Lahzeakhar.com

تور پراگ

امتیاز 5 از 5 | از 442

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

در ادامه صفحه تور پراگ می توانید لیستی از به روز ترین تورهای پراگ آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


پراگ پایتخت کشور جمهوری چک، کشوری در قاره سبز یعنی اروپاست. همچنین پراگ بزرگ ترین شهر جمهوری چک نیز به حساب می آید و هرساله گردشگران تور پراگ را روانه این کشور می کند.
پراک که به زبان چکی Praga خوانده می شود، عضور اتحادیه شینگن بوده و تقریبا در شمال غربی این کشور سرسبز قرار دارد. این شهر که از تاریخی ترین شهرهای اروپایی است، در ادوار گذشته پایتخت کشور هایی همچون بوهم نیز بوده است و اغلب توجه گردشکران تور پراگ را به خود جلب می کند.
پراگ در لغت به معنی گدار ( ناحیه ای با عمق کم برای عبور از رود ) می باشد.
شهر پراگ توسط رودخانه ولتاوا که دارای طول ۴۴۰ کیلو متری می باشد و از میان کشور جمهوری چک می گذرد، به دو بخش تقسیم می شود و با شهر هایی همچون پاریس، ونکوور و فرانکفورت دارای عرض جغرافیایی یکسانی است. مساحت این شهر 496 کیلو متر مربع بوده و جمعیتی حدود 1.259 میلیون نفر را در خود جای داده است. زبان رسمی مردم این شهر چکی (Czech) است و واحد پول رایج آن کرونای چک (Czech koruna) می باشد.
پراگ شهری چهار فصل است که تابستان های نسبتا گرم اما مرطوب داشته و میزان بارش در این فصل از 60 تا 80 میلی متر متغیر است. این فصل از فصل های خوبی برای سفر گردشگران تور پراگ می باشد. پراگ در فصل پاییز تقریبا دارای آب و هوای معتدلی بوده و میزان بارش آن حدود 40 میلی متر می باشد. سرد ترین و خشک ترین فصل این شهر زمستان می باشد. بهار از معدل ترین آب و هوا در این شهر برخوردار است و بهترین فصل برای گردشگران تور پراگ محسوب می شود.
از معروف ترین جاذبه های این شهر که گردشگران تور پراگ می توانند از آن ها دیدن کنند عبارتند از: قلعه پراگ، پل چارلز، موزه هنرهای تزئینی، تالار شهرداری، ساعت نجومی، گالری شهر پراگ، تپه و پارک پترین، موزه کمونیسم، موزه ملی چک و باغ وحش پراگ.

پراگ بزرگ ترین شهر جمهوری چک (Czechia) و پایتخت این کشور نیز می باشد. به طور کلی کشور چک به عروس اروپا مشهور است به همین دلیل این کشور سالانه میزبان بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی تور پراگ می باشد. در این قسمت از لحظه آخر قصد داریم به شرح اطلاعات و موقعیت شهری پراگ و موقعیت جغرافیایی آن بپردازیم. همان طور که اشاره کردیم پراگ (Praha) بزرگ ترین شهر جمهوری چک می باشد، همچنین قابل توجه گردشگران تور پراگ این شهر از لحاظ وسعت چهاردهمین شهر بزرگ قاره اروپا می باشد. مساحت شهر پراگ چیزی حدود 496 کیلو متر مربع (191.5 مایل مربع) بوده و جمعیتی حدود 1.5 میلیون نفر را در این مساحت جای داده است. ارتفاع این شهر از سطح دریا چیزی حدود 300 متر می باشد.
پراگ از لحاظ جغرافیایی در شمال غربی کشور جمهوری چک واقع شده و رودخانه ولتاوا از میان این شهر می گذرد. همچنین تور پراگ از حیث قرار گیری در منطقه جغرافیایی خاص و دارا بودن اقلیم آب و هوایی معتدل اقیانوسی و تابستان‌ های گرم و زمستان ‌های سرد مقصد خوبی برای گردشگران داخلی و خارجی می باشد. در ادامه لازم به ذکر که تور پراگ از دیرباز جزء ده شهر توریست پذیر اتحادیه اروپا محسوب شده و سالیانه تقریبا شش میلیون گردشگر را از اقصی نقاط جهان میزبانی می کند.
همان طور که اشاره کردیم رود ولتاوا از میان شهر پراگ عبور می کند و این شهر را به دو بخش تقسیم می کند. طول این رودخانه چیزی حدود 440 کیلو متر می باشد. از دیگر مواردی که باعث شهرت تور پراگ شده است، وجود چشمه‌ های طبیعی در اقصی نقاط شهری می باشد. از جمله پارک های جنگلی این شهر که بخش عظیمی از فضای سبز آن را تشکیل می دهند و همچنین مورد توجه گردشگران تور پراگ قرار گرفته است، می توان به Divoka Sarka، Letna Park، Petrin Hill و Vysehrad Park اشاره کرد.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است