فرودگاه بین المللی وین

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1399/09/16 بازدید : 1513
امکانات
ترمینال ها
اطلاعات پرواز
آدرس و وبسایت

فرودگاه وین اتریش در طی چند سال گذشته از نظر نوسازی و زیرساخت ها، بهره وری و تقویت تجارت غیر هواپیمایی پیشرفت چشمگیری داشته است. این فرودگاه واقع در قلب اروپا به عنوان مرکز مهم استراتژیک در منطقه اروپای شرقی و در فضای اقتصادی اتریش محسوب می شود. فرودگاه بین المللی وین توسط چندین شرکت چند ملیتی و مشاغل اروپای مرکزی و شرقی اداره می شود که این امر نقش به سزایی در بحث گردشگری اتریش داشته است. در این مقاله قصد داریم در مورد این فرودگاه اطلاعاتی را به صورت خلاصه در اختیار شما مخاطب لحظه آخری بگذاریم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

فرودگاه بین المللی وین

 

معرفی فرودگاه بین المللی وین

 فرودگاه شهر وین (VIE) بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه اتریش است که فقط 11 مایل از مرکز وین فاصله دارد، محل قرار گیری این فرودگاه به محله شوچات یا شوخات معروف است. این فرودگاه دارای سه ترمینال مجزا از هم است که یکی از آن ها به طور خاص برای شرکت های حمل و نقل ارزان قیمت ساخته شده است، این ترمینال ها دارای امکانات ایده آلی به جهت رفاه حال مسافران داخلی و خارجی هستند. همچنین فرودگاه شهر وین امکان پشتیبانی از هواپیما های بزرگ را نیز دارد، در فرودگاه بین المللی وین همواره پروازهای داخلی و خارجی زیادی انجام می شود که عموم پروازها پس از پروازهای داخلی وین پروازهایی به مقصد چک، فرانسه، مجارستان و ...است. هم چنین پرواز های بین المللی به مقصد قاره آسیا، آمریکای شمالی و آفریقا نیز در این فرودگاه وجود دارد.

امکانات فرودگاه وین

فرودگاه شهر وین دارای امکاناتی نظیر بانک، غرفه تبادل ارز، دفتر پست و تلفن های عمومی است، همچنین از دیگر امکانات اولیه این فرودگاه می توان به خدمات چمدان، پارکینگ خودرو، صندوق امانات، بوفه، نمازخانه، اتاق و امکانات تعویض لباس کودکان و نوزادان و ... اشاره کرد. اتصال رایگان به اینترنت، سرویس بهداشتی و حمام، ارائه خدمات به معلولان نیز دیگر ویژگی های این فرودگاه به جهت رفاه حال مسافران داخلی و خارجی است، برای آگاهی از سایر امکانات فرودگاه بین المللی وین فهرست زیر را مطالعه کنید.

  • شرکت شکلات سازی
  • فروشگاه برند ورساچه و سواروسکی
  • کتاب‌ فروشی بین المللی
  • تسلط کارمندان به دو زبان آلمانی و انگلیسی
  • کافی شاپ
  • سالن کنفرانس
  • اتاق استراحت

لازم به ذکر است که بگوییم دورترین نقطه در فرودگاه بین المللی وین پارکینگ خودرو آن می باشد که برای این موضوع نیز اداره فرودگاه چاره ای اندیشیده، استفاده از اتوبوس های فرودگاهی می تواند بهترین گزینه برای رفاه بیشتر مسافران و تسریع در روند کارها شود.

ترمینال های فرودگاه وین

این فرودگاه دارای چهار ساختمان ترمینال مجزا به نام ترمینال اصلی و ترمینال یک، دوم و سوم است که همه آن ها در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند. در واقع مسافران پس از ورود به فرودگاه اصلی بر اساس سفر داخلی یا داخلی تقسیم بندی می شوند. یکی از ترمینال های فرودگاه وین اتریش برای پرواز های عضو منطقه شینگن، دیگری برای پروازهای بین المللی و در نهایت یکی از ترمینال ها برای پرواز های داخلی در کشور اتریش است. گرچه فاصله بین ترمینال ها چندان زیاد نیست اما به جهت رفاه حال مسافران به منظور حمل و نقل از اتوبوس های مخصوص استفاده شده است.

اطلاعات پرواز فرودگاه وین

با توجه به وسعت و شرایط فرودگاه بین المللی وین این فرودگاه در پروسه یک هفته ای دارای تعداد زیادی پرواز های داخلی و خارجی است، هم چنین این فرودگاه با بسیاری از شرکت های هواپیمایی بین المللی همکاری دارد، پس از پروازهای داخلی در فرودگاه وین اتریش عموم پرواز ها در منطقه شینگن هستند، هر ساله علاوه بر گردشگران خارجی تعداد زیادی دانشجوی علاقه مند به تحصیل در قاره سبز از فرودگاه بین المللی وین برای رسیدن به مقصد خود استفاده می کنند. مخاطب گرامی لحظه آخری برای آگاهی از خلاصه اطلاعات پرواز فرودگاه وین اتریش جدول زیر را مطالعه کنید.

نام شرکت هواپیماییمبدأمقصد
ایجین ایرلاینزفرودگاه بین المللی وین      آتن
ایربالتیکفرودگاه بین المللی وینریگا، لنارت مری تالین
ایر فرانسفرودگاه بین المللی وینشارل دوگل پاریس
ایر صربیافرودگاه بین المللی وینبلگراد
بلغاریا ایرفرودگاه بین المللی وینصوفیه (فصلی)
هواپیمایی کرواسیفرودگاه بین المللی وینزاگرب
چاینا ایرلاینزفرودگاه بین المللی وینتایوان
هواپیمایی مصرفرودگاه بین المللی وینقاهره
هواپیمایی اتیوپیفرودگاه بین المللی وین اتیوپی
هواپیمایی اماراتفرودگاه بین المللی ویندبی
ایران ایر (فرودگاه امام خمینی)      فرودگاه بین المللی وینایران
جورجین ایرویزفرودگاه بین المللی وینتفلیس
کویت ایرویزفرودگاه بین المللی وینکویت (فصلی)
انور ایرفرودگاه بین المللی ویناستانبول

 

راه های دسترسی به فرودگاه وین

یکی مناسب ترین گزینه ها برای رسیدن به فرودگاه شهر وین استفاده از قطارهای بدون توقف و بدون ایستگاه به مقصد فرودگاه بین المللی وین است. به کمک این قطار ها می توان در کمتر از 30 دقیقه از مرکز شهر وین به فرودگاه رسید. این قطار ها از ساعت 6 صبح تا ساعت 11:35 ظهر بستر دسترسی به فرودگاه شهر وین را فراهم می کنند. هم چنین اتوبوس و تاکسی از دیگر راه های دسترسی به فرودگاه وین اتریش هستند که امکان دسترسی به مدت 30 دقیقه را به صورت شبانه روزی فراهم می کنند.

آدرس فرودگاه وین

به طور کلی فاصله مرکز شهر تا فرودگاه وین حدودا 15 کیلومتر است که همانطور که پیشتر گفته شد مسافران می توانند این مسافت را به کمک قطار، اتوبوس و یا تاکسی طی کنند، محله ای فرودگاه وین در آن قرار دارد به محله شوخات یا شوچات معروف است در سطر زیر ما آدرس دقیق فرودگاه وین اتریش را نوشته ایم.

آدرس فرودگاه بین المللی وین: کشور اتریش، وین، محله 1300 شوخات، فرودگاه وین

وب سایت فرودگاه وین

در این بخش می خواهیم علاوه بر قراردادن آدرس سایت فرودگاه وین اتریش اطلاعاتی دیگری را به منظور آگاهی بیشتر در اختیار شما مخاطب گرامی قرار دهیم، این اطلاعات در کنار آدرس وب سایت فرودگاه بین المللی وین می تواند بسیار کمک کننده باشد.

آدرس رسمی سایت فرودگاه بین المللی اتریش:  https://www.viennaairport.com
شماره تماس فرودگاه وین: 43170070+

 

معرفی فرودگاه بین المللی وین

 

کلام آخر

فرودگاه بین المللی وین با هدف فرودگاهی نظامی در سال 1938 تأسیس شد، این فرودگاه که در ابتدا برای انجام امور نظامی مورد استفاده قرار می گرفت، تنها دارای یک باند پرواز بود، کمی بعد به علت تغییر کاربری خود به امکاناتی نظیر مرکز خرید، احداث ترمینال های جدید، سالن کنفرانس و ... مجهز شد. احداث و نوسازی این فرودگاه در طی چند دهه اخیر موجب افزایش ظرفیت 30 میلیونی این فرودگاه شده است که همین موضوع آن را تبدیل به شلوغ ترین فرودگاه اتریش کرده است. در حال حاضر این فرودگاه مجهز به دو باند مجزا از هم است، اما بر اساس آخرین مذاکرات به علت افزایش پروازهای این فرودگاه امکان احداث باند سوم نیز وجود دارد.
بسیار خوشحالیم که تا انتهای این مقاله نیز با ما همراه بودید، فرودگاه های بین المللی وین یکی از بزرگترین فرودگاه های قاره سبز است که علاوه بر پرواز های داخلی دارای شرایطی برای پشتیبانی از پروازهای عضو حوزه شینگن است، سالن کنفرانس، خدمات حمل و نقل، صندوق امانات، اینترنت رایگان تنها بخشی از امکانات این فرودگاه به شمار می رود، هم چنین امکان دسترسی سریع به فرودگاه شهر وین به راه های مختلف و مقرون به صرفه وجود دارد. در طی چند سال اخیر امکان پرواز مستقیم از تهران به مقصد وین وجود دارد که این امکان شرایط سفر را برای هم میهنان عزیز کشورمان آسان تر کرده است، کاربر گرامی لحظه آخری اگر تجربه سفر به شهر وین اتریش را دارید، حتماً نظر خود را در مورد فرودگاه بین المللی وین با ما به اشتراک بگذارید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.3 از 5 | از 100 کاربران به فرودگاه وین