فرودگاه بین المللی مسقط

برای سفر کردن به هر شهر و کشوری لازم است که از طریق فرودگاه هایی که در آن مقصد وجود دارد، اقدام کنید. شهر مسقط دارای یک فرودگاه بین المللی می باشد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم. این فرودگاه بزرگ ترین و مهم ترین فرودگاه کشور عمان است که در فاصله 32 کیلومتری شهر مسقط قرار دارد.

فرودگاه بین المللی مسقط، فرودگاهی عمومی و نظامی می باشد که کد یاتا آن MCT و کد ایکائو آن OOMS است. این فرودگاه یک باند فرود آسفالت به طول حدود 3600 دارد. این فرودگاه برای هواپیمایی عمان ایر قطب اصلی به حساب می آید و ارتفاع آن از سطح دریا 15 متر می باشد.

خوب است بدانید این فرودگاه که در سال 1973 افتتاح شده، در گذشته فرودگاه بین المللی صیب نام داشت که در سال 2008 رسما تغییر نام داد. مساحت کلی زمینی که فرودگاه در آن تاسیس شده، حدود 21 کیلومتر است. از امکانات خوب فرودگاه بین المللی مسقط می توان به پارکینگ، اینترنت رایگان، غرفه، رستوران، کافی شاپ و غیره می باشد که گردشگران تور مسقط می توانند از آن ها بهره ببرند. در منوی رستوران فرودگاه انواع غذاهای عمانی و محلی در کنار غذاهای بین المللی وجود دارد، توریست های تور مسقط که برای نخستین بار به کشور عمان سفر می کنند از خوردن غذاهای بومی آن به وجد می آیند.

برخی از ایرلاین هایی که در این فرودگاه فعالیت دارند عبارت اند از: تای ایرویز، کیش ایر، ایر عربیا، سوئیس اینترنشنال ایرلاینز، امارات، عمان ایر، ترکیش ایرلاینز، قطر ایرویز.

فرودگاه بین المللی مسقط دارای 2 پایانه می باشد که از این طریق میزبان پروازهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی است. در حال حاضر عملیات ساخت و ساز ترمینال جدید فرودگاه مسقط آغاز شده و در آینده این ترمینال مجهز به بهره برداری می رسد و شمار پروازهای این فرودگاه را به طور چشمگیری افرایش می دهد.

وب سایت: www.omanairports.co.om 

گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما