فرودگاه کوالالامپور

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1402/10/17
بازدید: 1320
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

فرودگاه بین المللی کوالالامپور یکی از وسیع ترین فرودگاه های کشور مالزی محسوب می شود که هر ساله علاوه بر انتقال گردشگران داخلی و خارجی نقش بزرگی در عمل صادرات و واردات کالای این کشور دارد، این فرودگاه در سال 1998 رسماً شروع به کار کرد و از آن تاریخ تا به امروز به عنوان پر تردد ترین فرودگاه کشور مالزی تلقی می شود. بر اساس آخرین تحقیقات فرودگاه کوالالامپور مالزی تنها فرودگاه منطقه آسیایی با سه باند پروازی مستقل از هم است.

 

فرودگاه کوالالامپور

آشنایی با فرودگاه بین المللی کوالالامپور

فرودگاه کوالالامپور با کد) (IATA: KUL به عنوان اصلی ترین فرودگاه بین المللی مالزی و یکی از بزرگترین فرودگاه های جنوب شرقی آسیا و جهان محسوب می شود که در منطقه سپانگ سلانگور و تقریباً 45 کیلومتری جنوب مرکز شهر کوالالامپور واقع شده است. فرودگاه کوالالامپور مالزی که به بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه مالزی مشهور است هر ساله در آن بیش از 59 میلیون مسافر، 714 تن بار و 400000 هزار هواپیما جا به جا می شود. این فرودگاه از نظر تعداد مسافر لقب بیست و سومین فرودگاه پرتردد جهان را به خود اختصاص داده است، این فرودگاه که توسط (MAHB) Sepang Sdn Bhd اداره می شود به عنوان قطب اصلی خطوط هوایی مالزی برشمرده می شود.

تجربه سفر به کشورهای آسیای شرقی با جاذبه‌های دیدنی هیجان انگیز

شروع ساخت فرودگاه کوالالامپور در تاریخ 1 ژوئن 1993 صورت گرفت، درست هنگامی که دولت تحت نظارت ماهاتیر محمد تصمیم گرفت، فرودگاهی بزرگتر از فرودگاه بین المللی سوبانگ در مالزی تأسیس شود. جالب است بدانیم سبک و معماری این فرودگاه نزدیکی زیادی با فرهنگ کشور ژاپن دارد، چرا که سازنده اصلی این فرودگاه توسط شخصی ژاپنی انجام گرفت.
این فرودگاه علاوه بر 3 باند مستقل دارای بزرگترین سایت هواپیمایی جهان به وسعت 100 کیلومتر مربع و دو ترمینال ماهواره ای می باشد. بر اساس آمار ها هر ترمینال فرودگاه کوالالامپور قابلیت جای دادن 25 میلیون مسافر را در خود دارد که این پایان ماجرا نیست چرا که این فرودگاه وعده ساخت ترمینالی با ظرفیت 35 میلیون نفر را داده است. در حال حاضر فرودگاه بین المللی کوالالامپور در سه دسته هواپیماهای توربوپراپ، هواپیمایی عمومی و هواپیماهای نظامی در حال فعالیت است. شصت اسکله تماس، بیست جایگاه پارکینگ هواپیما، هشتاد موقعیت پارکینگ هواپیما از راه دور و ایستگاه آتش نشانی از امکانات اولیه فرودگاه کوالالامپور محسوب می شود.

فرودگاه بین المللی کوالالامپور

امکانات فرودگاه بین المللی فرودگاه کوالالامپور

ایستگاه شارژ تلفن همراه، سرویس بهداشتی مجهز، حمام کامل، نمازخانه مسلمان، درمانگاه، سالن تلوزیون، اتاق مراقبت از کودکان از جمله امکانات رضایت بخش گردشگران در فرودگاه کوالالامپور شناخته می شود. هم چنین سالن سیگار، اینترنت رایگان، اتاق استراحت، ابزارهای حمل و نقل آسان نیز از جمله دیگر امکانات موجود در این فرودگاه است که موجب لبخند رضایت در برخی از مسافران این فرودگاه شده است. برای اطلاع بیشتر از خدمات رفاهی فرودگاه کوالالامپور مالزی جدول ذیل را حتماً مطالعه نمایید.

ردیف

عنوان

توضیحات

1

شعب تبدیل ارز

قسمتی برای دریافت وجهه به واحد رینگیت مالزی (واحد پول مالزی)

2

خدمات چمدان

محلی برای نگهداری وسایل همراه مسافر برای بازه ای مشخص

3

غرفه اینترنت

بهره مندی از خدمات اینترنتی فرودگاه بین المللی کوالالامپور

4

کیدزانیا

قسمتی برای بازی کودکان

5

غرفه اطلاعات

محلی برای ارائه اطلاعات کلی در مورد خدمات فرودگاه به مسافران

6

غرفه پست

ارائه خدمات پست و ارسال یا تحویل مرسوله پست

7

غرفه تلفن

زمانی برای صحبت با دوستان و آشنایان

8

اتاق ماساژ

فرصتی برای ریلکسیشن

امکانات بین المللی فرودگاه کوالالامپور

ترمینال های فرودگاه کوالالامپور

ترمینال های فرودگاه کوالالامپور مالزی نیز مانند اغلب فرودگاه های جهان دارای دو ترمینال داخلی و خارجی برای خدمات دهی به گردشگران داخلی و خارجی هستند؛ اما بزرگترین قسمت این فرودگاه ترمینال اصلی آن است که اغلب مسافران پس از آگاهی از اطلاعات لازم وارد ترمینال هدف خود می شوند. ترمینال اصلی این فرودگاه با سبک و معماری ژاپنی خود عموم گردشگران را مجذوب خود کرده است. ساختمان این فرودگاه در میان دو باند هواپیمایی محبوس شده است و دارای مساحت 390،000 مترمربع می باشد. کلیه امکانات این فرودگاه برای تمام گردشگران داخلی و خارجی قابل استفاده است که از جمله امکانات ترمینال اصلی می توان به کافی شاپ، رستوران، اتاق نماز، اینترنت رایگان و ... اشاره کرد.

پس از طی کردن مسیر ترمینال اصلی، مسافران بر اساس سفر به مقصد وارد ترمینال داخلی با خارجی می شوند که عموم گردشگران خارجی در ترمینال خارجی می توانند از قسمت هایی نظیر سالن تجاری فرودگاه کولالامپور و گالری های این قسمت بازدید کنند؛ اما مسافران داخلی فرودگاه کوالالامپور مالزی با هدف سفر در کشور مالزی می توانند از امکاناتی مانند اینترنت رایگان، اتاق کودک و ... بهره مند شوند.

امکانات بین المللی فرودگاه کوالالامپور

مسیر های دسترسی به فرودگاه کوالالامپور

خوشبختانه شرایط کشور مالزی به گونه ای است که بازدید از جاذبه های این کشور یا رسیدن به فرودگاه بین المللی کوالالامپور چندان سخت نیست چرا که گزینه های متعددی برای رسیدن مقصد در این کشور وجود دارد. هر شخص می تواند برای رسیدن به فرودگاه بین المللی کوالالامپور متناسب با بودجه خود از تاکسی آنلاین، اتوبوس، ماشین بدون راننده و یا قطار استفاده کند. یکی از سریع ترین و بهترین گزینه ها برای دسترسی به فرودگاه کوالالامپور مالزی استفاده از قطار است، این قطار سریع و السیر با سرعت 140 کلیومتر بر ساعت و در مدت زمان کمتر از 30 دقیقه مسافران را به فرودگاه کوالالامپور می رساند. هم چنین این قطارها دارای امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، ابزار حمل چمدان و ... نیز می باشد که شرایط سفر را برای مسافران لذت بخش تر می کند.

امکانات بین المللی فرودگاه کوالالامپور

آدرس فرودگاه کوالالامپور

فرودگاه بین المللی کوالالامپور معروف به KLIA در 50 کیلومتری جنوب کوالالامپور مالزی واقع شده است که آدرس دقیق آن به شرح کشور مالزی، سپانگ، سلانگور دارول احسان می باشد، هم چنین مسافران برای ارسال مرسوله های پستی خود به این فرودگاه می توانند از آدرس سپانگ، فرودگاه بین المللی کوالالامپور، طبقه چهارم، مرکز مدیریت فرودگاه استفاده کنند. با وجود بیان آدرس فرودگاه کوالالامپور مالزی اما مناسب ترین گزینه برای درک دقیق از آدرس این فرودگاه استفاده از ابزار Google Maps است.

وب سایت و شماره تلفن فرودگاه کوالالامپور

کسب اطلاعات هر چه بیشتر از جاذبه های مالزی و فرودگاه بین المللی کوالالامپور سبب می شود تا گردشگران با اطمینان بیشتری سفر کنند از این رو بازدید از سایت این فرودگاه و داشتن اطلاعات هر چه بیشتر می تواند به شما مخاطب گرامی لحظه آخری کمک کند تا برنامه ریزی منظم تری داشته باشید. پس برای اطلاع از آدرس رسمی سایت فرودگاه کوالالامپور و کسب سایر اطلاعات جدول زیر را مطالعه کنید.

www.klia.com.my

+60 888877873

کلام آخر

فرودگاه کوالالامپور مالزی با مساحت کلی 257،845 متر مربع، 68 دروازه عزیمت، 10 برج مراقبت از راه دور، 80 پل هوایی و ... با عنوان بزرگترین فرودگاه مالزی هر ساله به طور میانگین بین 25 تا 45 میلیون مسافر را در خود جای می دهد. این فرودگاه که به عنوان یکی از مهم ترین مراکز هواپیمایی آسیا به شمار می رود با مفهوم " فرودگاه در جنگل، جنگل در فرودگاه" توسط معماری ژاپنی طراحی شد. فرودگاه کوالالامپور که از زمان افتتاح تا به امروز موفق به کسب جوایز زیادی از سوی مرکز بین المللی هواپیمایی شد در تلاش برای گسترش و ترقی هر چه بیشتر به منظور افزایش تعداد رضایت مسافران و ارائه خدمات بهتر رفاهی است.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
میدان تجریش؛ مراکز خرید + جاذبه های گردشگری + عکس میدان تجریش؛ مراکز خرید + جاذبه های گردشگری + عکس
روستای پلور منطقه همیشه بهاری؛ آب و هوا + مسیر دسترسی + عکس
روستای پلور منطقه همیشه بهاری؛ آب و هوا + مسیر دسترسی + عکس
بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی بارسلونا | 15 تا از جاذبه های گردشگری بارسلون
جاهای دیدنی بارسلونا | 15 تا از جاذبه های گردشگری بارسلون
بیشتر بخوانید
شهربازی های دبی؛ آشنایی با 8 شهربازی معروف و زیبا در دبی
شهربازی های دبی؛ آشنایی با 8 شهربازی معروف و زیبا در دبی
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
امتیاز 3.7 از 5 | از 102 کاربر