فرودگاه زوریخ

سوئیس یکی از زیباترین کشورهای جهان است که مناظر بی بدیل آن هر گردشگری را مجاب می کند تا برای یک بار هم که شده از آن بازدید کنند. برای ورود به این کشور باید از طریق فرودگاه زوریخ اقدام نمایید.
فرودگاه زوریخ یا فرودگاه کلوتن بزرگ ترین فرودگاه کشور سوئیس است که در سال 1948 افتتاح شده و برای شرکت هواپیمایی ایرلاینز قطب اصلی به حساب می آید. این فرودگاه بین المللی در 13 کیلومتری شمال شهر زوریخ واقع شده است. کد یاتا و کد ایکائو این فرودگاه عبارت اند از: ZRH و LSZH، همچنین ارتفاع فرودگاه از سطح دریا حدود 400 متر است. فرودگاه بین المللی زوریخ یک باند فرود بتنی به طول 2500 متر دارد.
فرودگاه زوریخ 3 ترمینال مسافربری را در خود جای داده که پایانه A در سال 1971، پایانه B در سال 1975 و پایانه E در سال 2003 احداث شدند. ترمینال A مخصوص منطقه شنگن و پروازهای داخلی بوده و ترمینال E مخصوص پروازهای خارج از منطقه شنگن است، ولی ترمینال B پروازهای هر دو منطقه را پوشش می دهد.
خوب است گردشگران تور زوریخ بدانند که فاصله هوایی این شهر تا تهران تقریبا 5 ساعت بوده که به دلیل عدم وجود پرواز مستقیم بین این دو شهر، این زمان کمی طولانی تر می شود. بیش از 70 ایرلاین در این فرودگاه فرودگاه فعال هستند که هر روزه 120 پرواز را در آن انجام می دهند.
از امکانات خوبی که در فرودگاه زوریخ وجود دارد، می توان به اینترنت رایگان، خدمات تبدیل ارز، تجهیزات ورزشی، رستوران، کافی شاپ، فروشگاه، حمام عمومی، انبار چمدان، داروخانه، کفاشی، اتاق استراحت، دندانپزشکی، چشم پزشکی، دفتر پست و میز اطلاعات اشاره کرد که گردشگران تور سوئیس می توانند از آن ها بهره مند شوند.
حمل و نقل در فرودگاه زوریخ از طریق تراموا، اتوبوس، قطار و تاکسی انجام می شود که گردشگران تور زوریخ می توانند از آن ها استفاده کنند. 
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر