امتیاز 5 از 5 | از بین 102امتیاز دهنده به تور هنگ کنگ

تور هنگ کنگ

در ادامه صفحه تور هنگ کنگ می توانید لیستی از به روز ترین تورهای هنگ کنگ آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

هنگ کنگ یکی از شهرهای جنوبی کشور چین است که هرساله پذیرای جهانگردان زیادی می باشد. هنگ کنگ که تقریبا 5 هزار سال از سکونت انسان ها در آن می گذرد، به معنای "بندرگاه عطر آگین" می باشد. این شهر جزیره ای به دلیل دارا بودن بازارهای تجاری مهم و بندری عمیق جایگاه ویژه ای در قاره آسیا پیدا کرده است.
یکی از ویژگی های منحصر به فرد هنگ کنگ ساختمان ها و برج های بسیار بلند آن است که نظر گردشگران تور هنگ کنگ را به خود جلب کرده است. در بین 15 برج بلند دنیا، 4 برج در این شهر قرار دارد و وجود این ساختمان های مرتفع باعث شده که این شهر را "شهر آسمان خراش ها" بنامند. این شهر غالب بر 200 جزیره را در خود جای داده که وسیع ترین جزیره آن "لانتاو" نام دارد و گردشگران تور هنگ کنگ از آن ها بازدید می کنند.
جمعیت این شهر طبق سرشماری های صورت گرفته در سال 2010 حدود 7 میلیون نفر بوده است که اغلب آن ها تبار چینی دارند و عنوان چهارم را در فهرست پرجمعیت ترین مناطق جهان از آن خود کرده است. بخش عظیمی از مردم این شهر دین خاصی ندارند و بی دین هستند و این مسئله موجب تعجب گردشگران تور هنگ کنگ شده است. آن دسته از افراد که مقید به دین می باشند هم، پیرو آیین های کنفوسیوس، بودایی و تائویسم هستند. زبان رسمی اهالی بومی در شهر هنگ کنگ انگلیسی، کانتونی و چینی و واحد پول رسمی آن دلار هنگ کنگ است.
مساحت کلی این شهر حدود 2750 کیلومتر است و اغلب بخش های آن را تپه و کوه تشکیل می دهد و زمین های هموار آن محدود است. هنگ کنگ در اطراف رودخانه مروارید ماکائو واقع شده و از سمت جنوب با دریای چین، از شمال با استان گوانگ دونگ همسایگی دارد. این شهر شامل 3 بخش مهم به نام های شبه جزیره کولون، جزیره هنگ کنگ و منطقه های جدید می شود که گردشگران تور هنگ کنگ می توانند از آن ها بازدید کنند.

در بین شهرهای جنوبی چین این شهر محبوبیت زیادیپیدا کرده و هرساله سیل عظیمی از گردشگران با تور هنگ کنگ راهی این شهر می شوند.در این قسمت از سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در زمینه موقعیت شهری هنگ کنگ دراختیار کاربران گرامی قرار دهیم.

این شهر حدود 7 میلیون نفر جمعیت دارد که با درنظر گرفتن مناطق اطراف، این تعداد بیشتر هم می شود. این شهر چهارمین شهر پر جمعیتجهان به حساب می آید. یک نکته مهم که در رابطه با هنگ کنگ وجود دارد این است که اینشهر به مدت 55 سال مستعمره بریتانیا بوده و در نهایت در سال 1997 به جمهوری خلق چیناضافه شد و هم اکنون یکی از شهرهای دوست داشتنی چین به حساب می آید که گردشگران زیادیتور هنگ کنگ را برای سفر خود انتخاب می کنند. جمهوری خلق چین به دوبخش اصلی:ماکائو و هنگ کنگ تقسیم شده است.

این شهر در فاصله 60 کیلومتری از ماکائو واقعشده که از شمال با گوانگ دونگ و از جنوب با دریای چین همسایه می باشد. مساحت کلی اینشهر در حدود 2700 کیلومتر می باشد. شهر هنگ کنگ از نظر تجاری جایگاهی ویژه در آسیاو حتی جهان دارد و به همین دلیل نظرها را به سوی خود جلب کرده است. زبان رسمی در اینشهر انگلیسی و چینی می باشد که گردشگران تور هنگ کنگ اغلب به زبان انگلیسی تکلم میکنند. البته جمع کثیری از شهروندان این شهر به زبان کانتونی گویش می کنند. پول رسمیآن نیز "دلار هنگ کنگ" می باشد.

این شهر به دو بخش مدرن و قدیمی تقسیم می شودکه در بخش مدرن آن ساختمان های مرتفع زیادی وجود دارد که تعدادشان به حدود 40ساختمان می رسد و این ساختمان های بلند یکی از جاذبه های گردشگری این شهر نزدگردشگران تور هنگ کنگ می باشد. تعداد 4 برج از 15 آسمان خراش دنیا در این شهر قراردارد.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ یکی از مهم ترینانتخاب هایی است که گردشگران تور هنگ کنگ می توانند از آن بهره مند شوند و از طریقآن سفر کنند. این فرودگاه، یک فرودگاه عمومی و مسافربری می باشد که دارای باندفرود آسفالت 3800 متری است. لازم است بدانید که کد یاتا این فرودگاه HKG می باشد. ارتفاع این فرودگاه بین المللی ازسطح دریا حدود 9 متر می باشد.

برخی از شرکت های هواپیمایی که در این فرودگاهفعالیت دارند عبارت اند از:

-شرکت هواپیمایی ایر آسیا به مقصدکوالالامپور و کوتا کینابالو

-ایر فرانس به مقصد شارل دوگل ��اریس

-آسیانا ایرلاینز به مقصد اینچئون

-هواپیمایی امارات به مقصد دبی

-هنگ کنگ ایرلاینز به مقاصد کاگوشیما، لسآنجلس، پکن، هانگجو و غیره

از جمله امکانات این فرودگاه که گردشگران تورهنگ کنگ می توانند از آن ها بهره ببرند می توان به سرویس بهداشتی، خدمات درمانی،بوفه غذا، نمازخانه، استراحتگاه، رستوران، کافی شاپ و آسانسور اشاره کرد.

*فرودگاه شک کنگ

این فرودگاه نیز در شهر هنگ کنگ قرار دارد وکاربرد نظامی و غیر نظامی دارد. لازم به ذکر است که بگوییم طول باند این فرودگاهحدود 1900 متر است و در ارتفاع حدود 15 متری از سطح دریا قرار دارد. این فرودگاهنسبت به فرودگاه بین المللی هنگ کنگ کاربرد کمتری داشته و گردشگران تور هنگ کنگتنها برای جابجایی در داخل کشور چین می توانند از آن بهره ببرند.

از آن جایی که تعداد بی شماری از گردشگران هر ساله با تور هنگ کنگ راهی این شهر مدرن می شوند، در این بخش اطلاعاتی در رابطه با آب و هوای آن در اختیار کاربران گرامی قرار می دهیم.به طور کلی آب و هوای این شهر نیمه گرمسیری بوده و دارای 4 فصل متفاوت است که هر یک را توضیح می دهیم.
شهر هنگ کنگ در فصل تابستان، گرمای بسیار شدیدی را تجربه می کند که این گرما، همراه با رطوبت بوده و شرایط سختی را برای توریست ها ایجاد می کند، ولی با این وجود بسیاری از گردشگران تور هنگ کنگ این فصل را برای سفر خود انتخاب می کنند. از خرداد تا مهر را فصل تابستان و هوای گرم تشکیل می دهد که در این فصل وجود توفان های همراه با گرد و غبار نیز، امر طبیعی است.
فصل بهار در عین حال که بسیارکوتاه است، دمای بسیار مطلوبی را در سطح شهر برقرار می کند که زمان بسیار خوبی برای سفر با تور هنگ کنگ می باشد. این فصل از فروردین آغاز شده و تا خرداد ادامه دارد. در این فصل ممکن است گرشگران تور هنگ کنگ با مه نیز مواجه شوند.
بهترین زمانی که شما می توانید با تور هنگ کنگ راهی این شهر زیبا شوید، بین ماه های مهر تا دی که فصل پاییز است، می باشد. در این بازه زمانی علاوه بر هوای دلپذیری که در سطح شهر جریان دارد و به راحتی می توانید به بازدید از نقاط مختلف شهر بپردازید. در این بازه زمانی، دمای هوا حدود 21 درجه می باشد.
فصل زمستان نیز در این شهر بین ماه های دی تا فروردین است که دمای هوا حدود 18 درجه می باشد. در این فصل که سرمای هوا محسوس می باشد و هوا خشک و سر است، احتمال دارد مه هم وجود داشته باشد.

آخرین نظرات ثبت شده
بهرنگ 11 تیر 1397
3
مسافرین تور هنگ کنگ بدانند که این منطقه یک منطقه خود مختار و جدا از کشور چین هست
حانیه 3 مرداد 1397
3
خواهر من به اتفاق همسرش برای سفر ماه عسل با تور هنگ کنک رفت سفر.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری