هاشمی نژاد

‎ ‎شهر مشهد دارای یک فرودگاه بین المللی می باشد که با مساحتی غالب بر 540 هکتار ‏در سال 1330 افتتاح شده است و با نام فرودگاه هاشمی نژاد شناخته می شود. فرودگاه ‏هاشمی نژاد که در جنوب شرقی مشهد قرار دارد، پس از فرودگاه های امام خمینی ‏و مهرآباد سومین فرودگاه مهم کشور ایران است و سالانه حدود 8 میلیون مسافر داخلی و ‏خارجی را جا به جا می کند به همین دلیل دومین فرودگاه پر رفت و آمد ایران نیز ‏محسوب می شود. همچنین لازم به ذکر است کد بین المللی فرودگاه هاشمی نژاد ‏MHD‏ ‏می باشد 
اگر قصد سفر با تور مشهد را دارید خوب است بدانید فرودگاه شهید هاشمی نژاد امکانات ‏دارای سه ترمیتال است که یکی از آن ها مختص پرواز های داخلی و دو ترمینال دیگر نیز ‏به پرواز های خارجی تعلق دارند. در ادامه به توضیح هر یک از این ترمینال ها می ‏پردازیم. 
ترمینال یک: 
مساحت این ترمینال که به پرواز های داخلی تعلق دارد حدود 37000 متر مربع می باشد ‏و بر اساس آمار ارائه شده در سال 94، این ترمینال سالانه میزبان حدود 5/6 میلیون ‏مسافر می باشد. 
ترمینال دو: 
این ترمینال مختص پرواز های خارجی بوده و حدود 22000 متر مربع مساحت دارد و ‏سالانه میزبان حدود 2 میلیون مسافر می باشد. لازم به ذکر است تمام پرواز های خروجیِ ‏خارجی از ترمینال دو فرودگاه شهید هاشمی نژاد صورت می گیرد. 
ترمینال سه: 
این ترمینال که ترمینال حجاج نام دارد مخصوص پرواز های ورودی خارجی می باشد و ‏حدود 10000 متر مربع وسعت دارد که هر ساله میزبان مسافران پرواز های حج تمتع می ‏باشد.  
امکانات فرودگاه هاشمی نژاد: 
این فرودگاه بین المللی دارای امکانات متعددی می باشد که برخی از آن ها عبارتند از ‏رستوران، فروشگاه، کافه، بوفه، مسجد، نمازخانه، وضوخانه، سرویس بهداشتی، مرکز اجاره ‏خودرو، دفاتر ایر لاین ها، دفاتر فروش بلیط، بخش نگهداری از اشیاء گمشده و غیره. 
همچنین لازم به ذکر است در سال های اخیر امکان صدور ویزای فرودگاهی در این ‏فرودگاه برای مسافران خارجی فراهم شده است. 
ایرلاین های فرودگاه هاشمی نژاد: 
ایرلاین های داخلی و خارجی زیادی در این فرودگاه بین المللی فعالیت دارند. 
ایرلاین های ایرانی فعال در این فرودگاه عبارتند از هواپیمایی تابان، هواپیمایی زاگرس، ‏هواپیمایی آتا، هواپیمایی اترک چارتر، هواپیمایی کاسپین، ایران ایر، هواپیمایی ایران ایر ‏تور، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی ماهان، کیش ایر، هواپیمایی معراج، هواپیمایی قشم. 
همچنین از ایر لاین های خارجی فعال در این فرودگاه می توان به هواپیمایی بین المللی ‏افغان جت، هواپیمایی ایر عربیا، هواپیمایی آریانا، هواپیمایی امارت، فلای بغداد، فلای ‏دبی، هواپیمایی عراق، جزیره ایرویز، کام ایر، قطر ایرویز، ترکیش ایرلاینز و غیره اشاره کرد. 
موقعیت مکانی فرودگاه هاشمی نژاد:  
دسترسی به این فرودگاه بسیار آسان است و گردشگران تور مشهد می توانند به سادگی ‏از طریق مترو، تاکسی، اتوبوس خود را به مرکز شهر برسانند. 
لازم به ذکر است این فرودگاه در فاصله 11 کیلومتری حرم مطهر امام رضا قرار دارد.  
از هتل های نزدیک به این فرودگاه می توان هتل های گل گندم شباهنگ، قصر طلایی، ‏هتل میامی و هتل اسپینو را نام برد که اغلب آن ها دارای ترانسفر فرودگاهی هستند و ‏گردشگران تور مشهد می توانند به وسیله ترانسفر خود را به هتل برسانند. 
گالری تصاویر

نظرات مردم درباره هاشمی نژاد

قادری 23 مهر 97
1
خدایی با این که هاشمی نژاد کوچیکه اما خیلی فرودگاه خوبی هست من هر سری که رفتم راضی بودم
مهناز 31 تیر 97
1
واقعا دسترسی فرودگاه هاشمی نژاد خوبه من چندین بار رفتم از همه جا به راحتی میشه رفت
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور مشهد 16 خرداد 99
3 شب
تابان
معراج گشت
16 خرداد - 19 خرداد

تور شیراز خرداد 99
2 شب
فلای پرشیا
پرواز ایرانیان
12 خرداد - 18 خرداد

تور ترکیبی مشهد 15 خرداد 99 ویژه تعطیلات
2 شب
آتا
ندا پرواز
15 خرداد - 17 خرداد

تور مشهد خرداد 99 ویژه تعطیلات
2 شب
ساها
قصر شایان
12 خرداد - 20 خرداد

تور مشهد 16 خرداد 99
2 شب
تابان
معراج گشت
16 خرداد - 18 خرداد

تور چابهار 13 خرداد 99
3 شب
ایران ایر تور
گردشگر زمان
13 اردیبهشت - 16 خرداد

تور قشم 14 خرداد 99
2 شب
قشم ایر
سیف گشت
14 خرداد - 16 خرداد

تور قشم 12 و 13 و 14 خرداد 99 ویژه تعطیلات
3 شب
قشم ایر
قصر شایان
12 خرداد - 17 خرداد

تور کیش 17 خرداد 99
4 شب
ماهان
معراج گشت
17 خرداد - 21 خرداد

تور زمینی مشهد خرداد 99
2 شب
قطار رجا
پرواز ایرانیان
12 خرداد - 20 خرداد