امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به فرودگاه کیش

فرودگاه کیش

جزیره کیش که یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری کشور ما به حساب می آید، هر ساله تعداد بی شماری از گردشگران را پذیرا می باشد و به همین دلیل فرودگاه کیش، یکی از فرودگاه های با اهمیت کشورمان است که قصد داریم در این جا در رابطه با آن اطلاعاتی را شرح دهیم.
مراحل ساخت فرودگاه کیش که یک فرودگاه بین المللی می باشد، در سال 1347 در بلندترین منطقه جزیره کیش آغاز گشت و تا سال 1356 به طول انجامید. هزینه های بسیار زیادی برای ساخت فرودگاه کیش اختصاص داده شده که در نهایت یک فرودگاه مدرن و استاندارد را شاهد می باشیم که گردشگران تور داخلی به صورت روزانه از آن بهره می برند. خوب است بدانید که تا سال 1373 پروازهای شبانه در فرودگاه کیش انجام نمیشد، تا این که مسئولین به این فکر افتادند تا چراغ های مختص پروازهای شب را در این فرودگاه نصب کنند، این امر طی مدت کوتاهی محقق شد و در پی آن فرودگاه کیش به دومین فرودگاه پر رفت و آمد کشور مبدل شد.
یکی از ویژگی های منحصر به فرد فرودگاه بین المللی کیش، پذیرش هواپیماهای پهن پیکر می باشد. این فرودگاه بین المللی دارای 2 باند فرود می باشد که طول آن ها به حدود 3360 متر می رسد. کد یاتا و ایکائو این فرودگاه KIH و OIBK بوده و ارتفاع آن از سطح دریا تقریبا 30 متر است. مساحت کلی این فرودگاه حدود 9 میلیون متر مربع می باشد که 4 ترمینال را در خود جای داده، ترمینال پروازهای داخلی 9500 متر مربع بوده و ترمینال پروازهای بین المللی بیش از 4 هزار متر مربع است.
برخی از شرکت های هواپیمایی که در این فرودگاه فعالیت دارند و گردشگران تور کیش را جابجا می کنند عبارت اند از: هواپیمایی اترک، هواپیمایی کیش ایر، هواپیمایی قشم، هواپیمایی آتا، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی تابان و غیره. گردشگران تور کیش می توانند از امکانات بی نظیر فرودگاه کیش نظیر: رستوران، پارکینگ، کافی شاپ، فروشگاه و غیره بهره ببرند. 
گالری تصاویر
درج نظر

تورهای کیش

تور کیش از شیراز 1 و 2 خرداد
3 شب
ایران ... ایران ایر
فلای ... فلای پرشیا
اسطوره بیستون
1 خرداد - 5 خرداد

تور کیش بهار 1400
4 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
قصر شایان
31 اردیبهشت - 6 خرداد

تور کیش 31 اردیبهشت
6 شب
تابان تابان
تابان تابان
گردشگر زمان
31 اردیبهشت - 6 خرداد

تور کیش خرداد 1400
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
قصر شایان
3 خرداد - 11 خرداد

تور کیش اردیبهشت و خرداد
2 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
قصر آریا
2 خرداد - 4 خرداد

تور کیش از ساری 31 اردیبهشت
3 شب
وارش وارش
کیش ا ... کیش ایر
دانیار سفر پارسیان
31 اردیبهشت - 3 خرداد

تور کیش 1 خرداد
5 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
گردشگر زمان
1 خرداد - 6 خرداد

تور کیش از مشهد 1 و 3 خرداد
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
1 خرداد - 6 خرداد

تور کیش 29 و 30 و 31 اردیبهشت
4 شب
آتا آتا
زاگرس زاگرس
آرشین پرواز
31 اردیبهشت - 4 خرداد

تور کیش بهار 1400 ویژه هتلهای 4 ستاره
3 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر
ندا پرواز
1 خرداد - 4 خرداد