فرودگاه آتاتورک

کشور ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری نزد ایرانیان است. عدم نیاز به ویزا، قیمت مناسب بلیط، نزدیکی به ایران و داشتن سواحل و تفریحات بی مثال، همگی دلیلی قانع کننده برای انتخاب ترکیه و سفری لذت بخش می باشد. در میان شهرهای ترکیه، استانبول جایگاهی ویژه دارد. برای رفتن به این شهر توریستی و زیبا اغلب مسافران فرودگاه آتاتورک را انتخاب می کنند، به همین دلیل در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم تا به معرفی این فرودگاه پرتردد بپردازیم.
فرودگاه آتاتورک که بزرگ ترین فرودگاه کشور ترکیه به حساب می آید، در بخش اروپایی این شهر واقع شده و فرودگاهی بین المللی می باشد که گردشگران تور استانبول به راحتی و با پروازی نسبتا کوتاه می توانند خود را به این شهر برسانند. این فرودگاه معروف در سال 1924 و در فاصله حدود 24 کیلومتری از مرکز شهر تاسیس شد و فرودگاهی مسافربری و نظامی است، اداره این فرودگاه بر عهده یک شرکت ترکی می باشد. لازم به ذکر است که بگوییم دلیل نامگذاری این فرودگاه، موسس جمهوری ترکیه "مصطفی کمال آتاتورک" می باشد.
در فرودگاه آتاتورک 2 باند فرود وجود دارد که یکی از آن ها مختص پروازهای داخلی و دیگری مخصوص پروازهای خارجی می باشد. هرساله تعداد بی شماری از گردشگران تور استانبول از طریق این فرودگاه وارد ترکیه می شوند و سبب رونق اقتصادی این کشور می شوند. خوب است بدانید که این فرودگاه یک بار در سال 2016 مورد حمله قرار گرفت و تعدادی کشته و مجروح به جای گذاشت. فرودگاه آتاتورک برای شرکت هواپیمایی "ترکیش ایرلاینز" قطب اصلی به شمار می رود.
فرودگاه آتاتورک مجهز به امکانات بسیار خوبی مانند: استراحتگاه شبانه روزی، اینترنت رایگان و پرسرعت، هتل های باکیفیت، مرکز اطلاعات، فروشگاه، دستگاه ای تی ام، بوفه های نوشیدنی و غذا، رستوران، کافی شاپ، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی، خدمات پزشکی، آرایشگاه و نمازخانه می باشد که گردشگران تور ترکیه می توانند از آن ها استفاده کنند. 
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات مردم درباره فرودگاه آتاتورک

حمیده 23 مهر 97
0
میگن علاوه بر فرودگاه آتاتورک یه فرودگاه دیگه زدند که جایگزین فرودگاه آتاتورک میشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر