امتیاز 5 از 5 | از بین 375 امتیاز دهنده به تور کلمبو

تور کلمبو

در ادامه صفحه تور کلمبو می توانید لیستی از به روز ترین تورهای کلمبو آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

کندی یکی از شهرهای مهم و بزرگ سریلانکا می باشد که سالانه پذیرای گردشگران تور کندی می باشد. این شهر پایتخت مذهبی سریلانکا به حساب می آید و دلیل آن وجود تعداد زیادی از معابد بزرگ بودایی در آن می باشد. معابد بودایی کندی بخش مهمی از جاذبه های دیدنی این شهر را شامل می شود که گردشگران تور کندی را مجاب به بازدید از این مکان می کند. جشن مذهبی "اسالا" که در زمان خاصی هر سال در معابد سطح شهر برگزار می شود، مورد توجه گردشگران تور کندی قرار گرفته است. این شهر به واسطه دریاچه کندی که خود از جاذبه های اصلی شهر می باشد، به 2 قسمت تقسیم شده است. بخش مهمی از آداب و رسوم مردم این شهر را فرهنگ بودایی تشکیل می دهد. شهر کندی را که در سال 1988 در سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید، پایتخت آخرین پادشاهی سینهالی نیز می نامند.
این شهر در میان تعداد قابل توجه ای کوه مرتفع قرار گرفته که همین امر موجب شده تا کندی از دست متجاوزان در امان بماند و نسبت به سایر شهرهای سریلانکا امنیت بیشتری در طول سال های گذشته داشته باشد. اما با وجود این میزان از امنیت، سرانجام در سال 1815 تحت سلطه انگلیس درآمد. برای تفریح و گشت و گذار در شهر، سه چرخه هایی وجود دارد که در تمام طول شبانه روز به مسافران و گردشگران تور کندی خدمت رسانی می کنند.
مذهب بودا اولین مذهب جامعی بود که در این شهر پدیدار شد و تاکنون نیز پابرجا مانده است. کندی در فاصله 120 کیلومتری از شهر کلمبو و در تپه های فلات کندی در میان انبوهی از جنگل های زیبا قرار دارد. لازم به ذکر است، این شهر که از شهرهای خنک و خوش آب و هوای سریلانکا می باشد، در ارتفاع 500 متری از سطح دریا قرار دارد. گردشگران تور کندی در هر زمانی از سال می توانند به این شهر سفر کنند و سفری لذت بخش داشته باشند.

شهر کلمبو بزرگ ترین شهر سریلانکا می باشد که مرکز تجاری آن نیز به حساب می آید و تعداد زیادی از گردشگران تور کلمبو سالانه به آن سفر می کنند. این شهر از گذشته های دور بندری طبیعی به حساب می آمد که تاجران مختلف در آن به تجارت مشغول بودند. کلمبو از نام ترکیبی سینهالی کولا آمبا به معنای بندری از درختان پربرگ انبه برگرفته شده است. نام کلمبو اولین بار در سال 1505 میلادی به واسطه پرتغالی ها مطرح گردید. شهر کلمبو شهری است که در آن روح زندگی جریان دارد و تلفیقی از سازه ها و بناهای استعماری و مدرن است و سفری لذت بخش را برای گردشگران تور کلمبو فراهم می کند.
این شهر شهری چند فرهنگی و چند قومیتی است و در آن ترکیبی از چند نژاد در حال زندگی هستند که اکثر قومیت های آن را سینهالی ها، تامیل ها و مورها تشکیل می دهند، همچنین گردشگران تور کلمبو جالب است بدانند که تعداد قابل توجه ای از مهاجران اروپایی نیز در این شهر اقامت دارند. علاوه بر این قومیت ها تعداد کمی از نژادهای هلندی، چینی، مالایی، پرتغالی و هندی نیز در این شهر اسکان دارند.
شهر کلمبو در بخش های غربی جزیره و نزدیک به شهر "سری جایاواردنپورا کوته" که پایتخت سیاسی کشور سریلانکا می باشد، قرار دارد. تا قبل از سال 1980 شهر کلمبو پایتخت سیاسی سریلانکا به حساب می آمد. جمعیت این شهر با در نظر گرفتن مناطق حومه، طبق سرشماری های صورت گرفته در سال 2001 حدود 2200000 نفر بود که پرجمعیت ترین شهر سریلانکا محسوب می شود. مساحت کلی این شهر حدود 37 کیلومتر مربع بوده و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 1 متر است. این شهر هرساله میزبان فستیوال های گوناگونی می باشد که گردشگران تور کلمبو را مجاب به بازدید از این منطقه می کند. کلیسای ولوندال، موزه ملی کلمبو و موزه تاریخ ملی از جاذبه های گردشگری این شهر است که گردشگران تور کلمبو می توانند از آن ها بازدید کنند.

آخرین نظرات ثبت شده
ترنم 5 تیر 1397
0
تور کلمبو کجا هست اصلا؟چرا پس توری ندارید؟هزینه ش چقدره ؟
محدیث 19 مهر 1397
1
تور کلمبو تور خاص محسوب میشه ؟ در همه فصل ها برگزار می شود؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری