شهید بهشتی اصفهان

شهر اصفهان یکی از زیبا ترین شهر ها در ایران بوده، در این شهر بنا های تاریخی بسیار زیادی وجود دارد. همین امر سبب شده سالانه گردشگران بسیاری برای تفریح و بازدید به این شهر اصفهان کنند. این شهر دارای یک فرودگاه بین المللی  به نام فرودگاه شهید بهشتی اصفهان بوده، که یکی از قدیمی ترین فرودگاه های ایران محسوب می شود. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در اختیار شما قرار دهیم.
فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در سال 1361 به عنوان فرودگاه مسافربری و آموزشی برای بهبود وضعیت توریستی شهر اصفهان درمنطقه صفه اصفهان افتتاح شد. البته گردشگران تور اصفهان لازم است بدانند که در آن زمان بدلیل شرایط موجود در ابتدا این فرودگاه در اختیار نیرو های نظامی قرار گرفت. پس از آن این فرودگاه به منطقه ای کویری در شرق شهر اصفهان منتقل کردند و در سال  1363 فرودگاه شهید بهشتی اصفهان رسما وارد ناوگان هوایی کشور شد. این فرودگاه در ارتفاع 1542 متری از سطح آب با مساحتی در حدود 1041 هکتار ساخته شده است، همچنین این فرودگاه دارای 2 باند فرود به طول 4397 متر می باشد.
از شرکت های هواپیمایی که در این فرودگاه پرواز انجام می دهند می توان به ایران ایر، ماهان، تابان و زاگرس اشاره کرد، که به مقاصدی مانند تفلیس، شارجه، وین، نجف، دبی، بغداد، کویت و چندین مقصد پروازی دیگر پرواز دارند. همچنین از این فرودگاه پرواز های مختلفی به اکثر شهر های داخلی انجام می شود. کد یاتا این فرودگاه IFN و کد ایکائو آن OIFM می باشد.
گردشگران تور اصفهان لازم است بدانند که فرودگاه شهید بهشتی اصفهان دارای دو ترمینال داخلی و خارجی است.
ترمینال داخلی این فرودگاه مخصوص پرواز های داخلی بوده و دارای بخش هایی مانند دفاتر شرکت های هواپیمایی، سالن پذیرش مسافر، مراکز خرید مواد غذایی و سوغاتی، تحویل باز، رستوران و پارکینگ می باشد.
ترمینال خارجی این فرودگاه برای پرواز های خارجی بوده و شامل قسمت هایی مانند بخش گذرنامه، سالن استقبال، گمرک، تحویل بار، نمازخانه و مراکز خرید می شود.
 
گزارش مشکل
گالری تصاویر

نظرات مردم درباره شهید بهشتی اصفهان

هادی 23 مهر 97
0
شهید بهشتی اصفهان خیلی فرودگاه خوبی هست و بیش تر پرواز هایی که من تو شهید بهشتی اصفهان داشتم آنتایم بودن
درج نظر