فرودگاه زوارتنوتس ایروان

ایروان پایتخت کشور ارمنستان است که مکان های گردشگری جذابی را در خود جای داده و این مکان ها جهانگردان زیادی را مجاب می کند تا حتی برای یک بار هم که شده از این شهر زیبا بازدید کنند.
گردشگران تور ایروان برای ورود مستقیم به خاک این شهر باید از طریق فرودگاه زوارتنوتس ایروان یا فرودگاه بین المللی ایروان اقدام کنند. این فرودگاه در 12 کیلومتری غرب ایروان واقع شده است. فرودگاه زوارتنوتس ایروان که مهمترین فرودگاه کشور ارمنستان به حساب می آید، هرساله میزبان پروازهای بین المللی بی شماری می باشد. این فرودگاه پرتردد در سال 1971 افتتاح شده و 3 ترمینال برای آن در نظر گرفته اند. ترمینال شماره 1 تنها تا سال 2011 فعالیت داشت ولی 2 ترمینال دیگر همچنان مشغول به فعالیت هستند. ترمینال شماره 3 مخصوص پروازهای ویژه بوده و ترمینال شماره 2 نیز 2 ساختمان جداگانه برای پروازهای ورودی و خروجی دارد. جالب است بدانید که برای ساخت این فرودگاه، مسابقه ای برگزار شد و افراد زیادی به رقابت پرداختند و در نهایت طرحی پذیرفته شد که تغییراتی بر روی آن انجام گرفت و سازه کنونی ساخته شد.
از جمله امکانات فرودگاه زوارتنوتس ایروان که گردشگران تور ایروان می توانند از آن ها بهره ببرند می توان به رستوران، کافی شاپ، سرویس بهداشتی، کابین ویژه افراد سیگاری، فروشگاه و پارکینگ اشاره کرد. در رستوران فرودگاه انواع غذاهای بومی و بین المللی را می توانید سفارش دهید و میل کنید.
برخی از شرکت های هواپیمایی ایرانی که به فرودگاه زوارتنوتس ایروان پرواز انجام می دهند و گردشگران تور ارمنستان را جابجا می کنند عبارت اند از: شرکت هوایی نفت، ماهان ایر، شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هوایی تابان و شرکت هواپیمایی معراج. کد یاتا و کد ایکائو این فرودگاه به ترتیب EVN و UDYZ بوده و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 865 متر می باشد. خوب است بدانید که فرودگاه بین المللی ایروان برای شرکت هواپیمایی ایر ارمنیا قطب به حساب می آید. 
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر