فرودگاه تبریز

شهر تبریز یکی از بزرگترین شهرهای ایران می باشد و به عنوان یکی از قطب های اصلی اقتصادی کشور به شمار می آید، به همین دلیل لازمه ارتباط های بین المللی آن داشتن یک فرودگاه بین المللی می باشد، در سال 1329 فرودگاهی با عنوان فرودگاه شهید مدنی تبریز افتتاح شد که با نام فرودگاه بین المللی تبریز نیز شناخته  می شود.

 

فرودگاه بین المللی تبریز


فرودگاه بین المللی تبریز در حال حاضر یکی از مهم ترین فرودگاه های ایران به شمار می آید که بزرگترین فرودگاه ناحیه شمال غرب ایران می باشد، همانطور که گفته شد این فرودگاه در سال 1329 با هدف ارائه خدمات هوایی و برگزاری پروازهای آموزشی و نظامی تحت نظارت ضوابط سازمان هوانوردی ایکائو افتتاح گردید و تا به حال تحت نظر نهاد های کشوری و سازمان های معتبر جهانی هوانوردی فعالیت می کند. فرودگاه تبریز به دلیل قرارگیری در مرز و همچنین قرارگیری در راه های هوایی ایران به اروپا و آسیا و همچنین نزدیکی به پایگاه دوم شکاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در حال حاضر دو کاربری نظامی و مسافربری دارد. این فرودگاه در آغاز تأسیس با عنوان ایستگاه هوایی تبریز شروع به کار کرد و باند پرواز آن خاکی بود اما رفته رفته پیشرفت کرده و از سال 1356 نیز پروازهای خارجی را پذیرا شد، سال ها بعد در سال 1370 این فرودگاه به عنوان فرودگاه بین المللی تبریز شناخته شد.

 

فرودگاه تبریز


فرودگاه تبریز با مساحتی بالغ بر 420 هکتار در حال حاضر در هفته حدود 200 پرواز داخلی و 20 پرواز خارجی را انجام می دهد و سالانه بیش از چهار میلیون و 700 هزار نفر را جا به جا می کنند و یکی از فرودگاه های درجه یک کشور به شمار می آید. شرکت های هواپیمایی آتا، ایران ایر، آسمان، قشم و ماهان از مهم ترین ایرلاین های فعال در این فرودگاه می باشند. این فرودگاه علاوه بر جا به جایی مسافر از امکانات دیگری نیز برخوردار است، امکاناتی همچون فروشگاه های مخصوص فروش مواد غذایی، سوغاتی و صنایع دستی، محصولات فرهنگی، بانک و خود پرداز، رستوران، غذاخوری، کافی شاپ و غرفه های تنقلات برای رفاه حال مسافران در نظر گرفته شده است. همچنین تاکسی ها و اتوبوس هایی در محوطه این فرودگاه به منظور جا به جایی مسافران تور تبریز نیز قرار گرفته تا بتوانند سفری آسوده تر داشته باشند.
 

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره فرودگاه تبریز

سولماز 20 مهر 98
0
این فرودگاه واقعا نسبت به فرودگاه های دیگه تبریز اصلا فرودگاه مناسبی نیست و آدم واقعا کلافه میشه از سفر به تبریز، با اینکه این فرودگاه روز به روز داره مسافراش بیشتر میشه وضعیتش واقعا وخیمه، پرواز ها هم که همیشه با تاخیر هستن، این فرودگاه هیچ نکته مثبتی نداره که آدم حداقل بهش دل خوش کنه، تاسف بر انگیزه
حسین 14 مهر 98
1
فرودگاه تبریز با اینکه تنها فرودگاه این شهره امکانات مطلوبی نداره، انقد چرخاش برای حمل چمدونا کمه که باید کلی تو صف بمونی یا چمدونارو دستت بگیری و به زور خودتو به بیرون برسونی، رستورانشم غذای با کیفیتی نداره و نسبت به حجم مسافری که داره خیلی کوچیکه، چرا وقتی این حجم از مسافر تو این فرودگاه رفت و آمد دارن امکانات این فرودگاه باید اینجوری باشه؟ از حق نگذریم مراحل اداری خوب انجام میشه و نرماله اما بقیه چیزها خیلی ضعیفه، کاش بهش بیشتر رسیدگی بشه و وضعیت این فرودگاه رو به بهبود بره چون به نظرم تاسف باره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش تعطیلات مهر 99
3 شب
ساها ساها
ایران ... ایران ایر تور
کاخ سپید ملل
18 مهر - 21 مهر

تور کیش 12 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
سیف گشت
12 مهر - 15 مهر

تور کیش 23 و 24 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
افق بال فرشتگان
24 مهر - 27 مهر

تور کیش مهر 99
2 شب
تابان تابان
کیش ا ... کیش ایر
پرواز ایرانیان
14 مهر - 20 مهر

تور کیش 22 مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
22 مهر - 24 مهر

تور کیش از تبریز 18 و 21 مهر 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
اسطوره بیستون
18 مهر - 24 مهر

تور کیش 18 مهر 99 (اقساطی)
3 شب
وارش وارش
ایران ... ایران ایر تور
پیام توسعه صبا
18 مهر - 21 مهر

تور مشهد 19 و 20 مهر 99
3 شب
تابان تابان
کاسپین کاسپین
قصر شایان
19 مهر - 23 مهر

تور کیش 12 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
معراج معراج
دانیار سفر پارسیان
12 مهر - 15 مهر

تور کیش 11 و 12 و 13 مهر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
کاخ سپید ملل
12 مهر - 16 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما