سووارنابومی

شهر بانکوک واقع در کشور تایلند، یکی از زیبا ترین شهر ها در این کشور محسوب می شود. جاذبه های گردشگری و تفریحی این شهر باعث محبوبیت آن در بین افراد مختلف شده است. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این شهر، تور بانکوک را در برنامه سفر خود قرار می دهند. در این شهر فرودگاه های مختلفی وجود دارد. یکی از فرودگاه های اصلی و بزرگ در شهر بانکوک، فرودگاه سووارنابومی می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی فرودگاه سووارنابومی بپردازیم.
شهر بانکوک دارای 2 فرودگاه بین المللی بوده، که یکی از آنها فرودگاه سووارنابومی می باشد. این فرودگاه در سال 2006 آغاز به کار کرد. گردشگران تور بانکوک جالب است بدانند که طول باند فرود این فرودگاه در حدود 4900 متر بوده و در ارتفاع 2 متری از سطح آب ساخته شده است. نام فرودگاه سووارنابومی گرفته شده است امپراطوری های جنوب شرق آسیا می باشد و معنای آن سرزمین طلایی است. در ابتدا فرودگاه سووارنابومی میزبان پرواز های داخلی بوده، اما پس از مدتی به صورت رسمی فعالیت خود را در زمینه پرواز های خارجی شروع کرده است. پایانه مسافربری فرودگاه سووارنابومی دارای مساحتی در حدود 560 هزار متر مربع می باشد. گردشگران تور تایلند جالب است بدانند که پایانه این فرودگاه چهارمین پایانه بزرگ در جهان محسوب می شود.
فرودگاه سووارنابومی در سال 2012 با 95 خطوط پروازی، عنوان پرتردد ترین فرودگاه تایلند و همچنین ششمین فرودگاه پر رفت و آمد آسیا را دریافت کرد. فرودگاه سووارنابومی قطب اصلی ایرلاین هایی مانند تای ایرویز اینترنشنال، بانکوک ایرویز و اورینت تای ایرلاینز می باشد.
از شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه سووارنابومی می توان به ایر آستانه، ایر فرانس، ایر چاینا، ایر ایندیا، ایر ماکائو، آسیانا ایرلاینز، بیجینگ کپیتال ایرلاینز، هواپیمایی امارات، گلف ایر، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی مالزی، عمان ایر و چندین شرکت هواپیمایی دیگر اشاره کرد.
کد یاتا فرودگاه سووارنابومی BKK و کد ایکائو آن VTBS می باشد.
 
گزارش مشکل
گالری تصاویر

نظرات مردم درباره سووارنابومی

غنچه 23 مهر 97
3
پرواز ها و تور هایی که از ایران خریداری می شود به سووارنابومی می رود ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما