاف ساعت ایران و ارمنستان