فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1399/09/16 بازدید : 2130
معرفی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان
امکانات
ترمینال ها
اطلاعات پرواز
راه های دسترسی
آدرس
بررسی پروازهای بین المللی
فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان با کد یاتا IATA دارای 81 پرواز در 33 مسیر مختلف بین المللی می باشد که محبوب ترین مسیرهای آن شامل تهران، مشهد، اهواز، جزیره کیش و آبادان است، این فرودگاه اصفهان پس از مذاکرات فراوان در سال 1389 ترمینال بار هوایی آن تأسیس شد به‌گونه‌ای که امروز هواپیماهای این فرودگاه علاوه بر حمل و نقل انسان، در کمترین زمان اجناس مختلف را به نقاط مختلف ایران و جهان می رسانند.
 
فرودگاه اصفهان
 

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

 فرودگاه اصفهان که در چند دهه اخیر به نام فرودگاه شهید بهشتی اصفهان نام گرفته است به عنوان یکی از قدیمی ترین فرودگاه های ایران محسوب می شود که در 18 کیلومتری شمال شرقی شهر اصفهان واقع شده است. این فرودگاه با مساحت 1041 هکتار متشکل از یک ترمینال پرواز داخلی و یک ترمینال پرواز خارجی است، در این فرودگاه در هر هفته حدودا 5/1 میلیون نفر در 30 مقصد مختلف به کمک شرکت های هواپیمایی نظیر کیش ایر، ایران ایر، آسمان، کاسپین، ماهان و ... جا به جا می شوند. این فرودگاه همچنین علاوه بر حمل نقل انسان ها و جنبه تجاری خود بسیار از لحاظ نظامی حائز اهمیت است.


امکانات و خدمات رفاهی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

با توجه به اهمیت نقل و انتقال و بین المللی بودن فرودگاه شهید بهشتی اصفهان این مکان باید دارای امکانات رفاهی بسیار مطلوبی باشد تا بتواند نیاز مسافران را برطرف کند، این فرودگاه دارای بخش های مختلفی نظیر دفاتر شرکت های هواپیمایی، تاکسیرانی، چک بار مسافر، کانتر تحویل بار، سالن پذیرش مسافر، سالن بارانداز، قرنطینه، گمرک، سرویس بهداشتی و ... می باشد.
 
امکانات رفاهی فرودگاه بین شهید بهشتی اصفهان


بررسی امکانات رفاهی فرودگاه بین شهید بهشتی اصفهان

 اما امکانات و خدماتی رفاهی این فرودگاه اصفهان تنها محدود به عناوین فوق نمی شود، یکی امکانات رفاهی این فرودگاه پارکینگ آن است که شامل یک پارکینگ طبقاتی به مساحت 5474 متر مربع در چهار طبقه است که دارای ظرفیت 320 خودرو می باشد، اما این اتمام ماجرا نیست این فرودگاه علاوه بر دارا بودن این پارکینگ دارای پارکینگ روباز با ظرفیت 850 خودرو در محوطه فرودگاه است که شرایط سفر را برای افراد آسان تر می کند. برای اطلاع از سایر امکانات و خدمات رفاهی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان جدول زیر را مطالعه بفرمایید.
 
ردیف
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
توضیحات
محلی برای بازید و خرید رهاورد سفر
خرید مواد غذایی
محلی برای استراحت مادران و نوزادان و کودکان
محلی برای استفاده افرادی که سیگار مصرف می کنند.
مکانی برای پیرایش و زیبایی
ارائه خدماتی برای شادی و هیجان کودکان
زمانی برای ریلکسشن
این امکان در ترمینال داخلی و خارجی وجود دارد.
ارائه خدمات برای مسافران بیمار
وجود شعب اپراتور ایرانسل، همراه اول و رایتل
وجود دو شعبه بانکی به منظور رفاه مسافران
اجاره خودرو برای افراد غیر مقیم اصفهان بدون راننده
ارائه خدمات بیمه به افراد غیر ایرانی
عنوان
غرفه صنایع دستی و سوغات
غرفه های مواد غذایی
غرفه های مواد غذایی
اتاق سیگار
آرایشگاه
غرفه بازی کودکان
صندلی ماساژ
اینترنت رایگان
خدمات اورژانس
خدمات تلفن همراه
خدمات بانکی
خدمات خودرو اجاره ای
بیمه اتباع خارجی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ترمینال های فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

با توجه به بین المللی بودن فرودگاه اصفهان این فرودگاه به دو بخش ترمینال داخلی فرودگاه اصفهان و ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان تقسیم می شود که هر بخش وابسته به مسافران خود دارای امکانات مجزایی هستند تا بتوانند نیاز های مسافران داخلی و خارجی را بهترین نحو برطرف کنند.


ترمینال داخلی فرودگاه اصفهان

همانطور که از عنوان این بخش پیداست، در این بخش از فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تنها پرواز های داخلی مانند پرواز های تهران، آبادان، مشهد و... انجام می گیرد، این ترمینال دارای امکاناتی مانند اتاق مادر و کودک، نمازخانه، رستوران و ... است.


ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان

ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان تمام سفر های خارجی مانند سفر به مدینه، سفر به ازمیر و ... را پشتیبانی می کند، همچنین ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان دارای امکاناتی نظیر اتاق قرنطینه، دفتر گمرک، دفتر زیارت و ... نیز می باشد.

