فرودگاه شارل دوگل پاریس

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1399/09/16 بازدید : 1398
امکانات
ترمینال ها
اطلاعات پرواز
دسترسی
وب سایت

فرودگاه شارل دوگل از جمله فرودگاه های به نام در سطح بین الملل و قاره سبز است که عامل ایجاد لبخند رضایت و مآمن امن برای مسافران سفر کاری، سفر خانوادگی، سفر گردشگری و ... می باشد. این فرودگاه که از جمله فرودگاه های عمومی کشور فرانسه محسوب می شود در شهر پاریس واقع شده است. یکی از دلایلی که سبب شده تا این فرودگاه به شهرت جهانی برسد، امکانات و خدمات رضایت بخش آن است که در ادامه بیشتر در مورد خواهیم گفت، چرا که در ادامه ما در مورد امکانات فرودگاه شارل دوگل پاریس، شرایط دسترسی و ... اطلاعات بیشتری در اختیار شما مخاطب گرامی قرار خواهیم داد.

 

فرودگاه شارل دوگل

 

آشنایی با فرودگاه شارل دوگل پاریس

نام بزرگترین فرودگاه فرانسه و دومین فرودگاه پر رفت و آمد در اروپا که در آن پرواز های بی شماری با افراد زیادی انجام می گیرد، فرودگاه شارل دوگل پاریس است. در این فرودگاه علاوه بر صف های طولانی و فضای امنیتی برای مهاجرت، بستر بررسی اطلاعات مسافر به منظور مسافرت هر چه ایمن تر وجود دارد، با توجه به این تفاسیر فرودگاه شارل دوگل از جمله امن ترین فرودگاه های قاره سبز محسوب می شود. اگر می خواهید یک سفر لوکس و استقبال گرم را داشته باشید، انتخاب فرودگاه شارل دوگل پاریس گزینه مناسبی برای شما است.

امکانات فرودگاه شارل دوگل پاریس

به طور کلی امکانات فرودگاه شارل دوگل پاریس بی شمار هستند، در اختیار قرار دادن نماینده زبان برای هر شخص، به مقصد رساندن مسافر با تاکسی لیموزین از جمله امکانات منحصر به فرد این فرودگاه است. از دیگر امکانات های فرودگاه شارل دوگل می توان به در اختیار قرار دادن نقشه فرودگاه شارل دوگل پاریس (به دلیل وسعت فرودگاه)، دسترسی به اینترنت با بهای به ازای هر 10 دقیقه 5/1 یورو، کمک های پزشکی، سرویس بهداشتی، ابزار حمل و نقل بار و ... اشاره کرد. هم چنین استقبال از مسافر، ایست های بازرسی امنیتی، سالن های استراحت شبانه روزی و ... نیز از دیگر امکانات فرودگاه شارل دوگل پاریس محسوب می شود. برای اطلاع از امکانات بیشتر فرودگاه شارل دوگل فهرست زیر را مطالعه فرمایید.

  • سالن استراحت
  • غرفه خدمات مذهبی
  • امکان برقراری تماس
  • داروخانه
  • غرفه نگهداری از کالا
  • حمام
  • اتاق نظافت کودک
  • کافینت

لازم به ذکر است که در مورد غرفه نگهداری از کالا در فرودگاه شارل دوگل پاریس خدمتتان بگوییم که هزینه نگهداری از چمدان ها به ازری 6 ساعت 6 یورو، به ازای 12 ساعت 12 یورو و به ازای 24 ساعت 24 یورو می باشد، هم چنین مسافران برای کسب اطلاعات بیشتر از این موضوع می توانند باشماره تلفن ۰۰۳۳۱۳۴۳۸۵۸۹۰ در تماس باشند.

ترمینال های فرودگاه شارل دوگل پاریس

بر اساس آخرین تحقیقات فرودگاه شارل دوگل پاریس دارای سه ترمینال مسافربری است که هر مسافر بر اساس خطوط هواپیمایی و نوع سفر، ترمینال خود را انتخاب می کند. ترمینال های فرودگاه شارل دوگل بر اساس نوع پرواز به ترمینال داخلی، ترمینال کشورهای شینگن و ترمینال پرواز های خارجی تقسیم بندی می شوند. توصیه می کنیم قبل از عزم سفر حتماً وضعیت پرواز خود را با شرکت هواپیمایی خود بررسی کنید. معمولاً ترمینال 2E عموم پروازهای شینگن را انجام می دهد و ترمینال 2F فرودگاه شارل دوگل پاریس دارای پروازهایی به مقصد آلمان، سوئد، اسلواکی، لیتوانی، لوکزامبورگ و ... می باشد.

