فرودگاه هنگ کنگ

شهر هنگ کنگ از شهرهای زیبای کشور چین می باشد که توجه ها را به سوی خود جلب کرده است. برای ورود به این شهر می توانید از طریق فرودگاه هنگ کنگ که در آن واقع شده اقدام کنید. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ یکی از بزرگ ترین و شلوغ ترین فرودگاه های دنیا محسوب می شود.
عملیات ساخت فرودگاه هنگ کنگ در سال 1992 تحت نظارت مهندس سر نورمن فاستر آغاز شد و در سال 1998 به اتمام رسید و در آن زمان بزرگ ترین فرودگاه جهان به حساب می آمد، به طوری که وسعت کلی آن در حدود 1255 هکتار است. برای ساخت این فرودگاه که در فاصله 35 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد، بیش از بیست میلیون دلار هزینه شد. 
این فرودگاه یک فرودگاه همگانی است که دارای کد یاتا HKG و کد ایکائو VHHH می باشد. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ دارای یک باند فرود آسفالت به طول 3800 متر می باشد. ارتفاع این فرودگاه از سطح دریا تقریبا 9 متر است. این فرودگاه در سال 2012 موفق گشت عنوان "برترین فرودگاه 5 ستاره دنیا" را از آن خود کند. همچنین تا به امروز 4 بار جایزه بهترین خدمات فرودگاهی را کسب کرده است.
فرودگاه هنگ کنگ 2 ترمینال دارد که اغلب پروازهای گردشگران تور هنگ کنگ در ترمینال شماره 1 انجام می شود و ترمینال شماره 2 برای پروازهای تجاری اختصاص یافته است. برخی از امکانات خوب فرودگاه هنگ کنگ که گردشگران تور چین امکان بهره بردن از آن ها را دارند می توان به رستوران، کافی شاپ، اینترنت رایگان، داروخانه، امکانات درمانی، دفتر پست و سرویس بهداشتی اشاره کرد.
گردشگران تور هنگ کنگ می توانند از قطار، تاکسی، مترو، اتوبوس و قایق هایی که در فرودگاه هنگ کنگ در نظر گرفته شده، به مرکز شهر و مکان های مورد نظر خود بروند.
برخی از شرکت های هواپیمایی که در این فرودگاه فعالیت دارند، عبارت اند از:
-شرکت هواپیمایی ایر کانادا به مقصد تورنتو و ونکوور
-شرکت ایر ایندیا به مقصد ایندیرا گاندی و اینچئون
-شرکت ایر نیوزلند به مقصد اوکلند
-هواپیمایی اسکاندیناوی به مقصد استکهلم و آرلاندا
-شرکت مالزی ایرلاینز به مقصد کوالالامپور
-شرکت لوفت هانزا به مقصد مونیخ و فرانکفورت 
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما