فرودگاه آتاتورک

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 328

فرودگاه آتاتورک واقع در استانبول ترکیه، یکی از بزرگترین و مدرن ترین فرودگاه های ترکیه است. این فرودگاه در بخش اروپایی این کشور قرار دارد و در واقع در فاصله 24 کیلومتری استانبول و در منطقه یشیل کوی واقع شده است. بیشترین پرواز های این فرودگاه پرواز های مسافری هستند زیرا که این فرودگاه پله ای مناسب برای صنعت گردشگری ترکیه می باشد. این فرودگاه برای سفر های تهران به استانبول و یا پروازهای استانبول به تهران محبوب است.

 

فرودگاه آتاتورک

 

تور استانبول - تور ارزان استانبول را با قیمت های باورنکردنی بخرید.

 

 

امکانات و خدمات رفاهی فرودگاه آتاتورک 

فرودگاه آتاتورک از نظر خدمات رفاهی جزء بهترین فرودگاه ها محسوب می شود. این فرودگاه دارای اینترنت وای فای در سراسر محوطه فرودگاه می باشد که تا 2 ساعت می توانید به صورت کاملا رایگان از آن استفاده کنید ولی برای برقراری تماس به یاد داشته باشید که نیاز به سیمکارت ترکیه دارید ولی اگر سیمکارت بین المللی دارید نیازی به خرید سیمکارت ترکیه نمی باشد و فقط باید هزینه تماس با سیمکارت خود را پرداخت کنید.

دومین ویژگی رفاهی،  سالنی جهت استراحت مسافران است. گاهی برایتان پیش آمده که مجبور شده باشید که مدت زیادی را در فرودگاه منتظر بمانید، به همین منظور این سالن ها برای شما طراحی شده است ولی به یاد داشته باشید که هر کردم از خدمات این سالن ها را زمانی به دست می آورید که هزینه ای پرداخت کنید ولی اگر بخواهید می توانید در سالن های استراحت عمومی که حتی مجهز به حمام هستند، مدتی منتظر بمانید.

سومین و چهارمین ویژگی این است که فرودگاه آتاتورک  دارای 30 دستگاه ای تی ام می باشد و همینطور باجه هایی جهت تبادل ارز که به کمک خیلی از مسافران می آید. از طرفی این فرودگاه دارای مرکز خرید دیوتی فری می باشد که 24 ساعته باز هستند و اگر به فکر خرید سوغاتی و دیگر محصولات باشید، این فروشگاه ها بدون احتساب مالیات به شما خدمات عرضه می کنند.

فرودگاه آتاتورک دارای 5 مرکز اطلاع رسانی، همینطور آرایشگاه و کافه ها و رستوران های متعددی می باشد که مقصد خیلی از مسافر های تازه از سفر رسیده است. این فرودگاه دارای خدمات پزشکی نیز هست که انواع خدمات پزشکی و درمانی را به شما ارائه میکند. این مرکز ها 24 ساعته باز هستند و در هر دو ترمینال خارجی و داخلی حضور دارند.

ترمینال های فرودگاه آتاتورک

فرودگاه آتاتورک دارای 2 ترمینال مسافربری است، یک ترمینال برای پرواز های داخلی در نظر گرفته شده است که ساختار کوچکتر و قدیمی تری نسب به ترمینال دیگر دارد که قبلا حتی برای پرواز های خارجی نیز از آن استفاده می شد.  ترمینال دوم، مدرن تراست و از نظر تعداد در های ورودی و رستوران ها وفروشگاه ها مجهز تر می باشد. ترمینال دوم  در سال 2000 میلادی تاسیس شد و از آن به بعد سفر های خارجی از طریق این ترمینال انجام می شود.

 

جاهای دیدنی استانبول - لیستی از جاهای دیدنی استانبول را در لینک مشاهده کنید. 

 

فرودگاه آتاتورک

 

پرواز های مسافری ایرانی به مقصد فرودگاه آتاتورک 

از آنجایی که ترکیه یکی از مقاصد مهم گردشگری برای ایرانی ها است،  پرواز های متعددی در روزهای هفته به ترکیه انجام می شود .پرواز های تهران به ترکیه و یا پرواز های تهران به استانبول بسیار محبوب هستند  بنابراین ایرلاین های زیادی موجود هستند که از طریق آنها سفر خود را انجام دهید مانند ایران ایرلاین که هر دو نوع پرواز بیزینس کلاس و اکونومی را دارد.

دیگر ایرلاین ماهان ایر است که تنها به فرودگاه آتاتورک پرواز دارد. کیش ایرلاین و قشم ایرلاین نیز جزء ایرلاین هایی هستند  که به ترکیه پرواز دارند و دارای انواع پرواز بیزینس کلاس و اکونومی می باشند. و اما اخرین ارلایندر این لیست، زاگرس ایرلاین است که به استانبول پرواز دارد و شما طبق شرایط خود یکی از این ایرلاین ها را برمی گزینید.

دسترسی به فرودگاه آتاتورک

دسترسی به فرودگاه آتاتورک آسان است؛ شما هم می توانید با وسیله نقلیه شخصی به این فرودگاه بروید و هم می توانید با وسایل نقلیه عمومی این کار را انجام دهید. اگر وسیله نقلیه عمومی را انتخاب کردید مترو یکی از راه های شماست؛ شما باید از خط مترو ینی کاپی استفاده کنید که با عبور از مراکز اصلی به فرودگاه آتاتورک میرسید. واما راه دوم اتوبوس های شهری هستند، اتوبوس های شهری هاواتاش می توانند شما را بدون توقف به این فرودگاه برسانند.

 

اختلاف ساعت ایران و ترکیه -  از اختلاف ساعت ایران و ترکیه آگاه شوید، و ساعت ترکیه را مشاهده کنید.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Airport/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%AA%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به فرودگاه آتاتورک