فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل

کشور ترکیه را می توان یکی از پرتوریست ترین کشورهای دنیا دانست که هرساله میزبان توریست های زیادی می باشد. در این کشور برای رفاه حال مسافران، فرودگاه های زیادی احداث شده که یکی از آن ها فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل است. اسم این فرودگاه برگرفته از نام یکی از نخست وزیرهای ترکیه می باشد.
فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل در جنوب غرب ترکیه و شهر اسپارتا قرار دارد و فرودگاهی عمومی با کد یاتا ISE و کد ایکائو LTFC می باشد. این فرودگاه دارای یک باند فرود بتنی به طول 3 هزار متر است و ارتفاع آن از سطح دریا نیز حدود 860 متر می باشد.
وسعت کلی اترمینال فرودگاه تقریبا 5400 متر مربع بوده و میزبان پروازهای بین المللی زیادی می باشد به طوری که سالانه 600 هزار مسافر می توانند در این فرودگاه رفت و آمد داشته باشند.
فاصله این فرودگاه که در سال 1997 احداث شده، تا مرکز شهر حدود 30 کیلومتر است. لازم به ذکر است که بگوییم پروازهای آنتالیا معمولا در این فرودگاه انجام می شود و گردشگران در آن فرود می آیند. گردشگران تور آنتالیا برای رسیدن به این شهر که 140 کیلومتر فاصله دارد، باید از تاکسی یا ون های موجود در فرودگاه بهره ببرند.
ایرلاین های گوناگونی در این فرودگاه فعالیت دارند که اغلب آن ها ترک هستند. برخی از ایرلاین های ایرانی که به این فرودگاه رفت و آمد دارند و گردشگران تور آنتالیا می توانند از آن ها بهره ببرند عبارت اند از: کاسپین، زاگرس، قشم ایر، تابان، ماهان و ایران ایر.
از امکانات فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل می توان به خدمات پزشکی، پارکینگ، بوفه، رستوران و کافی شاپ اشاره کرد. در رستوران فرودگاه، انواع غذاهای ترکی و برخی غذاهای بین المللی طبخ می شود که گردشگران تور ترکیه می توانند از آن ها سفارش دهند و میل کنند.
وب سایت: http://http//www.suleymandemirel.dhmi.gov.tr/havaalanlari/home.aspx?hv=9 
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر