فرودگاه شارل دوگل پاریس

فرودگاه شارل دوگل پاریس یا فرودگاه رواسی بزرگ ترین فرودگاه کشور فرانسه می باشد که در شهر پاریس قرار دارد.  نام این فرودگاه برای ارج نهادن به مقام شارل دوگل که رهبر جنبش مقاومت این کشور بود انتخاب شده است. فرودگاه شارل دوگل پاریس یک فرودگاه عمومی می باشد که در فاصله 25 کیلومتری از شمال شرق پاریس احداث شده است. مالک این فرودگاه که دومین فرودگاه پرتردد اروپا می باشد، پاریس آئروپورت است. ساخت این فرودگاه که در زمینه ترابری هم فعالیت دارد، از سال 1966 آغاز گشت.
فرودگاه شارل دوگل برای ایرلاین های دلتا ایرلاینز، ایکس ال ایرویز فرانسه، ایر فرانس و فدکس اکسپرس قطب به حساب می آید. هواپیمایی های ایر فرانس و ماهان ایر نیز به مقصد فرودگاه امام خمینی پرواز انجام می دهند. فاصله هوایی تهران تا پاریس تقریبا 5 ساعت و 30 دقیقه می باشد. این فرودگاه که در ارتفاع 119 متری از سطح دریا قرار گرفته، دارای کد یاتا CDG و کد ایکائو LFPG می باشد. این فرودگاه رکورد جابجایی 66 میلیون مسافر را در سال 2015 دارد.
فرودگاه شارل دوگل پاریس 3 ترمینال مجزا دارد:
-ترمینال شماره 1: این ترمینال نخستین ترمینالی است که در این فرودگاه ساخته شده و شرکت های هواپیمایی معتبر، پروازهای خود را در آن انجام می دهند.
-ترمینال شماره 2: این ترمینال که مختص شرکت هواپیمایی ایر فرانسمی باشد، 7 ساختمان دارد. این ترمینال، امکانات بسیار خوبی دارد که گردشگران تور پاریس می توانند از آن ها بهره مند شوند.
-ترمینال شماره 3: این ترمینال مقابل ترمینال شماره 1 واقع شده است. در این ترمینال معمولا پروازهای چارتری انجام می شود.
گردشگران تور پاریس می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی نظیر: مترو، تاکسی، قطار و اتوبوس هایی که در فرودگاه قرار دارند بهره ببرند. از امکانات خوب این فرودگاه می توان به عکاسی، رستوران، کافه و سرویس بهداشتی اشاره کرد که توریست های تور اروپا می توانند از آن ها استفاده کنند.
وب سایت فرودگاه: www.parisaeroport.fr 
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر