فرودگاه بین‌المللی هاندا توکیو

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1402/09/12
بازدید: 985
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

توکیو، یکی از پرجمعیت ترین شهر های دنیا و پایتخت کشور ژاپن است. این شهر با همت و سخت کوشی مردم خود از یک دهکده ماهیگیری به نام ادو به کشوری بسیار مدرن و زیبا تبدیل شد که مقصد بسیار فریبنده و تلفیقی از شهری سنتی و مدرن بوده که توانسته رتبه اول لیست شهر های دنیا را به خود اختصاص دهد. تمام گردشگران و توریست های شهر توکیو در قدم اول با فرودگاه هاندا مواجه می شوند و عظمت و شلوغی آن در اولین برخورد چشمشان را پر می کند. فرودگاه توکیو شلوغ ترین فرودگاه قاره آسیا و چهارمین فرودگاه جهان از لحاظ حمل و نقل و انتقال مسافر است. یعنی بعد از لندن و نیویورک سومین سیستم فرودگاه شلوغ در جهان، توکیو می باشد. در این بین فرودگاه هاندا یکی از مهم ترین فرودگاه های این شهر به حساب می آید.

 

فرودگاه بین المللی توکیو

 

فرودگاه بین المللی توکیو

قبل از ساخته شدن فرودگاه هاندا توکیو و هواپیماهای این شهر از سواحل این کشور به عنوان باند فرود استفاده می‌کردند و بعد از تاسیس آن در فاصله ۱۴ کیلومتری از مرکز شهر توکیو و در منطقه اوتا و ارتفاع ۶ متری از سطح دریا در سال ۱۹۳۱ فرودگاه هاندا را بزرگترین فرودگاه داخلی ژاپن نامیدند. اولین پرواز این فرودگاه در همان سال به شهر دالیان ژاپن انجام شد که محموله آن حشرات بودند که با توجه به افزایش مسافران و ترافیک پروازهای باری در سال ۱۹۳۹ فرودگاه هاندا را گسترش دادند و یک باند دیگر نیز به آن اضافه کردند. دولت ژاپن در آن زمان تصمیم داشت که یک فرودگاه بزرگتر را تاسیس کند، اما با کاهش منابع لازم در طول جنگ جهانی دوم صلاح را بر آن دانستند که تمرکزشان را بر روی گسترش همین فرودگاه بگذارند‌ هاندا تا سال ۱۹۷۸ فعالیت خود را به عنوان فرودگاه اصلی بین المللی شهر ترکیه ادامه داد. فرودگاه بین المللی توکیو با کد یاتا HND‌ در سال ۲۰۱۸ تعداد ۸۷ میلیون مسافر را از خود عبور داد و در فاصله ۳۰ دقیقه ای از مرکز شهر توکیو قرار دارد و از دیگر فرودگاه‌ این شهر، یعنی فرودگاه ناریتا نزدیکتر می باشد. این فرودگاه بیشتر پروازهای داخلی را پوشش می دهد. ناگفته نماند که فاصله هوایی بین تهران تا توکیو تقریباً ۱۲ ساعت است و پرواز مستقیمی بین این دو شهر صورت نمی گیرد. گردشگران تور ژاپن در ایران باید به به طور غیر مستقیم به این شهر سفر کنند. فرودگاه بین المللی توکیو و رتبه سوم این فرودگاه پرتردد آسیا را از آن خود کرده است.

 

فرودگاه بین المللی توکیو

 

ترمینال های فرودگاه بین المللی توکیو

فرودگاه توکیو دارای ۳ ترمینال بزرگ می باشد که از این سه ترمینال، ترمینال های T1 , T2 دو ترمینال هایی هستند که پرواز های داخلی این فرودگاه را پشتیبانی می کنند. این دو ترمینال داخلی توسط یک پیاده روی زیر زمینی به همدیگر متصل هستند. ترمینال ۱، بیگ برد نام دارد که در سال ۱۹۹۳ افتتاح گردیده است. ناگفته نماند که این ترمینال از ترمینال های دیگر بزرگ تر است. ترمینال شماره ۲ در سال ۲۰۰۴ افتتاح گردید و ترمینال شماره ۳ یا همان پایانه بین المللی این فرودگاه، در سال ۲۰۱۰ احداث و سبب ورود پروازهای خارجی به این فرودگاه شد. این فرودگاه همیشه آمادگی خدمت رسانی در ۲۴ ساعت شبانه روز به مسافران را دارد.

اختلاف ساعت ایران و ژاپن - مشاهده ی تفاوت و اخلاف زمانی بین ایران و ژاپن به صورت دقیق

امکانات فرودگاه بین المللی توکیو

یکی از ایرادهایی که به فرودگاه هاندا توکیو وارد می‌شد، نبودن امکانات کافی در شب بود. زیرا بیشتر رستوران ها و مغازه ها در شب بسته بودند و مسافران شکایت داشتند که چرا اتوبوس های ارزان قیمت این بخش از فرودگاه، از نیمه شب به بعد فعالیتی ندارند و فقط تاکسی های فرودگاه در دسترس هستند. به همین دلیل در سال ۲۰۱۴ میلادی، بعضی از این مسائل رفع و فرودگاه بازسازی شد و باجه چک_این، تحویل چمدان، گمرک و بخش مهاجرت آن را گسترش دادند و همچنین در فرودگاه یک هتل ۳۸۷ اتاقی به نام هاندا اکسل هتل توکیو نیز برای بر قراری آرامش خاطر  مسافرانی که از این فرودگاه سفرهای خود را انجام می‌دادند، احداث گردید. اکنون فرودگاه توکیو، فرودگاه ای مدرن، تمیز و با امکانات رفاهی و امنیت بسیار بالایی می باشد.
همچنین بسیاری از رستوران ها کافی شاپ ها و غذاخوری های این فرودگاه در پایانه های انه‌‌اش به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به گردشگران و مسافران می باشد. این فرودگاه دارای اینترنت رایگان در دسترس عموم مردم داخل محوطه فرودگاه می باشد. توجه داشته باشید، در سرتاسر فرودگاه نیمکت های راحتی در دسترس همگان قرار گرفته و در فرودگاه بسیاری از مناطقش فرش شده است. در فرودگاه توکیو اگر بخواهید به حمام بروید و دوش بگیرید می توانید با پرداخت هزینه این کار را انجام دهید تابلوهای راهنما که معمولاً در جلوی درب ورودی فرودگاه ها وجود دارد این مسیر را به شما نشان خواهند داد. در در این مکان چند اتاق کودک نیز وجود دارد که به مادران اجازه می‌دهد تا از فرزندان خود پرستاری و به آنها رسیدگی کنند.

 

امکانات فرودگاه بین المللی توکیو


به یاد داشته باشید که چرخ دستی هایی که برای حمل بار شما در فرودگاه موجود است، کاملاً رایگان می‌باشد. فرودگاه توکیو دارای ۷ مرکز معتبر و فعال ۲۴ ساعته برای خدمات ارزی و تبدیل پول در سالن‌های مختلف ترمینال های سه گانه است. خدمات زیبایی، آرایشی، در در مراکز مخصوص این فرودگاه قرار دارد و خدمات دیگری همچون شارژ تلفن همراه و پریز های برق برای استفاده مسافران در سالن فرودگاه تعبیه و قابل دسترسی عموم می باشد. برای افراد سیگاری نیز اتاق های مخصوصی به وجود آمده که در هر ۳ ترمینال، دسترسی به آنها ساده است. اتاق کنفرانس، سکوی بازدید، پارکینگ و … را از دیگر خدمات و امکانات این فرودگاه نام برد.

دسترسی به فرودگاه بین المللی هاندا توکیو

ایستگاه مترویی که در فرودگاه بین المللی هاندا قرار دارد و طی ۲۵ دقیقه به مرکز شهر می رسد و هزینه پرداختی آن ۴۵۰ ین می باشد. همچنین هزینه تاکسی نیز بین ۵ تا ۱۱ هزار ین است و بر طبق مسافت و مقصدی که می‌خواهید به آن برسید تغییر می کند. شهر توکیو در فرودگاه خود مونوریل هایی در نظر گرفته که در ترمینال های یک و دو ایستگاه دارند و قیمت آن ۴۵۰ ین می باشد که در مدت ۱۵ دقیقه از فرودگاه به مرکز شهر می رسد. اتوبوس نیز در فرودگاه قرار دارد که هزینه بلیط آن برای هر نفر بین ۷۲۰ تا  ۱۲۰۰ ین در نظر گرفته شده است.

 

 

اطلاعات پرواز فرودگاه بین المللی توکیو

این فرودگاه برای خطوط هوایی Skymark Airlines، Solaseed Air، Air Do  و All Nippon Airways قطب اصلی محسوب می شود.  در حال حاضر پرواز مستقیمی از تهران به سمت توکیو صورت نمی گیرد.

آدرس فرودگاه توکیو

ژاپن، شهر اوتا، توکیو 144 -0041، Hanedakuko

وب سایت فرودگاه بین المللی هاندا توکیو

www.tokyo-airport-bldg.co.jp

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
بهترین مقاصد سفر با قطار؛ تجربه سفری متفاوت
بهترین مقاصد سفر با قطار؛ تجربه سفری متفاوت
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
امتیاز 3.5 از 5 | از 100 کاربر