فرودگاه آنتالیا

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/23
بازدید: 3695
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

فرودگاه آنتالیا یکی از فرودگاه های مشهور ترکیه محسوب می شود که به علت موقعیت قرارگیری اش در فصول گرم سال پذیرای تعداد زیادی مسافر از نقاط آسیایی و اروپایی است. یکی از دلایل تردد زیاد در این فرودگاه می تواند به علت جاذبه های منحصر به فرد و شگفت انگیز آنتالیا باشد که موجب بازدید میلیون ها گردشگر خارجی در سال از این منطقه می شود، هدف از نوشتن این مقاله آشنایی با فرودگاه بین المللی آنتالیا و بررسی امکانات این فرودگاه است، اگر قصد سفر به آنتالیا کشور ترکیه را دارید پس به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا کجاست؟

فرودگاه بین المللی با لفظ ترکی (Antalya Havalimanı) و کد IATA: AYT جزء فرودگاه اصلی آنتالیا دسته بندی می شود که در 13 کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر آنتالیا، قرار دارد. در چند دهه اخیر جاذبه های گردشگری آنتالیا و شرایط فوق العاده کشور ترکیه سبب شده تا اغلب افراد برای مسافرت و اوقات فراغت این نقطه را انتخاب کنند. آنتالیا به علت قرارگیری در سواحل مدیترانه هر ساله پذیرای میلیون ها مسافر داخلی و خارجی است. عموم گردشگران خارجی به جهت تسهیل در ورود و خروج از فرودگاه بین المللی آنتالیا استفاده می کنند. بر اساس آمار ها این فرودگاه در سال 2016 پذیرای حدود 18 میلیون گردشگر بین المللی بود، که این موضوع جای تعجب نیست، چرا که فرودگاه آنتالیا سومین فرودگاه بزرگ ترکیه محسوب می شود.

گسترش ترمینال های فرودگاه بین المللی آنتالیا در سال 1996 توسط هلدینگ باییندیر آغاز شد و در تاریخ 1 آوریل 1998 مورد بهره برداری قرار گرفت. اکنون این فرودگاه توسط Fraport TAV اداره می شود و سال 2011 توسط شورای بین المللی فرودگاه ها به عنوان بهترین فرودگاه اروپایی شناخته شد. هم چنین این فرودگاه در دهه اخیر با القاب پرتردد ترین فرودگاه بین المللی در سطح جهان شناخته شد.

محبوب ترین تورهای ترکیه لحظه آخر کدامند؟

فرودگاه بین المللی آنتالیا با عنوان فرودگاه اصلی آنتالیا دارای سه ترمینال مسافربری است که به عنوان پر تردد ترین فرودگاه ترکیه شناخته می شود. این فرودگاه دارای امکانات مدرن و منحصر به فردی است که در ادامه با آن ها آشنا می شویم. بر اساس تحقیقات فرودگاه بین المللی آنتالیا، پس از فرودگاه بدروم و دالامان یکی از پر اهمیت ترین فرودگاه های نظامی و تجاری ترکیه محسوب می شود که علاوه ورود وخروج گردشگران نقش مهمی در صادرات و امنیت کشور ترکیه دارد.

فرودگاه آنتالیا

امکانات فرودگاه آنتالیا

فرودگاه اصلی آنتالیا دارای امکانات امنیتی بالایی به جهت حفظ جان گردشگران و کالای همراه آن ها است، امنیت فرودگاه بین المللی آنتالیا تنها محدود به زمین فرودگاه نمی شود، بلکه وسایل مسافران تا قبل از بارگیری هواپیما دو بار بررسی می شود و هم چنین در فضای آسمان نیز هواپیماهای این فرودگاه از امنیت بالایی در سطح بین الملل برخوردار هستند، بر اساس تحقیقات تمام گردشگرانی که یک شب در این فرودگاه خوابیدند، از سطح بالای امنیت این فرودگاه راضی بودند، بیشتر صندلی های ترمینال فرودگاه آنتالیا مجهز به حالت استراحت هستند که این موضوع موجب خرسندی اغلب گردشگران داخلی و خارجی شده است.

از دیگر امکانات فرودگاه آنتالیا می توان به وجود کانکس هایی برای استراحت، رستوران 24 ساعته و کافی شاپ های شبانه روزی اشاره کرد. وجود تجهیزات به جهت حمل و نقل وسایل، اتاق کودک، پارکینگ، غرفه تبادل ارز، شعب خدمات بانکی، کلینیک بهداشت و درمان، داروخانه، اتاق نماز، خرید بدون گمرک 24 ساعته و ... از دیگر امکانات فرودگاه بین المللی آنتالیا است، هم چنین لازم به ذکر است که بگوییم: تمام مأموران فرودگاه مسلط به چند زبان آلمانی، انگلیسی، روسی و ترکی هستند. متأسفانه اطلاعاتی از امکانات دسترسی به اینترنت رایگان و اپراتور تلفن همراه در این فرودگاه نیست. نکته حائز اهمیت در این فرودگاه سیگار است، سیگار کشیدن در این فرودگاه ممنوع است و هم چنین این فرودگاه فاقد اتاق سیگار است.

اتاق استراحت و غرفه تبادل ارز از امکانات رفاهی فرودگاه آنتالیا

راهنمای سفر به آنتالیا - برای آشنایی با آنتالیا، هزینه سفر و اقامت، جاهای دیدنی آنتالیا و... کلیک کنید.

خطوط هوایی که به آنتالیا تردد دارند

با توجه به علاقه مندی بسیاری از ایرانیان برای سفر به آنتالیا و بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر امکان سفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم به این شهر از کشور ترکیه با محدودیت وجود دارد. از آنجایی که آنتالیا شهری ممنوعه است، عموم مردم در فصل های مشخص بار و بندیل سفر به این شهر زیبا را جمع می کنند. عموم گردشگران ایرانی برای پرواز غیر مستقیم به آنتالیا فرودگاه شهر های دنیزلی و یا اسپارتا را معمولاً بر می گزینند. در ایران فرودگاه امام خمینی تهران و فرودگاه بین المللی تبریز و شرکت هواپیمایی معراج ایرلاین بستر پرواز به آنتالیا را به صورت فصلی برای ایرانیان فراهم می کنند.

خطوط هوایی فرودگاه آنتالیا

دسترسی به فرودگاه آنتالیا

حمل و نقل به فرودگاه اصلی آنتالیا آسان است زیرا این فرودگاه دارای دو خط اتوبوس است که به طور 24 ساعته در مسیر فرودگاه کار می کنند. اتوبوس های 600 در مدت زمان 30 دقیقه مسافران را به فرودگاه آنتالیا می رسانند، اما اتوبوس های 800 هر 2 ساعت پذیرای مسافران هستند. هم چنین امکان رزرو تاکسی آنلاین و خودرو بدون راننده در این مسیر نیز وجود دارد.

آدرس و سایت فرودگاه آنتالیا

مطالعه اطلاعات رسمی و دقیق فرودگاه آنتالیا به شما مخاطب عزیز لحظه آخری این امکان را می دهد تا از دیگر ویژگی های این فرودگاه آگاه شوید و برای سفر به این شهر آمادگی کامل را داشته باشد. برای آگاهی و کسب اطلاعات هر چه بیشتر از فرودگاه بین المللی آنتالیا می توانید از آدرس ها یا شماره های زیر کمک بگیرید.
آدرس سایت فرودگاه بین المللی آنتالیا: https://www.antalya-airport.aero/homepage#
تلفن فرودگاه بین المللی آنتالیا: +90 2374444242
ایمیل فرودگاه بین المللی آنتالیا: info@antalya-airport.aero

فرودگاه های ترکیه - فرودگاه های ترکیه را برای سفر به این کشور بشناسید

کلام آخر

شهر آنتالیا ترکیه که در ساحل جنوب غربی آناتولی واقع شده است، دارای کوه های سر به فلک کشیده و بزرگترین ساحل مدیترانه می باشد. این شهر علاوه بر جاذبه های تاریخی خود دارای تاریخ پر فراز نشیبی است که همین دلایل موجب شلوغی این شهر در فصول مشخص سال شده است، گرچه کرونا ویروس سفر به این شهر را کمی دشوار کرده است اما بر اساس آمار ها از سال 2007 تا 2019 فرودگاه بین المللی آنتالیا شلوغ ترین روزها را به خود دیده است که علت این ترافیک تردد علاوه بر جاذبه های شهر آنتالیا امکانات رفاهی این فرودگاه مانند غرفه تبادل ارز، اتاق کودک، کافی شاپ، اتاق استراحت و ... می باشد که بستر آسایش را برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم کرده است.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
خیابان شمالی ایروان | معرفی کامل + عکس و آدرس خیابان شمالی ایروان | معرفی کامل + عکس و آدرس
جاهای دیدنی چالوس | معرفی 27 تا از جاهای دیدنی جاده چالوس
جاهای دیدنی چالوس | معرفی 27 تا از جاهای دیدنی جاده چالوس
بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی بالی(جزیره خدایان) | معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی
جاهای دیدنی بالی(جزیره خدایان) | معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
گران ترین غذای جهان در سال 2024 که باور ها نمیگنجد
گران ترین غذای جهان در سال 2024 که باور ها نمیگنجد
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
شهربازی های دبی؛ آشنایی با 8 شهربازی معروف و زیبا در دبی
شهربازی های دبی؛ آشنایی با 8 شهربازی معروف و زیبا در دبی
بیشتر بخوانید
امتیاز 3.7 از 5 | از 100 کاربر