اطلاعات پرواز فرودگاه شارل دوگل پاریس

در میان اغلب ایرانیان ترمینال شماره 3 فرودگاه شارل دوگل پاریس مورد تائید و مناسب است چرا که امکان یافتن آن از طریق نقشه فرودگاه شارل دوگل پاریس بسیار آسان است. عموم ایرانیان این فرودگاه راه انتخاب می کنند چرا که علاوه بر قیمت ارزان دارای مزایایی نظیر امکان پرواز مستقیم به تهران، وجود اتوبوس و ... می باشد، برای کسب اطلاعات هر چه بیشتر از پرواز های فرودگاه شارل دوگل پاریس جدول زیر را بررسی کنید.

 

ردیف

اطلاعات پرواز

مقصد

ترمینال

زمان حرکت

1

AF1453

لندن

خارجی

20:00

2

AF1141

آمستردام

خارجی

20:20

3

AF123

سئول

خارجی

20:35

4

Air France

تمام مقاصد

2F و 2E

هر روز در ساعات مختلف

5

Easy jet

بوداپست، لیسیون و ...

2D

14:30 به‌صورت هفتگی

6

Turkiah Airlines

استانبول

خارجی

به صورت فصلی

 

راه های دسترسی به فرودگاه شارل دوگل پاریس

بافت شهری پاریس و امنیت حاکم بر آن راه دسترسی به فرودگاه شارل دوگل پاریس را آسان تر می کند، طبق بررسی های انجام شده امکان دسترسی به این فرودگاه از طریق اتوبوس و تاکسی شهری و رزرو تاکسی آنلاین وجود دارد، اتوبوس شاتل نوعی وسیله نقلیه حملی و نقلی عمومی و مناسب با قیمت مقرون به صرفه برای ورود به فرودگاه شارل دوگل پاریس است. همچنین از دیگر راه های دسترسی به فرودگاه شارل دوگل می توان به استفاده از تراموا به عنوان یک وسیله نقلیه انعطاف پذیر اشاره کرد، چرا که مناسب ترین گزینه برای دسترسی هر چه سریع تر به این فرودگاه است بر اساس تحقیقات آخرین ایستگاه این تراموا بین ترمینال دو و سه فرودگاه شارل دوگل پاریس است. یکی دیگر از راه های دسترسی به فرودگاه شارل دوگل پاریس استفاده از تاکسی های حمل و نقلی است و هم چنین لازم به ذکر است که بگوییم رزرو تاکسی لیموزین آنلاین نیز از دیگر روش های دسترسی به این فرودگاه است. اگر برنامه سفر مشخصی دارید می توانید از خودرو های بدون راننده موجود در این فرودگاه استفاده کنید، هر مسافر با اجاره بهای یک ماشین در مدت زمان مشخص می تواند سفر به پاریس را برای خود و نزدیکانش لذت بخش تر کند.

 

فرودگاه شارل دوگل پاریس

 

وب سایت فرودگاه شارل دوگل پاریس

کسب اطلاعات هر چه بیشتر از طریق تحقیقات یا نقشه شارل دوگل پاریس، می تواند مسافران را از شرایط سفر به پاریس و امکانات موجود در فرودگاه شارل دوگل پاریس آگاه کند. برای اطلاع از شرایط و امکانات در این کشور می توانید علاوه بر تماس با ما از سایت رسمی فرودگاه شارل دوگل به آدرس زیر بازید کنید.
آدرس سایت فرودگاه شارل دوگل پاریس: https://www.parisaeroport.fr/en

کلام آخر

فرودگاه شارل دوگل پاریس از جمله فرودگاه های اصلی و عمومی کشور فرانسه به شمار می رود که نام این فرودگاه به احترام رهبر جنبش مقاومت فرانسه به نام شارل دوگل در سطح بین الملل مشهور شده است. این فرودگاه که در 25 کیلومتری شهر پاریس واقع شده است توسط پاریس آئروپورت اداره می شود. فرودگاه شارل دوگل که هر ساله پذیرای 60 میلیون گردشگر داخلی و خارجی است، علاوه بر پرواز های درون قاره دارای پرواز های زیادی به سمت آسیا و اروپا است. از آنجایی که این فرودگاه جز بزرگترین فرودگاه های قاره اروپا برشمرده می شود، لذا خواهشمندیم قبل از انجام هر کاری حتما نقشه فرودگاه شارل دوگل پاریس را مطالعه کرده و یا از طریق تحقیقات بیشتر در مورد ارائه خدماتی مانند خوش آمد گویی، ملاقات با رئیس فرودگاه، ترخیص سریع کالا، امکان مشاوره برای مهاجرت و ... اطلاعات بیشتری کسب کنید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.7 از 5 | از 100 کاربران به فرودگاه شارل دوگل پاریس