متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

در صورت نیاز به سفر در این مسیر می توانید از آژانس های زیر کمک بگیرید

آژانس ندا پرواز - 02188452888
آژانس دانیار سفر پارسیان - 02186070322
آژانس قصر شایان - 02188429005
آژانس آرشین پرواز - 02188423462

مرتبط های کلمبو

  • درباره سفر کلمبو
  • اطلاعات و موقعیت
  • اطلاعات پرواز
  • آب و هوا

تور کلمبو

در ادامه صفحه تور کلمبو می توانید لیستی از به روز ترین تورهای کلمبو آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

کندی یکی از شهرهای مهم و بزرگ سریلانکا می باشد که سالانه پذیرای گردشگران تور کندی می باشد. این شهر پایتخت مذهبی سریلانکا به حساب می آید و دلیل آن وجود تعداد زیادی از معابد بزرگ بودایی در آن می باشد. معابد بودایی کندی بخش مهمی از جاذبه های دیدنی این شهر را شامل می شود که گردشگران تور کندی را مجاب به بازدید از این مکان می کند. جشن مذهبی "اسالا" که در زمان خاصی هر سال در معابد سطح شهر برگزار می شود، مورد توجه گردشگران تور کندی قرار گرفته است. این شهر به واسطه دریاچه کندی که خود از جاذبه های اصلی شهر می باشد، به 2 قسمت تقسیم شده است. بخش مهمی از آداب و رسوم مردم این شهر را فرهنگ بودایی تشکیل می دهد. شهر کندی را که در سال 1988 در سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید، پایتخت آخرین پادشاهی سینهالی نیز می نامند.
این شهر در میان تعداد قابل توجه ای کوه مرتفع قرار گرفته که همین امر موجب شده تا کندی از دست متجاوزان در امان بماند و نسبت به سایر شهرهای سریلانکا امنیت بیشتری در طول سال های گذشته داشته باشد. اما با وجود این میزان از امنیت، سرانجام در سال 1815 تحت سلطه انگلیس درآمد. برای تفریح و گشت و گذار در شهر، سه چرخه هایی وجود دارد که در تمام طول شبانه روز به مسافران و گردشگران تور کندی خدمت رسانی می کنند.
مذهب بودا اولین مذهب جامعی بود که در این شهر پدیدار شد و تاکنون نیز پابرجا مانده است. کندی در فاصله 120 کیلومتری از شهر کلمبو و در تپه های فلات کندی در میان انبوهی از جنگل های زیبا قرار دارد. لازم به ذکر است، این شهر که از شهرهای خنک و خوش آب و هوای سریلانکا می باشد، در ارتفاع 500 متری از سطح دریا قرار دارد. گردشگران تور کندی در هر زمانی از سال می توانند به این شهر سفر کنند و سفری لذت بخش داشته باشند.

کلمبو بزرگ ترین شهر سریلانکا می باشد که از نظر تجاری جایگاهی ویژه در آن دارد. در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم در رابطه با این شهر اطلاعاتی کلی ارائه دهیم تا گردشگران بتوانند سفر بهتری با تور کلمبو به این منطقه داشته باشند. نام این شهر اولین بار در سال 1505 شناخته شد و نام آن برگرفته از نام "سینهالی کولون توته" است.

این شهر در سواحل اقیانوس هند واقع شده و به همین دلیل برای تجارت مورد توجه بسیاری از جهانیان قرار گرفته است. این شهر در طول تاریخ مورد استعمار پرتغالی ها و هلندی ها و انگلیسی ها قرار گرفته که هر یک تاثیراتی در آن گذاشته اند که گردشگران تور کلمبو می توانند از آن ها بازدید کنند.

این شهر بندری، سازه های تاریخی زیادی را در دل خود جای داده که نظر بسیاری از گردشگران تور کلمبو را به خود معطوف کرده اند. کلمبو شهری چند فرهنگی می باشد که نژادهای مختلفی مانند: تامیل ها، سینهالی ها، مورها، مالایی ها، پرتغالی ها، هندی ها، چینی ها و هلندی ها را شامل می شود. هر یک از این قوم ها مکان ها و مراسم های مذهبی مخصوص خود را در این شهر برگزار می کنند که بسیار دیدنی بوده و گردشگران تور کلمبو از دیدن آن ها لذت می برند.

در این شهر زیبا گردشگران تور کلمبو می توانند تلفیقی از زندگی مدرنیته و سنتی را به چشم ببینند. مساحت کلی این شهر در حدود 37 کیلومتر مربع می باشد و ارتفاع آن از سطح دریا 1 متر است. کلمبو در بخش غربی سریلانکا واقع شده  و مهم ترین شهری که در نزدیکی آن قرار دارد، شهر سری جایاواردنپورا کوته بوده که از آن به عنوان پایتخت سیاسی سریلانکا یاد می کنند. طبق سرشماری های صورت گرفته جمعیت این شهر پرازدحام در حدود 700 هزار نفر است که با در نظر گرفتن مناطق اطراف این تعداد بیشتر هم می شود.

یکی از مواردی که پیش از سفر با تور کلومبو باید بررسی کنید اطلاعات پرواز این شهر و همچنین شناخت فرودگاه بین المللی آن می باشد، در این قسمت از صفحه تور کلمبو قصد داریم اطلاعاتی جامع در رابطه با پرواز ها و فرودگاه این شهر در اختیار گردشگران تور کلمبو و کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.
فاصله هوایی کلمبو تا تهران حدود 4280 کیلومتر می باشد و پرواز گردشگران تور کلمبو حدود 6 ساعت به طول می انجامد البته در نظر داشته باشید که این مدت زمان بسته به نوع پرواز (مستقیم یا غیر مستقیم) و همچنین شرایط جوی ممکن است تغییر کند.
در حال حاضر پرواز مستقیم به کلومبو در دسترس نمی باشد و پرواز گردشگران تور کلمبو دارای مقصد میانی می باشد. از مقاصد میانی که در پرواز های تهران-کلمبو در نظر گرفته می شود می توان به فرودگاه دوحه کشور قطر و فرودگاه دبی و فرودگاه صبیحا اشاره کرد.
ایرلاین های متعددی پرواز های کلمبو را انجام می دهند که برخی از آن ها عبارتند از قطر ایر ویز،  هواپیمایی الامارات، ترکیش ایر و غیره که گردشگران تور کلمبو می توانند با توجه به شرایط خود یکی از این ایرلاین ها را برای تهیه بلیط انتخاب کنند.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم شهر کلومبو دارای یک فرودگاه بین المللی با کد یاتا CMB می باشد که پرواز تمامی گردشگران تور کلمبو به مقصد این فرودگاه انجام می شود.
این فرودگاه که در ارتفاع 8 متری از سطح دریا واقع شده است در مجموع دارای سه ترمینال مجزا می باشد که در ادامه به معرفی ترمینال های این فرودگاه می پردازیم.
ترمینال 1:
این ترمینال بزرگ دارای 12 گیت می باشد و در حال حاضر از آن برای پرواز های خارجی استفاده می شود.
ترمینال 2:
این ترمینال که در حال بازسازی است دارای 8 گیت بوده و قرار است پس از بازسازی پذیرای پرواز های خارجی باشد.
ترمینال 3:
ترمینال 3 فرودگاه بین المللی کلمبو به پرواز های داخلی اختصاص دارد و به تازگی در سال 2012 افتتاح شده است.

کلمبو یکی از شهرهای توریستی سریلانکا بوده که سالانه میزبان سیل عظیمی از گردشگران تور کلمبو می باشد. دمای هوای کلمبو تقریبا در طول سال یکسان بوده و رطوبت یکی از اجزای جدانشدنی این شهر به حساب می آید و احتمال بارش باران در فصول مختلف سال وجود دارد. با این وجود گردشگران تور کلمبو در هر زمانی که به این شهر سفر کنند با آب و هوایی گرم روبرو می شوند.
بین ماه های دی تا اسفند آب و هوای این شهر بسیار مناسب و نسبتا گرم است و گردشگران تور کلمبو می توانند سفری لذت بخش را تجربه کنند. در این ماه ها میزان بارش ها به کمترین حد خود می رسد و گردشگران تور کلمبو می توانند در هوایی خشک، از نقاط مختلف شهر دیدن کنند. در ماه دی رطوبت هوای شهر بسیار کم تر از سایر ماه ها است.
در فاصله زمانی ماه های فروردین تا خرداد، آب و هوای این شهر بسیار مناسب می باشد و گرمای متعادلی دارد. در این زمان میانگین دمای هوا 32 درجه سانتی گراد است. بین ماه های خرداد تا شهریور هم دمای هوا نسبتا مناسب بوده که گردشگران تور کلمبو می توانند سفری ارزان را در این فصل تجربه کنند.
دمای هوای این شهر بین ماه های شهریور تا آذر تقریبا 30 درجه سانتی گراد بوده و هوایی دلپذیر را می توانید تجربه کنید. ماه آبان مرطوب ترین ماه سال می باشد که میزان رطوبت به 78 درصد می رسد و ممکن است شرایط برای بازدید از جاذبه ها و مکان های مختلف شهر کمی دشوار باشد. با این وجود گردشگران زیادی این فصل رابرای سفر خود بر می گزینند. بیشترین تعداد گردشگرانی که همراه با تور کلمبو وارد این شهر می شوند، در ماه های اردیبهشت، خرداد و تیر می باشد که این زمان را فصل گردشگری کلمبو می نامند.

نظرات کاربران

محدیث مهر 1397
تور کلمبو تور خاص محسوب میشه ؟ در همه فصل ها برگزار می شود؟
ترنم تیر 1397
تور کلمبو کجا هست اصلا؟چرا پس توری ندارید؟هزینه ش چقدره ؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 375 امتیاز کاربران به تورکلمبو