ایرلاین هواپیمایی لوفت هانزا

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

اروپا دارای ایرلاین های معروف زیادی است که بدون شک یکی از مشهورترین آنها شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از آلمان می باشد. محبوب ترین سفر هوایی به کشورهای خارجی و خود آلمان را شرکت لوفت هانزا بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا، برگذار می کند. مسافران زیادی مشتاق سفر با این ایرلاین می باشند. برای شناخت بیشتر و دانستن همه چیز درباره هواپیما های لوفت هانزا می توانید با ما همراه شوید.

 

Lufthansa Airlines

 

  شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

با تعداد ناوگانی که هواپیمایی لوفت هانزا دارد می توان آن را یکی از بزرگترین و محبوب ترین ایرلاین های اروپا به شمار آورد که در سال 2016 در رتبه دومین ایرلاین دنیا هم بوده قرار است. نام این ناوگان از دو جمله لوفت ایر و هانزا گرفته شده و معنی هانزا، مربوط به پیمانی که بین صنف های تجاری شهر های بازرگانی برقرار شده بود، می باشد. این شرکت در سال 1997 شکل گرفت و یکی از 5 عضو استار الاینس بهترین شرکت های هواپیمایی دنیا می باشد. این شرکت توانسته با  دیگر ایرلاین ها مانند جرمن وینگز و تام ایرلاینز به توافق برسد تا مقاصدی مشترک داشته باشند.
در ایران تنها در فرودگاه بین المللی امام خمینی می توانید از این ایرلاین استفاده کنید. از تهران با این ایرلاین پرواز مستقیم به شهر وین و فرانکفورت خواهید داشت و به مقاصدی دیگر هم میتوانید پرواز های غیر مستقیم داشته باشید. این ایرلاین بعد از اینکه با شرکت های زیرمجموعه اش ترکیب شد عنوان بزرگترین ایرلاین اروپا را به دست آورد.
تاریخچه لوفت هانزا به سال 1926 برمی گردد وقتی که شرکت هواپیمایی Deutsche Lufthansa A.G در برلین شروع به کار کرد. این شرکت تا سال 1945 حامل پرچم آلمان بود اما بعد از شکست آلمان در جنگ تمامی خدمات آن معلق ماند. تلاش فراوانی برای ایجاد یک ایرلاین ملی دیگر در حال انجام بود که سر انجام در سال 1935 یک شرکت به نام لوفتاگ در شهر کلن تاسیس شد.
در سال 1955 شرکت لوفت هانزا پروازهای داخلی خودش را شروع کرد و حدود یک ماه بعد پروازهای بین المللی خود را به مقصد های مادرید، لندن و پاریس تشکیل داد. امروزه قطب اصلی این ایرلاین فرودگاه مونیخ، فرودگاه بین المللی فرانکفورت و قطب های فرعی آن فرودگاه زوریخ و فرودگاه بین المللی وین هستند.
شرکت لوفت هانزا تا الان توانسته به 78 کشور و 215 مقصد دنیا پرواز هایی انجام بدهد. تمامی کارکنان این شرکت هواپیمایی تا سال 1970 می توانستد در سهام شرکت سهم داشته باشند و قسمتی از این شرکت را بخرند، زمانی که تصویب شد این شرکت به بخش خصوصی واگذار شود به اکثر کارکنان سه درصد از سهام شرکت داده شد. در رده بندی یکی از سایت های معتبر جهان در سال ۲۰۱۶ لوفت هانزا توانست دهمین هواپیمایی برتر سال شود، این شرکت در سال های اخیر به خاطر کمبود وجود هواپیمایی های موفق در شرق آسیا و خاورمیانه کمی از قافله رقابت عقب مانده است. 
اما همچنان یکی از بهترین ایرلاین های اروپا و دنیا به حساب می آید. از ویژگی هایی که این شرکت را در شمار بهترین هواپیمایی های دنیا قرار دارد کابین های فرست کلاس، هواپیماهای مجهز و مدرن، اینترنت پرسرعت داخل کابین ها ، شبکه پروازی وسیع و کارمندانی ماهر و با تجربه می باشد.

 

لوفت هانزا

 

ناوگان هوایی هواپیمایی لوفت هانزا

این شرکت برای مسیر های کوتاه شهر های اروپایی از هواپیمای کوچک و برای سفرهای طولانی بین قاره ای مانند آمریکا، آسیا و اروپا از هواپیما های غول پیکر ایرباس یا بوئینگ استفاده می کند. تعداد ناوگان لوفت هانزا از تمامی ایرلاین های اروپایی دیگر بیشتر است. پروازهای فرست کلاس آن مجهز به کابین های لوکس و با امکانات هست که خیلی از مسافران در پروازهای طولانی مدت ترجیح می دهند از این کابین ها استفاده کنند.

کلاس های پروازی هواپیمایی لوفت هانزا

پرواز های این ایرلاین به 4 کلاس تقسیم می شود که شامل: پروازی اکونومی، پرمیوم اکونومی، فرست کلاس و بیزینس شده و در ادامه به معرفی این کلاس های پروازی خواهیم پرداخت.

 • کلاس های اکونومی: بدانید که پروازهای طولانی مدت با هواپیماهایی مخصوص مسافت های طولانی انجام می شود. در کلاس اکونومی در همه هواپیماها به جز ایرباس A380s صندلی ها ۷۹ سانتی متر عرض دارند و از مسافران در طول پرواز پذیرایی می شود.
 • پرمیوم اکونومی : در سال 2014 این کلاس پروازی معرفی شد و با هواپیمای بوئینگ 8s-747 شروع به کار کرد. در این کلاس مسافران پرواز راحت تری دارند چون عرض صندلی ها بزرگ تر است و صندلی ها راحتی بیشتری دارند.
 • فرست کلاس: پرواز های فرست کلاس با هواپیما ایرباس A330-300 انجام می شود و امکانات بسیار زیاد و لوکسی دارد. در این پرواز شما وارد کابین های اختصاصی  خود می شوید و برای شما منویی از غذاهای مختلف در اختیارتان قرار می گیرد. در طول پرواز از امکاناتی مانند انواع سرگرمی ها برخوردار هستید.
 • بیزینس: در این کلاس برای استراحت صندلی ها به تخت تبدیل می شوند و تا ۲ متر بزرگ تر می شوند و انواع امکانات تفریحی در اختیارتان گذاشته می شود.

قوانین حمل بار هواپیمایی لوفت هانزا 

 • پرواز اکونومی: 1 چمدان به وزن حداکثر 23 کیلوگرم
 • پرواز پریمیوم اکونومی: 2 چمدان با حداکثر وزن 23 کیلوگرم
 • پرواز بیزنس کلاس: 2 چمدان به وزن حداکثر 32 کیلوگرم
 • پرواز فرست کلاس: 3 چمدان به وزن حداکثر 32 کیلوگرم

در پروازهای لوفت هانزا شما می توانید موارد ذکر شده در پایین را نیز به صورت رایگان و خارج از قوانین بار با خود همراه داشته باشید:

 • یک کیف دستی یا کیف لپتاپ یا مانند آن به ابعاد حداکثر ۴۰*۳۰*۱۰ سانتی متر
 • اگر همراه با کودکانتان سفر می کنید، به ازای هر کودک یک کالسکه تاشو یا کریر
 • لوازم کمکی برای حرکت مثل ویلچر، واکر و …
 • ساک دستی و بار همراه
 • اگر اشیاء با ارزش و گران قیمت مثل لپ تاپ، موبایل، اسناد و مدارک، جواهرآلات و … با خود به سفر می برید بهتر است آن ها را به عنوان بار همراه به داخل کابین ببرید. 

قوانین خاص لوفت هانزا در مورد بار همراه عبارتست از:

 • اکونومی: در این پرواز لوفت هانزا هر مسافر مجاز است که یک چمدان یا ساک تا وزن حداکثر 8 کیلوگرم با خود به داخل کابین ببرد.
 • پریمیوم اکونومی: مسافران این پرواز می توانند یک چمدان یا ساک به وزن حداکثر 8 کیلوگرم همراه داشته باشند.
 • بیزینس کلاس: در این پرواز تجاری یا بیزینس کلاس (Business) هر مسافر می تواند 2 ساک یا چمدان به وزن حداکثر 8 کیلوگرم با خود حمل کند.
 • فرست کلاس: در پرواز فرست کلاس لوفت هانزا نیز مسافران تا 2 ساک یا چمدان به وزن حداکثر 8 کیلوگرم می توانند همراه خود به داخل هواپیما ببرند.
 • ابعاد مجاز برای بار همراه حداکثر ۵۵*۴۰*۲۳ سانتی متر است.

مقاصد پروازی لوفت هانزا

طولانی ترین پروازی که این ایرلاین دارد پرواز فرانکفورت به مقصد بوئنوس آیرس است که حدود ۱۳ ساعت طول می کشد و یکی از طولانی ترین پروازهای دنیا به شمار می رود. پروازهای این شرکت در ایران فقط از فرودگاه امام خمینی تهران انجام می شود که بجز دو پرواز مستقیم به شهر وین و فرانکفورت بقیه پروازها غیر مستقیم می باشد. این ایرلاین در آلمان ۱۸ مقصد دارد و برای پروازهای بین المللی به سمت ۷۸ کشور اروپایی، آسیایی، آفریقایی و آمریکایی پرواز انجام می دهد که شامل ۱۹۳ مقصد خارجی است.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

فریدا مهر 1397
LUFTHANSA بی نهایت خوبه بهترین پروازی بود که توی عمرم داشتم

تور مشهد ۵ و ۶ و ۷ بهمن
۳
۷ بهمن - ۱۰ بهمن
کاسپین
تابان
۱,۹۶۰,۰۰۰

تور کیش از اصفهان ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
آتا
زاگرس
۲,۷۳۵,۰۰۰

تور مشهد ۸ بهمن
۲
۸ بهمن - ۱۰ بهمن
زاگرس
ایران ایر تور
۱,۷۰۵,۰۰۰

تور کیش ۱۶ بهمن
۳
۱۶ بهمن - ۱۹ بهمن
زاگرس
ایران ایر تور
۲,۸۹۰,۰۰۰

تور کیش ۱۶ بهمن
۳
۱۶ بهمن - ۱۹ بهمن
تابان
تابان
۲,۷۷۵,۰۰۰

تور چابهار ۱۰ بهمن
۳
۱۰ بهمن - ۱۳ بهمن
وارش
تابان
۲,۸۷۰,۰۰۰

تور قشم ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
آتا
تابان
۲,۷۸۵,۰۰۰

تور کیش بهمن ۱۴۰۰
۳
۸ بهمن - ۱۴ بهمن
قشم ایر
تابان
۲,۸۳۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد بهمن ۱۴۰۰
۲
۵ بهمن - ۱۳ بهمن
قطار اتوبوسی صبا
قطار اتوبوسی صبا
۴۳۰,۰۰۰

تور مشهد بهمن ۱۴۰۰
۲
۹ بهمن - ۱۱ بهمن
زاگرس
آتا
۱,۶۵۰,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 113 کاربران به شرکت هواپیمایی لوفت هانزا