فرودگاه چانگی سنگاپور

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1401/10/24 بازدید : 2985
فرودگاه چانگی سنگاپور یکی از زیباترین فرودگاه های جهان به شمار می رود که از 20 نوامبر 2020 امکان همکاری با بیش از 100 شرکت هواپیمایی در 400 شهر و حدود 100 کشور و سرزمین در سراسر جهان را فراهم کرده است. بر اساس آخرین تحقیقات هر هفته حدود هفت هزار چهارصد پرواز از فرودگاه چانگی به مقصد خود می رسد، امروزه این فرودگاه به عنوان هفتمین فرودگاه پرتردد از نظر ترافیک مسافران بین المللی در جهان و سومین فرودگاه شلوغ در آسیا شناخته می شود. فرودگاه چانگی همچنین از زمان تأسیس خود تا به امروز موفق به دریافت بیش از 620 جایزه به عناوین مختلف شده است، در ادامه بیشتر در مورد این فرودگاه منحصر به فرد صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با فرودگاه چانگی در سنگاپور

فرودگاه چانگی سنگاپور، معروف به فرودگاه چانگی یکی از فرودگاه های بزرگ و غیرنظامی کشور سنگاپور است که با هدف ارائه خدمات حمل و نقلی به مردم سنگاپور و جهان کار خود را آغاز کرد. بر اساس تحقیقات است این فرودگاه به عنوان یکی از بزرگترین مراکز حمل و نقل آسیا شناخته می شود. پاک ترین فرودگاه، اولین فرودگاه جهان در هشت سال متوالی، پرتردد ترین فرودگاه آسیایی و ... از دیگر القاب فرودگاه چانگی سنگاپور است. یکی از دلایل محبوبیت این فرودگاه امکانات منحصر به فرد و شرایط ایده آل به جهت رفاه حال مسافران داخلی و بین المللی است که در ادامه آن ها را به شما مخاطب گرامی لحظه آخری معرفی خواهیم کرد.
 
آشنایی با فرودگاه چانگی

امکانات فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور

همان‌طور که پیش تر گفته شد فرودگاه چانگی سنگاپور از جمله بهترین فرودگاه های بین المللی از نظر Skytrax است که این موضوع بی دلیل نیست، فرودگاه چانگی علاوه بر داشتن طراحی با شکوه و بسیار راحت، دارای امکانات منحصر به فردی است که مسافران می توانند از آن ها به صورت رایگان لذت ببرند. سالن سینما و تئاتر، امکانات سرگرمی کودک، جاذبه های دیدنی موجود در فرودگاه چانگی، فراهم کردن وسایل بازی مانند ایکس باکس و پلی استیشن 3 بعدی مخصوص گیمرها، صندلی ریلکسیشن،. تور میراث فرهنگی سنگاپور و ... از جمله امکانات رایگان و منحصر به فرد فرودگاه چانگی سنگاپور است که آن را تبدیل به بهترین فرودگاه جهان تبدیل کرده است. هم چنین وای فای رایگان، ابزار حمل بار، سرویس بهداشتی، اتاق استراحت، بوفه، رستوران و کافی شاپ، پاساژ تجاری و ... از جمله امکانات اولیه فرودگاه چانگی به منظور رفاه مسافران داخلی و بین المللی است.
تجربه سفر به کشورهای آسیای شرقی با جاذبه‌های دیدنی هیجان انگیز

معمار فرودگاه چانگی سنگاپور

معماری باشکوه و بینظیر این فرودگاه سبب شده تا عموم افراد در مورد طراح فرودگاه چانگی سنگاپور کنجکاو شوند، بر اساس آخرین تحقیقات معمار و طراح فرودگاه چانگی سنگاپور شخصی به نام موشه صفدی، است که به عنوان معمار ارشد این فرودگاه شناخته می شود موشه صفدی همواره با تیم حرفه ای خود موفق به ساخت چنین سازه منحصر به فردی شد، او به عنوان طراح فرودگاه چانگی سنگاپور در یک رسانه های اجتماعی اعلام کرد، ساخت فرودگاه چانگی زمینه ساز چالش های جالب توجهی در زمینه طراحی شده است، چرا این فرودگاه علاوه بر ویژگی هایی نظیر ضد زلزله، ضد سیل و ... محلی با دمای مناسب برای زندگی انسان و رشد گیاهان است.
 
معماری خاص فرودگاه چانگی سنگاپور

دیدنی های فرودگاه چانگی سنگاپور

  • شبکه های آسمانی MANULIFE
  • CANOPY BRIDGE
  • دره جنگلی SHISEIDO
از دیگر جاذبه ها و دیدنی های فرودگاه چانگی می توان به سرزمین عجایب، اسلاید های کشف، پارک پروانه ها، آینه ماز، باغ گلبرگ، Manulife Sky Nets و ... اشاره کرد. تمامی این فضای های ذکر شده می توانند آرامش یا هیجان را قبل از سفر برای مسافران رقم بزنند.

ترمینال های فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور

با توجه به محدودیت منابع زمینی در سنگاپور، فرودگاه چانگی سنگاپور در زمین های احیا شده در نوک شرقی جزیره توسعه یافته است. این فرودگاه به عنوان فرودگاه بین المللی اصلی کشور برای نیازهای فعلی و گسترش آینده طراحی شده است، با توجه به وسعت و معماری این فرودگاه، میزان جابه جایی مسافر در این محل دو برابر شده است. گفته ها حاکی از آن است که ترمینال های مسافربری فرودگاه چانگی دارای پنج ترمینال مسافربری اصلی می باشد که به شکل "U" معکوس طراحی شده اند. در حال حاضر، ظرفیت کل فرودگاه چانگی به طور سالانه 85 میلیون مسافر تخمین زده می شود. هم چنین اغلب ترمینال های این فرودگاه به تازگی ساخته یا بازسازی شده اند که این موضوع تأثیر زیادی بر توریسم پسند تر شدن این فرودگاه داشته است. علاوه بر ترمینال های گفته شده فرودگاه چانگی دارای یک ترمینال مجلل خصوصی با نام JetQuay CIP Terminal است که سبک و ساختار آن مشابه ترمینال کلاس اول لوفت هانزا در فرودگاه فرانکفورت است. مسافران همه خطوط هوایی با پرداخت حق دسترسی میتوانند از این ترمینال نیز بازدید کنند.
از پنج ترمینال اصلی فرودگاه چانگی چهار ترمینال T1، T2، T3 و T4 با ظرفیت حمل و نقل سالانه 80 میلیون نفر از طریق سیستم مردمی اداره می شوند، بازدید از ترمینال ها بدون ارائه گذرنامه یکی دیگر از محاسن این فرودگاه است. از جمله امکانات رفاهی و ایمنی ترمینال های فرودگاه چانگی میتوان به جایگاه پارکینگ هواپیما، سازه های پشتیبانی، ایستگاه آتش نشانی، کارگاه ها و دفاتر اداری، مجتمع حمل و نقل هوایی، دو ساختمان نمایندگی بار، آشپزخانه های پذیرایی، برج کنترل و مراقبت 80 متری و ... اشاره کرد.
 

اطلاعات پرواز فرودگاه چانگی سنگاپور

با توجه به وسعت و تعداد بالای مسافران داخلی و خارجی فرودگاه چانگی سنگاپور، شرایط ایجاب می کند تا ما در مورد تعدادی را پروازهای این فرودگاه اطلاعاتی را داشته باشیم، مخاطب عزیز لحظه آخری برای آگاهی از اطلاعات پرواز فرودگاه چانگی سنگاپور جدول زیر با دقت مطالعه فرمایید.
 
ردیفشناسه پرواززمانمقصد
1QR9453:10 صبحدوحه
2ایرویز3:10 صبحقطر
3K8044:30 صبحجاکارتا
4NH84124:30 صبحتوکیو
5SQ73685:00 صبحچنای
6TR185:15 صبحملبورن
7CV79465:40 صبحکوالالامپور

تمام پروازهای گفته شده در هفته چندین بار در فرودگاه چانگی برگزار می شود، هم چنین امکان پرواز های دیگر نظیر پرواز مستقیم ترکیه به سنگاپور و ایران به سنگاپور و ... نیز به صورت فصلی در این فرودگاه وجود دارد، جدول فوق تنها تعداد محدودی از عمده پروازهای هر روزه فرودگاه چانگی سنگاپور را در اختیار ما قرار داده است.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی چانگی

راه های دسترسی به فرودگاه چانگی سنگاپور بسیار متنوع است، از جمله راه های دسترسی به این فرودگاه میتوان به اتوبوس 6 تا 11 شب با بهای 2 دلار، اتوبوس رایگان، اجاره خودرو بدون راننده، ترانسفر فرودگاهی، قطار، تاکسی های عمومی، رزورو تاکسی آنلاین، کرایه لیموزین و ... اشاره کرد که کم هزینه ترین وسیله حمل نقلی برای دسترسی به فرودگاه چانگی اتوبوس و پرهزینه ترین وسیله حمل و نقلی مربوط به کرایه لیموزین است؛ اما امن ترین گزینه برای دسترسی به فرودگاه چانگی استفاده از قطار می باشد.

آدرس فرودگاه سنگاپور

آدرس دقیق فرودگاه چانگی شامل انتهای شرقی شهر سنگاپور واقع در 20 کیلومتری از خلیج مارینا، بلوار فرودگاه و در نهایت فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور است، این فرودگاه با مساحت 13 کیلومتر مربع توسط گروه فرودگاه چانگی اداره می شود که امروزه به عنوان پاکیزه ترین و هفتمین فرودگاه پرتردد در جهان خطاب می شود.

وب سایت فرودگاه چانگی سنگاپور

بررسی مجدد سایت رسمی فرودگاه چانگی سنگاپور می تواند شما را با امکانات هر چه بیشتر و شرایط این فرودگاه آشنا کند، چرا که ما در این مقاله تنها به بیان عناوین اصلی بسنده کردیم، برای آگاهی و مطالعه در مورد تاریخچه فرودگاه چانگی، ترمینال های فرودگاه، خدمات فرودگاه و ... به آدرس ذیل مراجعه نمایید.

آدرس رسمی فرودگاه چانگی سنگاپور :  www.changiairport.com

آدرس فرودگاه چانگی

پلان فرودگاه چانگی سنگاپور

با توجه به معماری و طراحی خیره کننده فرودگاه چانگی عده ای از معماران علاقه مند به تحلیل و بررسی پلان فرودگاه چانگی سنگاپور شده اند. طراح فرودگاه چانگی که امروزه به علت طراحی های شگفت انگیز خود جوایز زیادی را دریافت کرده است، در طراحی پلان این فرودگاه از نهایت پیچیدگی و نوآوری استفاده کرده، همانطور که پیشتر در مورد امکانات و دیدنی های فرودگاه چانگی گفتیم، این فرودگاه تمام شرایط و امکانات لازم برای رضایت مسافر را دارد.

جمع بندی

فرودگاه چانگی سنگاپور برای 8 سال متوالی لقب "بهترین فرودگاه جهان"را گرفت که این کار ساده ای نیست! بر اساس آخرین تحقیقات علت دریافت این القاب پی در پی به علت وجود جاذبه های فراوان و امکانات بی نظیر این این فرودگاه است که مسافران را برای ساعت ها سرگرم می کند. همچنین رایگان بودن عموم امکانات نیز می تواند از دیگر دلایل جذابیت هر چه بیشتر این فرودگاه باشد، بسیار خوشحالیم که تا انتهای یکی دیگر از مقالات سایت لحظه آخری با ما همراه بودید، اگر تجربه سفر سنگاپور و بازدید از فرودگاه چانگی را داشته اید، خوشحال می شویم آن را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به فرودگاه چانگی سنگاپور