 

وجود ترمینال های داخلی، خارجی به منظور به مقصد رساندن مسافران داخلی و خارجی در فرودگاه اصفهان


ترمینال بار فرودگاه اصفهان

ترمینال بار در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در زمینی به مساحت 2100 متر مربع و زیربنای 1780 متر مربع توسط "اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی و اتاق بازرگانی در اصفهان" ساخته شده است، از تجهیزات این منطقه می توان به وجود سردخانه های زیر صفر درجه سانتی گراد، تالار پذیرایی و ... اشاره کرد، از آنجایی که اصفهان به عنوان يكي از قطب هاي برجسته كشاورزي در زمينه كشت محصولات باغي، صيفي و سبزيجات می باشد و رتبه دومين استان كشور در توليد گل و گياهان زينتي از آن خود کرده است و همچنین در پرورش محصولات دامی، ماکیان و آبزیان فعالیت زیادی دارد، وجود ترمینال بار میتواند نقش پررنگی در صادرات محصولات این منطقه داشته باشد.

 

اطلاعات پرواز فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

ردیف
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
مشخصات پرواز
THR IR3311
- PGU W54567 International Gulf Gulf
BUZ IR3425
ABD EP3759
THR IR3313
THR W54530
MHD IR390
TBZ W54560
THR W54532
ABD IR297
نام شرکت هواپیمایی
ایران
ایران ایر
ماهان ایر
ایران ایر
ایران آسمان
ایران ایر
ماهان ایر
ایران ایر
ماهان ایر
ماهان ایر
زمان پرواز
11:45
14:05
18:05
22:10
22:25
5:30
7:30
8:10
9:30
10:25
مقصد
تهران
عسلویه
بوشهر
آبادان
تهران
تهران
مشهد
تبریز
تهران
آبادان


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اطلاع از پروازهای روزانه در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

 

راه های دسترسی به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

با توجه به بین المللی بودن فرودگاه اصفهان شرایط دسترسی به آن بسیار آسان و همه روزه است، کلان شهر اصفهان در هر روز امکان دسترسی به این فرودگاه را از طریق اتوبوس های شهری و خدمات تاکسیرانی به منظور رفاه مسافران فراهم کرده است، همچنین به منظور رفاه مسافران لاین تاکسیرانی فرودگاه اصفهان آماده سرویس دهی 24 ساعته به مسافران می باشد.


آدرس فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در نزدیکی شهر امرزآباد و حدود 24 کیلومتری شمالی شرقی اصفهان قرار دارد که علت فاصله زیاد این فرودگاه با مرکز شهر جلوگیری از آلودگی صوتی است، بر اساس تحقیقات آدرس دقیق فرودگاه اصفهان به شرح ذیل است.
آدرس: اصفهان، بزرگراه اردستان، بزرگراه چمران، فرودگاه بین المللی شهید بهشتی

 

فرودگاه اصفهان مهمترین قطب مسافربری، تجاری و نظامی ایران

 

تلفن فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

03135275050

شماره تلفن برای اطلاع پروازهای بین المللی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان (از خارج از کشور به ایران): +983527315050
شماره تلفن برای اطلاعات پرواز (از شهرستان به اصفهان): 03135275200
اطلاعات پرواز اصفهان: 199
کد پستی: 81465 - 4397


وب سایت فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

با توجه به ظهور فناوری در دنیای امروز اطلاع از آدرس سایت فرودگاه شهید بهشتی اصفهان به جهت اطلاع از پرواز و سایر خدمات این فرودگاه بسیار حائز اهمیت است، در ادامه به منظور تسهیل در روند کار ما آدرس این سایت را برای شما مخاطب گرامی لحظه آخری قرار داده ایم.
آدرس رسمی سایت فرودگاه اصفهان
آدرس وب سایت فرودگاه شهید بهشتی اصفهان: https://isfahan.airport.ir/

بررسی پروازهای بین المللی فرودگاه اصفهان

ردیف
1
2
3
4
5
6
کد پرواز
(SXF)، (TXL)، (BER)
(NYC)
(VAR)
(IFN)
(IFN)
(IFN)
مبدا
برلین
نیویورک
وارنا
اصفهان
اصفهان
اصفهان
هزینه
826 دلار
421 دلار
524 دلار
483 دلار
520 دلار
398 دلار
مقصد
اصفهان
اصفهان
اصفهان
آنتالیا
مدینه
وین

 

 

 

 

 

 

 

 

فرودگاه بین المللی اصفهان

 

عموم پروازهای داخلی فرودگاه اصفهان به صورت منظم و هر روزه انجام می شود، اما پرواز های بین المللی دمشق، دبی، استانبول و ... به صورت فصلی در این فرودگاه دایر است.

جمع بندی

همانطور که پیشتر گفته شد به منظور تسهیل در روند رفت و آمد و حمل و نقل مسافران، فرودگاه اصفهان در سال 1363 آغاز به ارائه پروازهای داخلی و خارجی کرد، کمی بعد و در سال 1384 این فرودگاه علاوه بر حمل و نقل در راستای تجاری و نظامی مورد استفاده قرار گرفت. امروزه این فرودگاه با ارائه امکانات و خدمات رفاهی در کلان شهر اصفهان تبدیل به قطب مهم مسافر بری در ایران شده است که روزانه قادر به جابه جایی تعداد زیادی مسافر از تمام نقاط جهان است. بسیار خوشحالیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، ما تمام اطلاعات لازم در خصوص این فرودگاه را در اختیار شما مخاطب گرامی لحظه آخری قرار داده ایم، در صورت کسب اطلاعات هر چه بیشتر در خصوص فرودگاه شهید بهشتی اصفهان می توانید با ما در ارتباط باشید و یا به سایت رسمی این فرودگاه مراجعه کنید.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.7 از 5 | از 101 کاربران به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان