فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1402/09/04 ⏱ مطالعه : 2 دقیقه بازدید : 1306
ترمینال یک
ترمینال دو
ترمینال سه
امکانات
ایرلاین ها
موقعیت مکانی
‎شهر مشهد دارای یک فرودگاه بین المللی می باشد که با مساحتی غالب بر 540 هکتار ‏در سال 1330 افتتاح شده است و با نام فرودگاه هاشمی نژاد شناخته می شود. فرودگاه ‏هاشمی نژاد که در جنوب شرقی مشهد قرار دارد، پس از فرودگاه های امام خمینی ‏و مهرآباد سومین فرودگاه مهم کشور ایران است و سالانه حدود 8 میلیون مسافر داخلی و ‏خارجی را جا به جا می کند به همین دلیل دومین فرودگاه پر رفت و آمد ایران نیز ‏محسوب می شود. همچنین لازم به ذکر است کد بین المللی فرودگاه هاشمی نژاد ‏MHD‏ ‏می باشد. اگر قصد سفر با تور مشهد را دارید خوب است بدانید فرودگاه هاشمی نژاد مشهد ‏دارای سه ترمینال است که یکی از آن ها مختص پرواز های داخلی و دو ترمینال دیگر نیز ‏به پرواز های خارجی تعلق دارند. در ادامه به توضیح هر یک از این ترمینال ها می ‏پردازیم. 
فرودگاه هاشمی نژاد

ترمینال های فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد

 • ترمینال یک فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد: مساحت این ترمینال که به پرواز های داخلی تعلق دارد حدود 37000 متر مربع می باشد ‏و بر اساس آمار ارائه شده در سال 94، این ترمینال سالانه میزبان حدود 5/6 میلیون ‏مسافر می باشد.
 • ترمینال دو فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد: این ترمینال مختص پرواز های خارجی بوده و حدود 22000 متر مربع مساحت دارد و ‏سالانه میزبان حدود 2 میلیون مسافر می باشد. لازم به ذکر است تمام پرواز های خروجیِ ‏خارجی از ترمینال دو فرودگاه شهید هاشمی نژاد صورت می گیرد. 

 

 • ترمینال سه فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد: این ترمینال که ترمینال حجاج نام دارد مخصوص پرواز های ورودی خارجی می باشد و ‏حدود 10000 متر مربع وسعت دارد که هر ساله میزبان مسافران پرواز های حج تمتع می ‏باشد.

سفر به مشهد مقدس یا پایتخت معنوی ایران
 

   فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد

   امکانات فرودگاه هاشمی نژاد

   این فرودگاه بین المللی دارای امکانات متعددی می باشد که برخی از آن ها عبارتند از ‏رستوران، فروشگاه، کافه، بوفه، مسجد، نمازخانه، وضوخانه، سرویس بهداشتی، مرکز اجاره ‏خودرو، دفاتر ایر لاین ها، دفاتر فروش بلیط، بخش نگهداری از اشیاء گمشده و غیره. همچنین لازم به ذکر است در سال های اخیر امکان صدور ویزای فرودگاهی در این ‏فرودگاه برای مسافران خارجی فراهم شده است. 

   ایرلاین های فرودگاه هاشمی نژاد

   ایرلاین های داخلی و خارجی زیادی در این فرودگاه بین المللی فعالیت دارند. ایرلاین های ایرانی فعال در این فرودگاه عبارتند از هواپیمایی تابان، هواپیمایی زاگرس، ‏هواپیمایی آتا، هواپیمایی اترک چارتر، هواپیمایی کاسپین، ایران ایر، هواپیمایی ایران ایر ‏تور، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی ماهان، کیش ایر، هواپیمایی معراج، هواپیمایی قشم. همچنین از ایر لاین های خارجی فعال در این فرودگاه می توان به هواپیمایی بین المللی ‏افغان جت، هواپیمایی ایر عربیا، هواپیمایی آریانا، هواپیمایی امارت، فلای بغداد، فلای ‏دبی، هواپیمایی عراق، جزیره ایرویز، کام ایر، قطر ایرویز، ترکیش ایرلاینز و غیره اشاره کرد.

   مترو مشهد - قطار شهری مشهد سالانه میلونها زائر و گردشگر را جابه جا می کند. برای دیدن اطلاعات کامل مترو مشهد کلیک کنید.

   فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد

   راه های دسترسی به فرودگاه مشهد

   دسترسی به این فرودگاه بسیار آسان است و گردشگران تور مشهد می توانند به سادگی ‏از طریق مترو، تاکسی، اتوبوس خود را به مرکز شهر برسانند. لازم به ذکر است این فرودگاه در فاصله 11 کیلومتری حرم مطهر امام رضا قرار دارد. از هتل های نزدیک به این فرودگاه می توان هتل های گل گندم شباهنگ، قصر طلایی، ‏هتل میامی و هتل اسپینو را نام برد که اغلب آن ها دارای ترانسفر فرودگاهی هستند و ‏گردشگران مشهد می توانند به وسیله ترانسفر خود را به هتل برسانند. 

   گزارش مشکل
   تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
   امتیاز 3.7 از 5 | از 1035 کاربران به فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد