فرودگاه لئوناردو دا وینچی فیومیچینو

شهر رم واقع در کشور ایتالیا، یکی از شهر های زیبا و توریستی در این کشور می باشد. سالانه گردشگران بسیاری برای تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر، تور ایتالیا را در برنامه سفر خود قرار می دهند. در شهر رم فرودگاه های مختلفی وجود دارد، فرودگاه بین المللی این شهر به نام فرودگاه لئوناردو دا وینچی فیومیچینو شناخته می شود. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی فرودگاه لئوناردو دا وینچی فیومیچینو بپردازیم.
فرودگاه لئوناردو دا وینچی فیومیچینو واقع در شهر رم، فعالیت خود را در ماه ژانویه سال 1961 میلاری آغاز کرده است. گردشگران تور رم لازم است بدانند که این فرودگاه در سال 1990 بازسازی شده است، این بازسازی در حدود 10 سال به طول انجامید و در سال 2000 میلادی پایان یافت. کد یاتا فرودگاه بین المللی لئوناردو دا وینچی FCO بوده و کد ایکائو آن LIRF می باشد. طول باند فرود این فرودگاه 3288 متر بوده و در ارتفاع 5 متری از سطح آب دریا قرار گرفته است. فاصله هوایی تهران تا این فرودگاه بیش از 3 هزار کیلومتر بوده و پرواز تهران به رم در حدود 4 ساعت و 45 دقیقه به طول می انجامد.
گردشگران تور رم لازم است بدانند که فرودگاه بین المللی لئوناردو دا وینچی دارای 3 پایانه بوده که پایانه اول مربوط به پرواز های داخلی، پایانه دوم مربوط به پرواز های بین المللی و پایانه سوم برای پرواز های خاص می باشد. از امکانات موجود در پایانه های این فرودگاه می توان به رستوران، کافی شاپ، بانک و فروشگاه های متنوع اشاره کرد.
امروزه این فرودگاه به عنوان یکی از مهم ترین فرودگاه های بین المللی کشور ایتالیا شناخته می شود، گردشگران تور ایتالیا لازم است بدانند که در سال 2016 میلادی بیش از 41 میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند.
در این فرودگاه شرکت های هواپیمایی بسیاری مانند اژین ایرلاینز، هواپیمایی الجزایر، ایر لینگاس، ایر کانادا، ایر فرانس، ایر اروپا، آمریکن ایرلاینز، بلو ایر، هواپیمایی امارات، ایران ایر، ویز ایر و چندین ایرلاین دیگر فعالیت دارند.
آدرس: فرودگاه لئوناردو دا وینچی در فاصله 35 کیلومتری شهر رم، در شهر فیومیچینو واقع شده است.
گزارش مشکل
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر