فرودگاه بین‌المللی هاندا توکیو

توکیو مقصدی مهم برای جهانگردانی است که قصد دارند به ژاپن سفر کنند و تلفیقی از زندگی مدرن و سنتی را در کنار هم لمس کنند. از آن جایی که این شهر در سال های اخیر مورد توجه ایرانیان زیادی قرار گرفته، ما قصد داریم در این بخش از سایت لحظه آخر اطلاعاتی در زمینه فرودگاه بین المللی آن شرح دهیم.
فرودگاه بین‌المللی هاندا توکیو که با نام فرودگاه بین‌المللی هانه دا نیز از آن یاد می شود، یکی از مهم ترین فرودگاه های ژاپن است که در شهر توکیو قرار دارد. این فرودگاه که در سال 1931 تاسیس شد در ابتدا برای پروازهای داخلی و چند پرواز خارجی محدود مورد استفاده قرار می گرفت، اما از سال 2014 که یک باند فرود جدید و ترمینال بین المللی در فرودگاه هاندا احداث شد، پروازهای خارجی زیادی در آن صورت می پذیرد. با این حال، فرودگاه بین‌المللی هاندا بیشتر میزبان پروازهای داخلی می باشد.
هاندا فرودگاهی همگانی می باشد که کد یاتا آن HND و کد ایکائو آن RJTT است. این فرودگاه برای خطوط هوایی Skymark Airlines، Solaseed Air، Air Do  و All Nippon Airways قطب اصلی محسوب می شود. ارتفاع فرودگاه از سطح دریا تقریبا 6 متر می باشد. لازم به ذکر است که بگوییم فاصله هوایی بین تهران تا توکیو تقریبا 12 ساعت است و پرواز مستقیمی بین این دو شهر صورت نمی گیرد و گردشگران تور ژاپن باید به صورت غیرمستقیم به این شهر سفر کنند.
این فرودگاه در سال 2016 به سبب جابجایی حدود 75 میلیون مسافر، رتبه سومین فرودگاه پرتردد آسیا را از آن خود کرد. فرودگاه بین‌المللی هاندا توکیو دارای 3 ترمینال می باشد، ترمینال 1 و 2 از طریق مسیری زیرزمینی به هم متصل می شوند. ترمینال شماره 1 که در سال 1993 افتتاح گشته بیگ برد نامیده می شود و از سایر پایانه ها بزرگتر است. ترمینال شماره 2 در سال 2004 افتتاح شد که یک هتل هم در آن وجود دارد. ترمینال بین المللی این فرودگاه که پایانه 3 می باشد، در سال 2010 بازگشایی شد، این پایانه به صورت شبانه روزی فعالیت دارد و گردشگران تور توکیو در هر زمانی که به فرودگاه برسند می توانند از طریق تاکسی به فرودگاه بروند. فاصله فرودگاه تا مرکز شهر حدود 14 کیلومتر می باشد.
فرودگاه بین‌المللی هاندا توکیو امکانات بسیار خوبی نظیر: رستوران، هتل، کافی شاپ، بوفه، اتاق کنفرانس، سکوی بازدید، پارکینگ و غیره را دارا می باشد که گردشگران تور توکیو می توانند از آن ها بهره مند شوند. هتلی که در فرودگاه هاندا وجود دارد " هاندا اکسل هتل توکیو" نامیده می شود و به طور تقریبی 390 اتاق دارد که مسافران می توانند برای اقامت آن را برگزینند.
*وسایل حمل و نقل عمومی در فرودگاه بین‌المللی هاندا توکیو
گردشگران تور توکیو برای رفتن از فرودگاه بین‌المللی هاندا توکیو به مرکز شهر می توانند از مترو، اتوبوس، تاکسی و مونوریل هایی که در نظر گرفته شده استفاده کنند.
-مترو
ایستگاه مترویی که در فرودگاه هاندا قرار دارد، طی 25 دقیقه به مرکز شهر می رسد و هزینه آن 450 ین می باشد.
-تاکسی
هزینه تاکسی نیز بین 5 تا 11 هزار ین می باشد که طبق مقصد و مسافتی که می خواهید بپیمایید متغیر است.
-مونوریل
مونوریل هایی که در فرودگاه در نظر گرفته شده، در ترمینال های 1 و 2 ایستگاه داشته و قیمت آن 450 ین می باشد. مسافران از طریق این مونوریل ها می توانند در مدت 15 دقیقه به مرکز شهر برسند.
-اتوبوس
یکی از بهترین راه هایی که می توانید برای جابجایی بهره ببرید استفاده از اتوبوس می باشد. هزینه بلیت اتوبوس برای هر نفر بین 720 تا 1200 ین می باشد. 
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما