فرودگاه پکن

پکن پایتخت کشور چین بوده که در سال های اخیر مورد استقبال بسیاری از جهانگردان قرار گرفته است. در این شهر یک فرودگاه بین المللی به نام فرودگاه پکن وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به توضیح آن بپردازیم. این فرودگاه بین المللی پر ترددترین فرودگاه جهانی چین محسوب می شود. فرودگاه پکن در فاصله 20 کیلومتری از شمال شرق این شهر قرار گرفته است.
فرودگاه پکن برای شرکت هواپیمایی ایرچاینا قطب به حساب می آید. این فرودگاه 3 ترمینال مجزا را در خود جای داده که در ترمینال شماره 1 پروازهای داخلی چین انجام می شود. ترمینال شماره 2 هم به برخی دیگر از پروازهای داخلی اختصاص دارد که گاهی پروازهای خارجی هم در آن انجام می گیرد. ترمینال شماره 3 وسعت بسیار زیادی دارد که اغلب ایرلاین های معتبر پروازهای خود را در آن انجام می دهند. لازم به ذکر است که بگوییم در این ترمینال اغلب، پروازهای خارجی مهم انجام می شود و گردشگران تور پکن در آن فرود می آیند. کد یاتا و ایکائو فرودگاه بین المللی پکن PEK و ZBAA می باشد.
از امکانات خوب فرودگاه پکن می توان به خدمات تبدیل ارز، اینترنت رایگان، صرافی، دستگاه های خودپرداز، چایخانه، رستوران، فست فود، فروشگاه، بوفه، سرویس بهداشتی، مرکز خدمات پزشکی، اتاق استراحت و اتاق ماساژ اشاره کرد. در رستوران های فرودگاه پکن انواع غذاهای چینی با طعمی لذیذ و انواع غذاهای بین المللی سرو می شود که گردشگران تور چین می توانند آن ها را سفارش داده و در محیطی دلنشین میل کنند.
گردشگران تور پکن می توانند به واسطه وسایل حمل و نقل عمومی که در این فرودگاه مهم در نظر گرفته شده، بهره ببرند. این وسایل عبارت اند از: اتوبوس، تاکسی، مترو و اتوبوس شاتل فرودگاه که هر یک در مکانی مشخص آماده خدمت رسانی به مسافران هستند.
وب سایت فرودگاه: en.bcia.com
آدرس فرودگاه بین المللی پکن: 20 کیلومتری شمال شرق پکن/ منطقه شیونی/ بخش غربی جاده چی چانگ 
گزارش مشکل
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر